Благоустрій міста

Друк

РОЗПОЧАТА ОПЕРАЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ - 2018»

Запорізька область є однією з найбільш освоєних у господарському відношення областей України. Це призвело до значного зменшення ландшафтного та біологічного різноманіття регіону. Ряд видів рослин стали рідкісними чи опинились на межі зникнення.f

На трав‘янистих ділянках, прилеглих до міста Токмак Запорізької області, значний вплив на популяції рідкісних первоцвітів має надмірний випас худоби та сінокосіння. Степові первоцвіти потерпають також від частих пожеж, особливо уздовж р. Молочної.

Більшість первоцвітів мають яскраві квітки. Тому їх незаконно, місцями масово, збирають на букети. Деякі види використовують для декоративних та лікарських потреб, викопуючи при цьому їх цибулини та кореневища.  

При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років.

За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування збитків завданих природі.

Для збирачів червонокнижних рослин передбачено штраф – від 40 до 510 гривень, при продажі первоцвітів – від 1700 до 3655 гривень та відшкодувати державі 62 гривні за кожну зірвану рослину.f

Важливо посилити охорону за незаконним збором квітів та інших органів рідкісних рослин. Цьому сприятиме проведення операції «Первоцвіт -2018» на території міста Токмак Запорізької області.

Під час операції здійснюватиметься боротьба з незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами дикорослих рослин.  

Основними інструментами боротьби є:

-       систематичний огляд місць розповсюдження первоцвітів у період цвітіння та рейди по місцям торгівлі рослинами;

-       освітні статті на сайті мерії;

-       проведення класних годин серед школярів та дошкільнят;

-      трансляція оголошення про заборону на знищення первоцвітів за допомогою гучномовця на території міського ринку.

Тож вкотре Виконавчий комітет Токмацької ради закликає кожного відмовитися від купівлі червонокнижний первоцвітів таким чином зробити свій вклад у боротьбу з їх незаконним продажем та знищенням.

Друк

НЕСАНКЦІОНОВАНІ СМІТТЄЗВАЛИЩА – БІЧ КОЖНОГО МІСТА

gЗа останніми підрахунками спеціалістів комунального підприємства «Управляюча компанія» Контакт» Токмацької міської ради на території міста Токмак Запорізької області у 2018 році зафіксовано 28 несанкціонованих сміттєзвалищ, загальним обсягом сміття понад 1400 м3.

Такі звалища, на яких безконтрольно розміщаються  та зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи, не тільки спотворюють пейзаж, але й наносять відчутну шкоду навколишньому середовищу міста Токмак.

Одним з вирішенням даної проблеми пропонують спалювати сміття, а решки тільки потім вивозити. Такий дії є незаконними та шкідливими, оскільки продукти спалювання забруднюють атмосферне повітря а осідаючи й водне середовище. Також за відсутності гідроізоляційного шару на стихійних сміттєзвалищах продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води.  

Друк

«Зелений» вандалізм у м. Токмак

vУ рамках екологічного заходу «Заходи з озеленення міста, Реконструкція зеленої зони центральної частини міста Токмак Запорізької області» заплановано висадження більш ніж 500 одиниць багаторічних саджанців. Роботи по вище зазначеному заходу підходять до кінця.

Проте в грудні поточного року з центральної частини міста Токмак невстановлені особи викопали та викрали ялівці, які були висаджені біля центрального входу до дорослої поліклініки та напроти відділення «Нова пошта».

 Завдяки уважності мешканців, один ялівець було виявлено біля місця відпочинку мікрорайону «Калиновий» в районі Комарівського мосту.

Також по вул. Шевченка, а саме біля пам’ятника ім. Щави, порушено натяжну конструкцію нових саджанців.

