Благоустрій міста

Друк

«Сезон тиші» у диких тварин.

У період масового розмноження диких тварин – з 1 квітня по 15 червня 2016р. в м. Токмак  оголошується «сезон тиші».4

Як повідомили в Департаменті екології та природних ресурсів Запорізької ОДА, у 2015 році був прийнятий Закон України №332 VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу», та були внесені зміни до ст. 39 Закону України «Про тваринний світ».

Цим законом регламентовано встановлення «сезону тиші» для диких тварин України.

Сезон триватиме з 1 квітня по 15 червня – в період масового розмноження диких тварин.

На цей час у місцях масового розмноження забороняється проводити роботи та заходи, що можуть спричинити неспокій та підвищений рівень шуму. Це  санітарні рубки лісу, проведення змагань на транспортних засобах, вибухових робіт та феєрверків, також заборонена пальба.

Законом також посилюється відповідальність за порушення законодавства про охорону тваринного і рослинного світу.

У зв’язку з цим, виконавчий комітет Токмацької міської ради наголошує на обов’язку керівників підприємств, організацій та установ, а також мешканців міста – виконувати Закон та дотримуватися «сезону тиші». 

Друк

Операція «Первоцвіт - 2017»

вЗ настанням весни на території міста Токмак значного поширення набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне.

Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.

 Варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осібвід тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст. 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рослин.

Для припинення збору, перевезення та торгівлі первоцвітами, на виконання вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про рослинний світ» та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку навесні в м. Токмак проводиться операція “Первоцвіт”.

До рейдових перевірок в пунктах продажу квітів, залучаються працівники Токмацького лісництва державного підприємства Приморського лісового господарства, працівники Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції та спеціаліст з вміненням обов’язків інспектора з благоустрою КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР.

При виявленні порушень природоохоронного законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним органам влади.

У загальноосвітніх школах міста Токмак буде проводитися еколого -просвітницька робота, зокрема про роль первоцвітів в збереженні екологічної рівноваги, шкоду, що завдається довкіллю масовим їх знищенням.

Виконавчий комітет Токмацької міської ради закликає громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!

Приєднуйтеся до операції “Первоцвіт - 2017” заради збереження унікальної української природи. 

4

Друк

Нові контейнери для збирання ТПВ

Згідно рішення від 31.05.2016 року № 10 «Про внесення змін та доповнень до Переліку заходів, спрямованих на охорону та раціональне використання природних ресурсів, які фінансуються за рахунок фондів охорони навколишнього природного середовища місцевих бюджетів у 2016 році, затвердженого рішення обласної ради від 31.03.2016 року № 18» та рішень Токмацької міської ради від 29.01.2016 №2 «Про бюджет міста Токмак на 2015 рік» від 25.02.2016 року №34 «Про затвердження програм на 2016 рік», укладений договір на закупівлю контейнерів для збирання твердих побутових відходів за рахунок коштів Токмацького місцевого природоохоронного фонду на суму 25 500 гривень, що надасть змогу поновити фонд міських контейнерів. 

Друк

Памятка про правила користування контейнерами ТПВ

Майданчики з контейнерами під тверді побутові відходи вже давно стали звичним атрибутом вулиць міста. В тім, не всі мешканці міста знають, як треба правильно експлуатувати ці баки.

Перша проблема: кинуте повз них сміття – це не тільки удар по гігієні вулиць та їх естетичному вигляду, а й  порушення Правил благоустрою та утримання території міста.

Друк

РОЗПОЧАЛИСЯ ПЕРЕВІРКИ ПОЛІГОНУ ТВЕРДИХ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ У МІСТІ ТОКМАК

Враховуючи Протокол наради з питань поводження з твердими  побутовими відходами в Запорізькій області від 09.06.2016 року Запорізької обласної державної адміністрації, було підготоване та затверджене розпорядження міського голови від 07 червня 2016 року № 187-р «Про створення  комісії щодо перевірки міського полігону у місті Токмак».