Кредитування

Друк

Державна підтримка населення, ОСББ та ЖБК за програмою енергозбереження

На сьогоднішній день в Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2010 року № 243 зі змінами та доповненнями.

Впровадження програми – це перший важливий крок, який має привести до проведення комплексної термомодернізації житлового фонду в Україні,  який потребує повної санації.2

Цільове призначення кредиту: заходи з утеплення зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівлі та фундаменту; придбання приладів обліку теплової енергії та води, регуляторів теплового потоку, придбання та встановлення склопакетів у вікнах, що розташовані в місцях загального користування; облаштування або ремонт індивідуальних теплових пунктів; модернізація систем освітлення місць загального користування.

Державною програмою передбачено відшкодування:

- 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) –  для придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них.

- 30% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) – для фізичних осіб для впровадження енергоефективних заходів, а саме: придбання обладнання і матеріалів для облаштування індивідуальних теплових пунктів; регуляторів теплового потоку за погодними умовами та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них; вузлів обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засобів вимірювальної техніки (приладів обліку, лічильників) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них; багатозонного (багатотарифного) приладу обліку електричної енергії (лічильників активної електричної енергії) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до нього;  світлопрозорої конструкції з енергозберігаючим склом, у тому числі вікон та балконних дверей для місць загального користування (під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ тощо) (крім однокамерних), та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них; обладнання і матеріалів для проведення робіт з теплоізоляції (термомодернізації) зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів; обладнання і матеріалів для проведення робіт з термомодернізації внутрішньобудинкових систем опалення, постачання гарячої води; обладнання і матеріалів для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі заміни електропроводки, ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів); теплонасосної системи опалення та/або гарячого водопостачання та відповідне додаткове обладнання і матеріалів до неї; система сонячного теплопостачання та/або гарячого водопостачання та відповідне додаткове обладнання і матеріалів до неї; двері для місць загального користування (в тому числі під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ) та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них).

- 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) - для ОСББ та ЖБК як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів, а саме: придбання обладнання та матеріалів  для облаштування індивідуальних теплових пунктів; регуляторів теплового потоку за погодними умовами та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них; вузлів обліку води (гарячої, холодної) та теплової енергії, зокрема засобів обліку та відповідного додаткового обладнання і матеріалів до них; вікон з двокамерними склопакетами (з енергозберігаючим склом) для місць загального користування (зокрема під’їздів, підвалів, технічних приміщень, горищ); матеріали для проведення робіт з теплоізоляції зовнішніх стін, підвальних приміщень, горищ, покрівель та фундаментів; матеріали та обладнання для модернізації систем освітлення місць загального користування (у тому числі щодо заміни електропроводки ламп та патронів до них, встановлення автоматичних вимикачів).

Якщо позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70% суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості субсидіантів.

За роз’ясненнями та додатковою консультацією просимо звертатися до Токмацького відділення АТ«Ощадбанк» за адресою: Запорізька область, м. Токмак, вул. Гоголя, 75, тел.2-99-60