free joomla slider module
Друк

Про стан виконання Токмацьким об’єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Запорізькій області покладених на нього завдань за підсумками 2016 року

Управлінням виконуються завдання, які стоять перед органами Пенсійного Фонду України, визначені основними пріоритетами діяльності,   положенням про Управління та відповідними планами роботи, спрямованих на забезпечення своєчасного призначення, фінансування і виплати пенсій; подальший розвиток пенсійної системи, зміцнення її фінансової стабільності; удосконалення системи надання послуг, підвищення прозорості діяльності Фонду

         Фінансування пенсійних виплат

 

         Управлінням забезпечено своєчасне та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат 18,7 тис. пенсіонерів

Залучення коштів до бюджету

Протягом січня-грудня 2016 року надходження власних коштів становили  62522,2 тис. грн.. Планові показники виконано на 101,2% .

Доходів, адміністрування яких здійснюють органи Фонду, мобілізовано в сумі 4782,6 тис. грн., що становить 177,7% до плану та 130,4% – до показників відповідного періоду минулого року.

Здійснювався комплекс заходів щодо зменшення обсягів боргів по платежах до Пенсійного фонду України, впродовж 2016 року заборгованість скорочено на 22872,7 тис. грн., станом на 01.01.2017 вона складає 1596,0 тис. грн. Заборгованість зі сплати страхових внесків зменшено впродовж року на  12495,1 тис. грн. і складає 280,4 тис. грн., з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах та регресних вимог – на 10377,6 тис. грн. і складає 1315,1 тис. грн.

На виконання заходів з легалізації заробітної плати щомісячно проводиться аналіз чисельності осіб, які отримують заробітну плату менше мінімально встановленого рівня, відповідна інформація подається Токмацькому міському голові, голові райдержадміністрації, територіальному органу Державної фіскальної служби, соціальним партнерам. За результатами вжитих заходів в 2016 році залучено додатково 5,2 тис. грн., легалізовано відносин у сфері зайнятості населення  18 осіб.

Ведеться постійний облік створення нових робочих місць. Відповідно до показників звітності, яка надається роботодавцями, за січень-грудень 2016 року створено 55 робочих місць (в т.ч. по м. Токмаку – 47, по Токмацькому                  району – 8) та укладено 55 договорів.

Контрольно-перевірочна робота

За 2016 рік здійснено три планових та 69 позапланових перевірок страхувальників, що на 7 перевірок або на 10,8% більше, ніж за аналогічний період 2015 року По 50 перевіркам (або 69,4%) виявлені порушення, за результатами яких донараховано страхових внесків та застосовано фінансових санкції на загальну суму 9,9 тис. грн., видано 44 приписів про усунення порушень щодо достовірності відомостей, поданих до реєстру застрахованих осіб, складено 36 протоколів про адміністративне правопорушення. Відсоток результативності перевірок платників складає 69,4% грн., при середньообласному показнику – 55,4%.

З початку року здійснено 46 перевірки цільового використання коштів Фонду банківськими установами, відділеннями зв’язку Запорізької дирекції УДППЗ    „Укрпошта”,    установами,    де   особи   перебувають   на   повному державному забезпеченні. За результатами вказаних перевірок встановлено             49 не фінансових порушень.

Організація роботи із базами даних

Управлінням забезпечується взаємодія із страхувальниками та Токмацькою ОДПІ ГУ ДФС  в Запорізькій області службою щодо актуалізації даних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі – реєстр застрахованих осіб). Впродовж звітного року  платниками єдиного внеску подано 7,7 тис. звітів за 99,6 тис. застрахованих осіб, з яких 263 помилкових звітів були стовідсотково виправлені протягом звітного періоду.

Пенсійне забезпечення

Управлінням виконуються завдання з призначення та проведення перерахунків пенсій. Упродовж звітного року призначено та взято на облік  605  нових пенсій, проведено 7271 перерахунків пенсій, з них, відповідно до ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” - 591, поточних перерахунків пенсій – 1615. Призначено 13 пенсій за особливі заслуги перед Україною.

