Благоустрій міста

Друк

Відходи як ресурсоцінні матеріали

З 1 січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та небезпечне.

Про це йдеться у статті 32 Закону України "Про відходи", до якої був доданий відповідний пункт ще у 2012 році.

Цей пункт відповідає двом Директивам ЄС – 1999/31/EC та 2008/98/EC, які врегульовують поводження зі сміттям у країнах Європи, надають чітку послідовність дій, які необхідно виконувати із відходами, класифікують сміття, ставлять стратегічну мету скоротити кількість відходів, які вивозять на полігони.

Згідно із Законом "Про відходи", "оброблення (перероблення) відходів – це здійснення будь-яких технологічних операцій, пов’язаних із зміною фізичних, хімічних і біологічних властивостей відходів, з метою підготовки їх до екологічно безпечного зберігання, перевезення, утилізації чи видалення".

Друк

Про введення в дію рішення конкурсної комісії щодо визначення переможця конкурсу на надання послуги з вивезення твердих побутових відходів по м. Токмак

  

У К Р А Ї Н А

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

  15  квітня  2019 р.                                                                       №  78

 

 

Про введення в дію рішення конкурсної

комісії щодо визначення переможця

конкурсу на надання послуги з вивезення

твердих побутових відходів по м. Токмак

 

Керуючись пп.6 п. а) ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до Закону України  «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про відходи», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2011 №1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів» та за результатами проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів по м. Токмак, виконавчий комітет Токмацької міської ради

ВИРІШИВ:

Друк

Заходи з озеленення міста. Реконструкція зелених зон міста Токмак Запорізької області

Протягом 2018 року за рахунок обласного екологічного та місцевого фонду на території міста (вул. Центральна, Шевченка, Ковальська, Ломоносова, Перемоги, сквери, зелені зони та прибудинкові території на мікрорайонах міста «Центральний» та «Ковальський») було висаджено 2276 саджанців багаторічних насаджень, що значно збільшило площу зелених зон міста.

Заходи допомогли оздоровити навколишнє середовище, що оточує людину в місті, формує умови, які позитивно впливають на психофізичний стан мешканців.  

Загальна сума витрат на озеленення становила понад  2,7 млн. грн. 

Друк

Природно – заповідний фонд Запорізької області

Із кожним роком загострюється проблема виживання людства в умовах зростаючого дефіциту природних ресурсів, зниження біологічного та ландшафтного різноманіття. Сучасний етап охорони довкілля базується в збереженні біосфери та всіх її екотонів, у рамках якого створюється глобальна мережа природоохоронних територій.

Складові екомережі мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, слугують збереженню природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного та рослинного світу, підтриманню загального екологічного балансу і забезпеченню фонового моніторингу довкілля.

Природно-заповідний фонд (ПЗФ)– ділянки суходолу або водного простору, які є важливими для збереження природних скарбів: тваринного і рослинного світу, ландшафтів, водних ресурсів, унікальних геологічних об’єктів тощо. Крім того, ПЗФ має наукове, естетичне, рекреаційне значення, допомогає підтримувати довкілля у стані екологічної рівноваги.

Проте всі ці функції природоохоронні території здатні виконувати лише коли забезпечується їх правильне функціонування – дотримання специфічного охоронного режиму, поєднання з іншими територіями у екомережу, моніторинг їх стану. За відмінностями у структурі та потребами до охорони всі вони поділяються на категорій:

v               природні заповідники;

v               біосферні заповідники;

v               національні природні парки;

v               регіональні ландшафтні парки;

v               заказники;

v               пам’ятки природи;

v               заповідні урочища.

Решта передбачених законодавством категорій природно-заповдіного фонду – це об’єкти неприродного походження: ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

До складу природно-заповідного фонду Запорізької області входять 342 об’єкти (площею понад 150 тис. га), що належать до 9 категорій ПЗФ. На території області розташовано 23 об’єкти загальнодержавного значення, площею близько 134 тис. га (87,9% від загальної площі ПЗФ області). Щодо структури ПЗФ найбільшою кількістю представлені категорії заказники та пам’ятки природи (і серед об’єктів загальнодержавного, і місцевого значення); за площею найбільшу частку мають національні парки та заказники.

Запорізька область належить до найбільш антропогенно-змінених регіонів держави. Незважаючи на постійне збільшення площі природно-заповідного фонду, його частина в загальній площі території області не повною мірою відповідає міжнародним стандартам та стратегії планування території. За останні 20 років площа територій та об’єктів ПЗФ збільшилася майже в 3 рази. 

В Запорізькій області заповідні території розташовані в найближчих до м. Токмак районах, а саме: Куйбишевський, Токмацький, Пологівський. Однак зазначаємо,що на території міста об’єктів природно – заповідного фонду не відокремлено.

 

 
 

 

Деякі з об’єктів ПФЗ Токмацького району представлені на фото нижче.

Друк

День довкілля та місячник з благоустрою у місті Токмак!

На виконання розпорядження міського голови від 18.04.2018 № 153 «Про проведення місячника заходів з озеленення та благоустрою на території м. Токмак в рамках Дня довкілля» впродовж квітня виконавчим комітетом Токмацької міської ради організовувалися заходи з благоустрою території міста.аап

За допомогою  службовців  органів місцевого самоврядування Токмацької міської ради упорядкувалися зелені зони, на яких щороку квітнуть тисячі токмацьких троянд, чистилися бордюри та підміталося узбіччя центральної вулиці міста Токмак.

Заклади охорони здоров’я, освіти, культури, комунальні та інші підприємства, управління, вОСББ, ЖБК, установи та організації міста незалежно від форм власності і підпорядкування прибирали загальноміські, власні та прилеглі території, зелені зони міста, відремонтували малі архітектурні форми (братські могили, пам’ятники та інше).

Центр культурного розвитку дітей міста Токмак спільно з депутатами Токмацької міської ради, населенням, дітьми з Церкви Христа, представниками Лютеранської церкви розчищали зелену зону по вулиці Парковій.

Від підприємств міста працював трактор з навісним обладнанням для подрібнення гілок.ыв

Впродовж квітневих робочих днів всі сили працівників благоустрою КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР були направлені на упорядкування  кладовищ міста та вивезено велика кількість сміття (поховальної атрибутики, сміття та рослинних рештків), що накопичилися за осінньо - зимовий період.  

Було розвезено пісок для благоустрою дитячих майданчиків по вулиці Центральній та вулиці Ковальській. До засипанням майбутньої забави малюків долучилися небайдужі батьки, дідусі, діти та активісти. 

За статистичними даними у заходах з  благоустрою прийняло понад 1500 мешканців міста, які прополювали квітники, фарбували лавки, ганки та з задоволенням виконували інші роботи на прибудинкових територіях ОСББ та приватного сектору.

 

Дякуємо всім за проявлену ініціативу зробити наше місто чистішим та кращим!