Власник саджанців написано заяву до правоохоронних органів м. Токмак з проханням знайти та покарати порушників, адже вище зазначеними діями завдано збитків на чималу суму.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 153, знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.s

Ті особи, які це скоїли, не просто знищили працю людей, а спотворили естетичний вигляд міста. Адже мова йде не тільки про насадження ялівця а про оформлення та благоустрій центральної частини міста і створення цілої композиції.

Для оформлення зелених зон озеленювачі доклали значних зусиль і щодня доглядають за насадженнями. Також виявлено неодноразові випадки крадіжок саджанців.

Тому звертаюся до всіх жителів та гостей міста: не будьте байдужими до подібних фактів, виявляйте гуманність та бережливе ставлення до зелених насаджень. Адже дерева, кущі – це окраса нашого міста, вони прикрашають вулиці міста, налаштовують на чудовий настрій і створюють святкову атмосферу.

 

Дякую за розуміння та підтримку!

Друк

СТИХІЙНІ ЗВАЛИЩА: ШКОДА ЗДОРОВ’Ю, ДОВКІЛЛЮ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

fДекілька десятиліть тому в Україні практично не було пластикової упаковки. Продукти харчування продавалися в паперовій обгортці, залізних бляшанках або скляних пляшках. Все це розкладалось у довкіллі або здавалось у пункти прийому вторсировини. Більшість спожитого в сільській місцевості було продуктами власного виробництва, тобто вирощеним на власних ділянках, а отже – взагалі не мало упаковки. В останні роки ситуація радикально змінилась. Майже всі продукти купуються і більшість із них мають кілька шарів пакування, виготовлених із синтетичних полімерних матеріалів.

Зміна умов споживання призвела до небаченого зростання кількості побутового сміття, а це, в свою чергу, – до появи десятків тисяч несанкціонованих звалищ.

Несанкціоновані звалища – це ділянки землі, на яких безконтрольно зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи. Часто для зменшення об’єму відходів звалища підпалюють. Такий підхід є неприпустимим, оскільки звалища є серйозним джерелом забруднення і повітряного, і водного середовища. Жоден із таких самовільно створених пунктів скидання відходів не обладнаний відповідним чином, продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води, які є джерелом водопостачання для багатьох мешканців. Температура гниття подекуди настільки висока, що часто легко призводить до їх займання, до того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин. Достатньо буде сказати, що при тлінні поліетиленового пакету, у повітря виділяється понад 70 різних хімічних сполук, жодна з яких не є корисною для нашого здоров’я. Крім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума та ін.

Друк

«Любіть травинку і тваринку і сонце завтрашнього дня» (Ліна Костенко)

9Гадаємо, що більшість мешканців міста Токмак цілком погодяться із цими заповідальними словами поетеси Ліни Костенко, тому що в них є глибока правда людяного ставлення до світу. 

Доказом цього може бути те, як живе сьогодні міський мешканець. Ми підсвідомо прагнемо до природи: хтось саджає квіти біля будинку, а хтось їм щиро радіє й дякує добрим людям за працю. Вже саме ставлення до природи часто виявляє міру доброти й любові у людині, її витонченість, рівень культури або примітивність. 

І кожний мешканець може зробити багато корисних справ для поліпшення естетичного вигляду наших вулиць, парку, скверів і прибудинкових територій міста. Для цього не треба багато коштів чи часу, досить буде прийняти участь у місячнику заходу з благоустрою території міста, який триватиме в період з 04 квітня по 30 квітня 2017 р. в м. Токмак та впродовж всього року підтримувати чистоту навколо себе.

В рамках місячника благоустрою виконавчим комітетом Токмацької міської ради створено мобільну групу з організації контролю за санітарною очисткою та благоустроєм міста, в рейдах якої візьмуть участь працівники комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» (за яким закріплені функціональні обов’язки з благоустрою та озеленення міста) та представники органів самоорганізації населення мікрорайонів  нашого міста.

То ж запрошуємо мешканців міста прийняти активну участь у даному заході, з метою надання місту естетичного впорядкування та чистоти.

9