 Впродовж 2016 року розмір середньої пенсії зріс на 121,2 грн. і станом на 1 січня 2017 року складає 1615,59 грн.

 В Управлінні запроваджено багатоступеневий контроль за правильністю призначення і перерахунків пенсій.

Впровадження централізованої підсистеми  «Призначення та виплати пенсій»

З червня 2016 року Управління  працює з використанням централізованої  підсистеми «Призначення та виплата пенсій» інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України.  За цей час введено в базу даних підсистеми 357 пенсійних справ первинного призначення, що становить 100 % загальної кількості прийнятих заяв. З них 250 (70 %) пенсійних справ доведено до виплати.

Організація роботи з прийому та обслуговування громадян

В Управлінні створено належні умови для своєчасного та всебічного розгляду звернень громадян. Єдині стандарти обслуговування забезпечили прозорість та відкритість у наданні послуг, підвищили їх якість.                         За  звітний рік  відділом  з  обслуговування  громадян  надано  майже 13,0 тис. консультацій, послуг та роз’яснень, що на 20,3% більше у порівнянні з 2015 роком. Середнє навантаження на одного працівника в день складає 9 послуг.

З червня поточного року організовано  роботу по прийому та обслуговування  одержувачів  пенсій,  які є внутрішньо переміщеними особами,

та звертаються із заявами на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. Станом на 01.01.2017 року прийнято  444 заяву.

З метою підвищення якості та оперативності обслуговування громадян, послуги в управлінні Фонду надаються в електронній формі – з  використанням веб-порталу Пенсійного фонду України та дистанційно - за «гарячими» і «прямими» телефонними лініями.

          Правова робота

За 12 місяців 2016  року подано  до суду 14  адміністративних  позовів  щодо стягнення заборгованості з пільгових пенсій на суму 1137,5 тис. грн., які повернуті судом без розгляду у зв’язку несплатою судового збору. З метою погашення заборгованості економічно-активними боржниками в вересні 2016 року до Токмацької міжрайонної прокуратури були подані документи для пред’явлення адміністративного позову в інтересах Фонду про відшкодування пільгових пенсій ПАТ “ТКШЗ” у розмірі 394,4 тис.грн. У грудні поточного року ПАТ «ТКШЗ» погасло борг в сумі 394,4 тис.грн. за рішенням Запорізького адміністративного суду.

Станом на 01.01.2017 на примусовому виконанні у відділах ДВС перебувало 73 виконавчих документів на суму 1828,5 тис. грн. Всього протягом звітного року підлягало виконанню 198 документів на загальну суму 3943,9 тис. грн.,  фактично виконано 21 документ на 169,5 тис. грн., що становить 4,3% від суми документів, що підлягали виконанню з урахуванням зупинених, або 20 % від надходжень минулого року.

Інформаційно- роз’яснювальна робота.

Протягом 2016 року пріоритетним напрямком залишалось безпосереднє спілкування з громадянами. Проведено 51 зустрічі в трудових колективах та за місцем проживання   громадян,  24  виїзних  прийомів та 59  «прямих»  телефонних   ліній,   3   засідання  «круглого  столу»  та  12 заходів  з соціальними  партнерами,  12 Днів Пенсійного фонду,  4 Дня відкритих дверей,  зустрічі з учнівською  молоддю та студентами, 12 занять в «Школах майбутніх пенсіонерів». У  цих  заходах  взяли  участь   майже  1242 громадян.

Основна увага зосереджувалась на розвитку дистанційних форм роботи, присутності управління в соціальних мережах, залученні мешканців регіону до користування оновленим веб-порталом електронних послуг Пенсійного фонду України. Так, з початку року розглянуто 15- в соціальній мережі Faсebook, надіслано майже 150 SMS-повідомлень, здійснено 255 «дзвінків турботи» до осіб з обмеженими фізичними можливостями.