Друк

Несанкціоновані сміттєзвалища - проблема кожного міста

Проблема смітників стоїть перед людством останнім часом досить гостро і чим далі, тим вона стає серйознішою.

Нажаль, рідний Токмак сьогодні не завжди виглядає привабливим. Причиною є 29 стихійних звалищ, смітники, які заполонили не тільки околиці міста. Не впізнати парку, який приваблював відпочиваючих чарівними куточками природи, що надихали на романтичні та ніжні почуття. Улюблене місце не тільки молоді, а й літніх людей. Тут можна було знайти спокій та гармонію душі людської в поєднанні з природою. А зараз на кожному кроці – бите скло, різний непотріб.у

Коли навколо тебе сміття, то що ж буде в душі?! Чи замислювалися ви, хто у цьому винен? Можливо, двірники, скажете ви, які не можуть вчасно прибрати бруд і сміття? Та не варто нарікати на когось. Адже культурній людині просто не спаде на думку кинути на землю папірець чи жуйку. Виховані люди знають: чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять. Не менш важливо й те, що цю проблему можна легко подолати, зробивши невелике зусилля над собою – не смітити.

Несанкціоновані сміттєві звалища мають негативний вплив на навколишнє середовище. В результаті гниття органічних відходів виділяється енергія, що призводить до того, що навіть взимку, від смітників іде дуже неприємний запах, який поширюється на досить велику площу. Влітку це може призводити до самозаймання і виникнення техногенного навантаження на природу та завдання шкоди здоров’ю людей.

В середовищі смітника створюються умови для розвитку і поширення збудників різних інфекційних хвороб. Такі тварини як миші, криси поширюють хвороби. Тут знаходять собі притулок покинуті тварини коти, собаки. Вони на смітнику живуть, харчуються, утворюють великі групи, розмножуються. Це створює небезпеку для людей. Вони голодні і агресивні, тому небезпечні. Собаки розтягують сміттєві пакети, забруднюючи ще більше прилеглу територію.

Часто, особливо після дощу або розливу річки, сміття попадає у воду і течією розноситься далі по річці, струмку, що спричиняє забруднення не тільки берегів, а й водного плеса річки Молочної.

 

Якщо проаналізувати в загальному стан боротьби з несанкціонованими звалищами сміття, то слід відмітити, що в місті Токмак затверджено графік їх ліквідацій, наслідком чого є вивезення 5 несанкціонованих сміттєзвалищ, загальним об’ємом 163 м3 .

Проте всі ці заходи потребують постійного фінансування, і звичайно розуміння людей. Адже чисто не там де прибирають, а там де не смітять.

Сміттєві звалища, ніби гниючі рани, спотворюють неповторні краєвиди нашої місцевості та залишають нащадкам сумну розповідь про те як ми жили, бездумно і нераціонально використовували природні ресурси, не переймаючись тим, що залишиться в спадок. В зв’язку з цим хочеться навести слова еколога Лі Галбота «Ми не успадкували Землю від своїх батьків, ми її позичили у своїх дітей».

Отже, настав час сміливо і впевнено крокувати до майбутнього в чистому екологічному середовищі.

 

 

З повагою,

Управління комунального господарства

 виконавчого комітету Токмацької міської ради