free joomla slider module
Друк

Шановні роботодавці!

Згідно ст.13 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992р. №2694-ХII роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів (далі НПА), а також забезпечити додержання вимог законодавства стосовно прав працівників у галузі охорони праці (далі ОП). З цією метою керівник забезпечує функціонування системи управління охороною праці (СУОП), складовими елементами якої є організація проведення аудиту охорони праці, оцінка технічного стану виробничого обладнання та устаткування на відповідність вимогам нормативних документів, розробка положень, інструкцій з охорони праці тощо.

Відповідно до ст.50 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999р. №1105-ХIV (в редакції Закону України від  28.12.2014р.  №77-VIII) основним завданням Фонду соціального страхування від нещасних випадків  на виробництві (далі ФССНВВ) є здійснення профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам на виробництві (далі НВВ), усунення загрози здоров'ю та життю працівників,  викликаної умовами праці. З цією метою на базі відділення створено консультаційний пункт для роботодавців, де (або безпосередньо на підприємстві) страховий експерт з ОП відділення може надати кваліфіковану безоплатну допомогу із зазначених питань:

- створення та реалізація ефективної СУОП;

- організація навчання з питань ОП працівників та посадових осіб;

- розробка (локальних) НПАОП, що діють на підприємстві (положення, інструкції, порядки тощо);

- вивчення та розповсюдження позитивного досвіду інших підприємств щодо створення безпечних та нешкідливих умов праці;

- розроблення комплексних заходів по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення стану умов безпеки праці, запобігання випадкам виробничого травматизму.

Крім цього, страховий експерт може (на Вашу потребу):

-  провести  вивчення (обстеження) стану профілактичної роботи та ОП на підприємстві  (аудит)  з подальшим наданням рекомендацій по її покращенню;

- надати в електронному вигляді діючі НПАОП (міжгалузеві, галузеві) та соціального страхування;

- розробити пам’ятки та інші інформаційні матеріали щодо профілактики виробничого травматизму, зокрема,  для сільгосппідприємств- «Пам’ятку щодо безпечного проведення польових робіт».

А  також провести (допомогти в організації, взяти участь у проведенні) семінар, нараду чи тематичну зустріч з трудовим колективом підприємства з питань профілактики виробничого травматизму, соціального захисту потерпілих від НВВ з ознайомленням їх зі змінами у законодавстві про соціальне страхування.

Страхові експерти з охорони праці мають повноваження (з наданням методичної допомоги) брати участь у:

- навчанні та перевірці знань з питань ОП посадових осіб та інших працівників підприємств (викладання тематичних лекцій та участь у роботі комісії з перевірки знань);

- роботі комісій з питань ОП підприємств.

Телефон консультаційного пункту страхового експерта з ОП (для довідок) у м. Токмак – (0278)22367.

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.