free joomla slider module
Друк

Військовій службі за контрактом – постійну увагу

Під головуванням секретаря міської ради Чуба О.О. відбулось засідання круглого столу,на якому йшлося про популяризацію військової служби за контрактом. Відкриваючи захід, секретар міської ради наголосив, що головною метою зібрання є об’єднання зусиль учасників АТО та громадськості для залучення та мотивування жителів міста до військової служби.н

Як повідомив  військовий комісар Токмацького ОМВК полковник Вадим Вітер, у І кварталі 2017 року  12  токмачан виявили бажання та отримали направлення на службу за контрактом. Але з кожним місяцем стає все менше бажаючих  йти  у Збройні  Сили України   на контрактну службу. Військовий комісаріат у питанні підбору на службу за контрактом взаємодіє з центром зайнятості, де беруть участь в проведенні ярмарок-вакансій, закладами освіти, культури, ТМТ ЗНТУ, центром допомоги учасникам АТО міської ради, засобами масової інформації. Також підготовлено проект рішення на засідання виконкому міської ради в якому запроповано ряд заходів,направлених на популяризацію служби за контрактом.

Під час обговорення питання учасники круглого столу пропонували залучати учасників АТО для участі в проведенні заходів з військово-патріотичного виховання молоді,зокрема уроків мужності. Розміщувати в навчальних закладах інформаційні матеріали про умови навчання у вищих військових навчальних закладах Міністерства оборони та перевагах служби за контрактом.В обговоренні взяв участь заступник міського голови з питань роботи виконавчих органів ради Мамчак А.П.

За результатами засідання було прийнято  рішення  про об’єднання  роботи громадських організацій та представників військкомату, а також посилити рекламування військової служби за контрактом на постійній основі.

                         Для довідки:

На військову службу за контрактом на посади солдатського, сержантського та старшинського складу приймаються:

 • громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.
 • Вік: від 18 років до 60 років (граничний вік прийняття в особливий період збільшується до 60 років для чоловіків, для жінок - до 50 років).
 • Відсутність судимості за скоєння тяжких злочинів.
 • Наявність базової середньої освіти.
 • Придатність за станом здоров’я:

Терміни контракту: військовослужбовці, що призвані за мобілізацією або на строкову службу та відслужили не менше 11 місяців, а також особи, звільнені з військової служби з березня 2014 року (з початку особливого періоду) по теперішній час, можуть підписати контракт терміном на 6 місяців. Після завершення шестимісячного контракту він може бути продовжений, за бажанням військовослужбовця, на 6 місяців або інші види контракту;

 • для осіб рядового складу становить 3 роки;
 • для осіб сержантського і старшинського складу від 3 до 5 років.

Не приймаються на військову службу за контрактом громадяни України, стосовно яких з’ясовано про:

 • невідповідність за станом здоров’я або перебування на обліку в психоневрологічних або наркологічних закладах охорони здоров’я;
 • винесення обвинувального вироку суду за кримінальним провадженням;
 • ведення досудового слідства або передачу кримінального провадження до суду;
 • не зняту або не погашену в установленому законодавством порядку судимість;
 • притягнення до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.