free joomla slider module
Друк

Кожна дитина має право на виховання в родині

Родина – яке близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти,які недобровільно позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Вони позбавлені любові та піклування та один на один постають перед життєвими труднощами.

 

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї).

Спільними зусиллями Токмацький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом з службою у справах дітей проводить значну роботу по пропаганді та створенні прийомних сімей. Взагалі, прийомна сім’я – це сім’я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Порядок прийому дітей в сім'ї встановлено Постановою Кабінету міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року «Про затвердження Положення про прийомну сім'ю». Ті, хто взяли дітей у прийомну сім'ю, є прийомними батьками, а влаштовані діти — прийомними дітьми.

Прийомна сім’я постійно перебуває в полі зору центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді, її відвідують соціальні працівники, які проводять бесіди з батьками та прийомними дітьми, надаються поради щодо вирішення деяких загальних та соціальних питань.

Діти - це наше майбутнє, і не важливо чи то твоя рідна дитина, чи просто маленька особистість, яка хоче відчути твою підтримку та часточку любові. Ми повинні пам’ятати, що для щастя цих дітей потрібно так мало: добре слово, привітна посмішка і надія на краще майбутнє.

Якщо Ви дійсно не байдужі до долі цих дітей та прагнете створити прийомну сім’ю на базі своєї родини звертайтеся до ТМЦСССДМ за адресою: вул. В.Вишиваного, 272 або за телефоном: 2-36-72

 

Спеціаліст ТМЦСССДМ                  Віктор Стусь