free joomla slider module
Друк

Президент хоче збільшити оклади військовослужбовцям в зоні АТО та покращити забезпечення призовників

Президент України Петро Порошенко заявив про те, що у 2016 році буде продовжено реформування Збройних Сил країни, зокрема, буде проведено реорганізацію Повітряних Сил, продовжиться створення Сил спеціальних операцій, відновлення бойового складу Військово-Морських Сил та розвиток Високомобільних десантних військ. При цьому планується покращити грошове забезпечення як кадрових

військових, так і призовників.

 

«2016 рік мною оголошено роком Повітряних Сил. У контексті цього передбачається провести реорганізацію та підвищити ефективність Повітряних Сил, у першу чергу, це стосується протиповітряної оборони», – сказав Президент під час відвідання 44-ї окремої артилерійської бригади ЗСУ в Тернополі. Він зауважив, що необхідно не лише відновити озброєння та техніку ППО, але й навчити людей користуватися високотехнологічним обладнанням і бути готовими до його застосування.

 

Верховний Головнокомандувач наголосив на необхідності створення належних умов для комплектування Збройних Сил військовослужбовцями за контрактом, підвищення рівня державних соціальних гарантій та інших мотивацій для військовослужбовців.

 

«В межах ухваленого бюджету планується в два рази підвищити грошове забезпечення для військовослужбовців військової служби за контрактом вже з цього місяця», – сказав Президент та додав, що буде значно покращено грошове забезпечення призовників.

 

«За короткий час ми відновили боєздатність Збройних Сил України, і ви, сподіваюся, відчуваєте цю позитивну динаміку на прикладі своєї бригади», – сказав Петро Порошенко.

Глава держави повідомив, що у Державному бюджеті Міністерству оборони виділено 57 млрд грн, або 2,5% ВВП.

 

«Це – мінімально необхідна потреба армії, але це максимум, який може потягнути наша економіка. І лише ефективне використання цих коштів забезпечить вирішення першочергових завдань, що стоять перед національним військом», – зазначив Петро Порошенко.

 

Також президент звернувся до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з пропозицією негайно розглянути питання щодо збільшення розмірів посадових окладів та окладів за військовими званнями військовослужбовців, які відстоюють суверенітет та територіальну цілісність держави у боротьбі з російським агресором.

 

У листі до Голови Уряду Глава держави пропонує збільшити виплати воїнам, ураховуючи важливість завдань щодо оборони країни від російської агресії, захисту її суверенітету та територіальної цілісності, що виконуються військовослужбовцями в умовах безпосередньої загрози їх життю та здоров’ю, а також з метою уникнення диспропорції між розмірами грошового забезпечення військовослужбовців та представників інших силових відомств.

 

Президент також пропонує невідкладно визначитися щодо упорядкування виплат грошової винагороди військовослужбовцям, які безпосередньо беруть участь у виконанні завдань у районі проведення АТО.