free joomla slider module
Друк

З 1 січня 2016 року мінімальний страховий внесок для фізичних осіб - підприємців розраховується за ставкою 22 відсотка

Законом  України  "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році"    внесені зміни до  Закону  України   "Про збір та

облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" стосовно ставки єдиного внеску.

З 1 січня 2016 року  ставка єдиного  внеску для фізичних осіб – підприємців    встановлена у розмірі  22 відсотка  бази нарахування.

Для фізичних  осіб – підприємців спрощеної системи оподаткування,  єдиний внесок нараховується  на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Для фізичних осіб – підприємців, які обрали загальну систему оподаткування, сума єдиного внеску також не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

Мінімальний страховий внесок -  це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця.

Тобто  з 1 січня 2016  року   мінімальний страховий внесок  для фізичних осіб -  підприємців  розраховується  за ставкою 22 відсотка  з  мінімальної заробітної плати,   встановленої на 1 січня 2016 року:   1378 грн. Х 22% = 303.16  грн.

                                                                       ГУ ДФС у Запорізькій  області