Друк

Операція «Первоцвіт - 2017»

вЗ настанням весни на території міста Токмак значного поширення набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. У багатьох первоцвітів забарвлення яскраве, весняне.

Важких непоправних втрат завдає масовий збір першоцвітів – підсніжника, конвалії, проліска, цикламена та крокусу, що призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення. Цінні першоцвіти занесені до Червоної книги України і будь-який збір їх або пошкодження суворо забороняється.

 Варто нагадати, що згідно зі ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення знищення видів рослин, які занесені до Червоної книги України, тягне за собою накладання штрафу від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осібвід тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

За незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, ст. 88-1 КУпАП передбачено накладення штрафу від одного до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією рослин.

Для припинення збору, перевезення та торгівлі первоцвітами, на виконання вимог Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Закону України «Про рослинний світ» та з метою захисту, відтворення видів рослин, занесених до Червоної книги, щороку навесні в м. Токмак проводиться операція “Первоцвіт”.

До рейдових перевірок в пунктах продажу квітів, залучаються працівники Токмацького лісництва державного підприємства Приморського лісового господарства, працівники Токмацького відділення поліції Пологівського відділу поліції та спеціаліст з вміненням обов’язків інспектора з благоустрою КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР.

При виявленні порушень природоохоронного законодавства складатимуться протоколи про адміністративні правопорушення з наступною їх передачею на розгляд відповідним органам влади.

У загальноосвітніх школах міста Токмак буде проводитися еколого -просвітницька робота, зокрема про роль первоцвітів в збереженні екологічної рівноваги, шкоду, що завдається довкіллю масовим їх знищенням.

Виконавчий комітет Токмацької міської ради закликає громадськість проявити екологічну свідомість – не зривати, не продавати і не купувати перших весняних квітів!

Приєднуйтеся до операції “Первоцвіт - 2017” заради збереження унікальної української природи. 

4