free joomla slider module
Друк

ПРЕДСТАВНИКИ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ РЕАЛІЗУВАЛИ ПРОЕКТ У ЛИТВІ

Відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Литовської Республіки про Раду обмінів молоддю України та Литви Міністерством молоді та спорту проведено конкурс проектів серед інститутів громадянського суспільства та установ, які працюють з молоддю, та визначено переможців.

Пріоритетами конкурсу у 2017 році було визначено:прп

- ідентифікація спільної історичної та культурної спадщини, а також її підтримка та популяризація серед молоді обох країн; у тому числі шляхом поширення цінностей і програм ЮНЕСКО та інших агенцій ООН;

- відзначення 620-ї річниці заснування кримсько - татарської громади у Великому Литовському Князівстві; підтримка кримсько - татарської культури, захист прав людини;

- поширення Європейських цінностей серед молоді, обмін досвідом європейської та євроатлантичної інтеграції, зміцнення співпраці між Литвою та Україною в рамках Європейського Союзу, Ради Європи, ОБСЄ та НАТО.

У цьому році до Мінмолодьспорту було подано 17 проектів з 10 регіонів України (Дніпропетровської, Житомирської, Київської, Львівської, Рівненської, Миколаївської, Тернопільської, Харківської, Херсонської областей та м. Києва) на загальну суму 3 432,38 тис. гривень (116,50 тис. євро).

Відповідно до рішення Ради обмінів молоддю України та Литви від 03.08.2017, визначено шість переможців конкурсу проектів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви. Серед них – ГО «Інститут Суспільних Ініціатив» з проектом «Паралелі».

У зв’язку з цим були делеговані до м. Вільнюс (Республіка Литва) представники виконавчого комітету Токмацької міської ради Криворучко Наталя Володимирівна, радник міського голови та автор проектної заявки – переможця, яка доповідала про досвід залучення іноземних інвестицій та матеріально-технічної допомоги у громади, які приймають ВПО та Загуменний Віктор Андрійович, керуючий справами виконавчого комітету, який доповідав про процес проведення декомунізації у місті Токмак Запорізької області.

 

Крім них у заходах взяли участь представники громадянського суспільства міста Бердянська, які презентували в рамках проекту досвід реалізації проектів соціального підприємництва та 2 фотовиставки, присвячені подіям у зоні проведення АТО.

Приймаючою стороною у місті Вільнюс стала відома громадська організація EVSA SALTES.

Протягом тижня відбувався обмін досвідом з реалізації різноманітних проектів, організації діяльності громадських організацій та їх взаємодії з органами місцевого самоврядування.

Отриманий досвід є безцінним, адже це перший крок у практичній імплементації Угоди про Асоціацію на місцевому рівні.