Друк

«Зелений» вандалізм у м. Токмак

vУ рамках екологічного заходу «Заходи з озеленення міста, Реконструкція зеленої зони центральної частини міста Токмак Запорізької області» заплановано висадження більш ніж 500 одиниць багаторічних саджанців. Роботи по вище зазначеному заходу підходять до кінця.

Проте в грудні поточного року з центральної частини міста Токмак невстановлені особи викопали та викрали ялівці, які були висаджені біля центрального входу до дорослої поліклініки та напроти відділення «Нова пошта».

 Завдяки уважності мешканців, один ялівець було виявлено біля місця відпочинку мікрорайону «Калиновий» в районі Комарівського мосту.

Також по вул. Шевченка, а саме біля пам’ятника ім. Щави, порушено натяжну конструкцію нових саджанців.

Власник саджанців написано заяву до правоохоронних органів м. Токмак з проханням знайти та покарати порушників, адже вище зазначеними діями завдано збитків на чималу суму.

Згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення ст. 153, знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об'єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об'єктами озеленення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.s

Ті особи, які це скоїли, не просто знищили працю людей, а спотворили естетичний вигляд міста. Адже мова йде не тільки про насадження ялівця а про оформлення та благоустрій центральної частини міста і створення цілої композиції.

Для оформлення зелених зон озеленювачі доклали значних зусиль і щодня доглядають за насадженнями. Також виявлено неодноразові випадки крадіжок саджанців.

Тому звертаюся до всіх жителів та гостей міста: не будьте байдужими до подібних фактів, виявляйте гуманність та бережливе ставлення до зелених насаджень. Адже дерева, кущі – це окраса нашого міста, вони прикрашають вулиці міста, налаштовують на чудовий настрій і створюють святкову атмосферу.

 

Дякую за розуміння та підтримку!