free joomla slider module
Друк

Право громадян на добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування

Сьогодні відповідальність за формування майбутніх пенсій несе не тільки держава та роботодавець, але і сам працівник. Для багатьох вже зрозуміло, що пенсію необхідно заробити, але для цього потрібно не лише працювати, ай щомісячно сплачувати внески до Пенсійного фонду. Держава  надає можливість громадянам подбати про свою майбутню пенсію за різних життєвих обставин шляхом добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, яка надає можливість громадянам, які не підлягають пенсійному страхуванню, набути пенсійних прав нарівні з громадянами, для яких участь у пенсійному страхуванні є обов’язковою.

Договір  про добровільну участь  укладається на термін не менше одного року, при цьому за окремим договором можна здійснювати одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди,  в яких особа не підлягала загальнообов’язковому  державному соціальному страхуванню. Для обчислення розміру пенсії визначається страховий стаж  людини – період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню   та за який щомісячно сплачено страхові внески  в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування  дозволяє зберегти повний страховий стаж і збільшити розмір майбутньої пенсії.

 

 

   Токмацьке  об’єднане управління Пенсійного

                                                                                      фонду України  в Запорізькій області