Друк

РОЗПОЧАТА ОПЕРАЦІЯ «ПЕРВОЦВІТ - 2018»

Запорізька область є однією з найбільш освоєних у господарському відношення областей України. Це призвело до значного зменшення ландшафтного та біологічного різноманіття регіону. Ряд видів рослин стали рідкісними чи опинились на межі зникнення.f

На трав‘янистих ділянках, прилеглих до міста Токмак Запорізької області, значний вплив на популяції рідкісних первоцвітів має надмірний випас худоби та сінокосіння. Степові первоцвіти потерпають також від частих пожеж, особливо уздовж р. Молочної.

Більшість первоцвітів мають яскраві квітки. Тому їх незаконно, місцями масово, збирають на букети. Деякі види використовують для декоративних та лікарських потреб, викопуючи при цьому їх цибулини та кореневища.  

При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років.

За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування збитків завданих природі.

Для збирачів червонокнижних рослин передбачено штраф – від 40 до 510 гривень, при продажі первоцвітів – від 1700 до 3655 гривень та відшкодувати державі 62 гривні за кожну зірвану рослину.f

Важливо посилити охорону за незаконним збором квітів та інших органів рідкісних рослин. Цьому сприятиме проведення операції «Первоцвіт -2018» на території міста Токмак Запорізької області.

Під час операції здійснюватиметься боротьба з незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами дикорослих рослин.  

Основними інструментами боротьби є:

-       систематичний огляд місць розповсюдження первоцвітів у період цвітіння та рейди по місцям торгівлі рослинами;

-       освітні статті на сайті мерії;

-       проведення класних годин серед школярів та дошкільнят;

-      трансляція оголошення про заборону на знищення первоцвітів за допомогою гучномовця на території міського ринку.

Тож вкотре Виконавчий комітет Токмацької ради закликає кожного відмовитися від купівлі червонокнижний первоцвітів таким чином зробити свій вклад у боротьбу з їх незаконним продажем та знищенням.