free joomla slider module
Друк

ЧИ ПІД СИЛУ ВЛАДІ СТИХІЙНІ РИНКИ?

Відповідь – так! Нагадуємо, що після проведеної 24 січня наради, міська влада  провела ряд заходів по ліквідації несанкціонованої торгівлі на вул. Центральній в районі міського ринку. Стихійні ринки не тільки загороджують проїжджі та пішохідні частини, але і є розсадником хвороб – адже продукція на таких базарах не перевіряється.а

На засіданні адміністративної комісії при виконкомі Токмацької міської ради, яка відбулася 9 лютого,  її голова, заступник міського голови Олександр Баглай  констатував: «Протягом двох тижнів робочими групами разом з представниками поліції складено 4 протоколи про адміністративні правопорушення, наразі «стихійники» з вул. Центральної зникли. Не дивлячись на  певні результати, проблема вирішена не повністю. На сьогодні стихійні ринки існують і в інших місцях нашого міста – це вул.Володимирська, район КШЗ. Нам не треба зупинятись.» Основною причиною існування стихійних ринків  він назвав саме людський фактор – люди самі купують продукти харчування на стихійних ринках через те, що не поінформовані про небезпеку, або через те, що так їм зручніше. Проблемним питанням залишається торгівля молочною продукцією та олією  в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і не завжди мають відоме походження – іноді пляшки  збирають на смітниках. Торгівля цими продуктами проводиться з грубими порушеннями вимог діючого санітарного законодавства та несе потенційну небезпеку для споживача – отруєння, кишкові захворювання.

Єдине законне місце для торгівлі харчовими продуктами, крім продовольчих магазинів – це ринок. Саме там знаходиться державна лабораторія ветсанекспертизи, яка здійснює обов′язковий державний ветеринарно-санітарний контроль за якістю та безпечністю продукції, що реалізується, і надає продавцю товару експертний висновок установленої форми про те, що даний продукт придатний до вживання.

Сьогодні  пересічні городяни бачать вільну від прилавків і палаток Центральну вулицю Токмака та  в черговий раз переконалися, що спільними зусиллями  можна вирішити будь-яку проблему.