free joomla slider module
Друк

НЕБЕЗПЕЧНО-НАРКОТИК

Вживання наркотичних речовин та алкоголю дітьми та молоддю залишається на сьогоднішній день однією з найгостріших проблем, яка постає перед суспільством. Проблема алкоголізації та наркотизації молодіжного середовища має не тільки психолого - педагогічний, а більше соціальний характер.

Нагадаємо декілька дійсно жахливих фактів, пов’язаних з цією проблемою.  В нашій країні наркоманія поширена найбільше серед молоді віком від 18 до 25 років. Але ситуація складається ще більш трагічно:

вперше наркотики, як правило, починають вживати 14 - 16 річні підлітки. У цьому віці у дітей ще немає достатнього психологічного захисту, не сформовано цінності здоров’я та активної соціальної позиції. Тому перша спроба вживати наркотики, як відомо, є кроком до діагнозу.       

Офіційна статистика свідчить також про те, що наркоманія практично невиліковна, а  наркомани рідко доживають до 35 років. В нашому суспільстві, на жаль, існують численні фактори ризику, які штовхають неповнолітніх до наркотичної прірви: доступність алкоголю та інших наркотиків для молоді; незайнятість частини підлітків позашкільною освітою і змістовним дозвіллям; схильність підлітків до ризикової поведінки; цікавість до наркотиків, яка базується на хибній впевненості, що вживання психотропних речовин не призводить до страшної залежності; втрата життєвих орієнтирів, почуття самотності і покинутості, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів; невдоволення життям, яке виникає на грунті постійних конфліктів у сім’ї, навчальних закладах; негативний вплив компанії однолітків; простота переходу від «легких» наркотиків (сигарет, алкоголю) до найнебезпечніших.

Отже, наркоманія - значно більша біда, ніж інші шкідливі звички. Позбутися її лише за допомогою сили волі майже неможливо. Для цього потрібне спеціальне тривале лікування.

Як бути людині, що вже зробила помилку і зрозуміла її жахливі наслідки? Звичним оточенням наркомана зазвичай стають такі самі наркомани та торговці наркотиками. Вони байдужі один до одного. їх цікавить лише одне -як придбати наркотик або збути його. Тільки батьки, рідні та друзі, незважаючи на біль, якого завдала їм близька людина, що стала наркоманом, завжди пробачать і подадуть руку допомоги.

         Тому, якщо ви виявили проблеми з наркотиками у своєї дитьини:

 - м’яко направте дитину, щоб вона визнала, що приймає наркотики;

- постарайтеся побалакати і зрозуміти її проблеми. Чого вона боїться? Що їй загрожує?

- наркомани, як правило, страждають від низької самооцінки, тому уникайте критикувати і осужувати.

- якщо підліток заперечує проблему, стверджуючи, що в нього немає залежності, що він тільки курить травку, як і всі, що з ним і всіма його друзями все гаразд, спробуйте з ним  відвідати наркодиспансер. Багато батьків стверджують, що після побаченого, їх діти повністю змінилися. Познайомте його зі всіма наслідками вживання наркотиків.

- розгляньте всі можливі варіанти лікування, але за жодних умов не пробуйте допомагати наркозалежному без професійної допомоги.

- якщо підліток тепер не буде отримувати «кайф», то щось повинно заповнити утворену порожнечу. Підтримуйте ту діяльність чи інтереси, які будуть мати значення і задоволення для підлітка.