Друк

НЕСАНКЦІОНОВАНІ СМІТТЄЗВАЛИЩА – БІЧ КОЖНОГО МІСТА

gЗа останніми підрахунками спеціалістів комунального підприємства «Управляюча компанія» Контакт» Токмацької міської ради на території міста Токмак Запорізької області у 2018 році зафіксовано 28 несанкціонованих сміттєзвалищ, загальним обсягом сміття понад 1400 м3.

Такі звалища, на яких безконтрольно розміщаються  та зберігаються побутові, а іноді й будівельні та інші відходи, не тільки спотворюють пейзаж, але й наносять відчутну шкоду навколишньому середовищу міста Токмак.

Одним з вирішенням даної проблеми пропонують спалювати сміття, а решки тільки потім вивозити. Такий дії є незаконними та шкідливими, оскільки продукти спалювання забруднюють атмосферне повітря а осідаючи й водне середовище. Також за відсутності гідроізоляційного шару на стихійних сміттєзвалищах продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунт і ґрунтові води.  

 

Крім того, такі кучі сміття створюють осередки розмноження комах та гризунів, які в свою чергу можуть погіршити санітарно – епідеміологічну ситуацію міста.

Також нагадуємо, що всі відходи є об’єктом права власності, а відповідно до положень Цивільного кодексу, власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі. Відтак, відповідно до ЗУ “Про відходи”, забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових на території міст та інших населених пунктів та в інших місцях.

Викидання сміття у місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ “Про відходи” зазначено, що особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність.

Проте вихід є – це систематично вивозити своє сміття на спеціально облаштовані місця видалення відходів – полігони. У місті Токмак з 1993 року успішно функціонує міський полігон твердих побутових відходів.

Виконавчий комітет Токмацької міської ради закликає заключати договір  з КП «УК «Контакт» ТМР на вивіз твердих побутових відходів або самостійно транспортувати їх.

Дбаючи про природу, ми перш за все дбаємо про себе!