free joomla slider module
Друк

Токмацьких медиків підтримала обласна влада

3Під час робочої поїздки до Токмацького району голова облдержадміністрації Костянтин Бриль зустрівся з лікарським персоналом та громадськістю в КУ «Токмацька центральна районна лікарня». Разом з очільником регіону до місцевих лікарів завітав народний депутат України Сергій Валентиров. Найбільш важливим питанням для медичних працівників Токмаччини є проблеми заборгованостей та функціонування лікарні.

За даними Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, за 2012 - 2016 роки на заробітну плату та розрахунки за енергоносії для  Токмацької центральної районної лікарні було додатково виділено з обласного бюджету 11 мільйонів 955,2 тис. грн. Більше того, з метою запобігання соціальної напруги та забезпечення погашення заборгованості з виплати індексації до заробітної плати за 2015 рік, як і в попередні роки, на відміну від інших районів, розпорядженнями голови облдержадміністрації були виділені додаткові кошти в сумі 3 мільйони 101,5 тис. грн. Крім цього, рішенням сесії обласної ради міському бюджету Токмака на забезпечення проведення своєчасної та в повному обсязі оплати праці працівників бюджетних установ і розрахунків за енергоносії та комунальні послуги, які споживаються бюджетними установами, було виділено додаткові кошти в сумі 3 мільйони 408,7 тис. грн.d

Під час зустрічі Костянтин Бриль повідомив присутнім, що влада області прийняла рішення про перерозподіл коштів держбюджету і медичної субвенції зокрема  для підтримки Токмака.

- Із понад 9 мільйонів гривень боргів Токмака влада перерозподілить на цю територію більше 4 мільйонів гривень, аби підтримати район. Це чимала сума коштів, проте ми розуміємо, що вони необхідні насамперед для підтримки місцевих жителів. Крім цього, вже у 2018 році держбюджет має надати підтримку території, яка була визнана депресивною. Йдеться про фінансування у 23 мільйони гривень екофонду, які будуть використані на будівництво доріг. Це тільки один із пунктів підтримки, яку має отримати депресивна територія. Проте дуже важливо, аби місцева влада також доклала максимум зусиль та виділила кошти на реалізацію проектів розвитку території, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.xc

Найбільш жваве обговорення викликали медична реформа та створення медокругів. Тож під час зустрічі з медиками Токмака директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Вікторія Клименко повідомила, що згідно з Положенням про госпітальний округ, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України, яке регламентує роботу в межах округу, створена Госпітальна рада округу, членами якої є представники міст обласного значення, районів, об’єднаних територіальних громад, делеговані рішенням відповідних місцевих рад. До кінця 2017 року Госпітальна рада повинна розробити план розвитку округу на п’ять  років, який затверджується рішенням місцевих рад - учасників госпітального округу. В цьому документі буде визначено мережу медичних закладів, маршрути доїзду пацієнтів, обсяг інвестицій, необхідних для оснащення лікарень сучасним обладнанням. За словами Костянтина Бриля, найважливіше, що має дати реформування медицини – якісні послуги для пацієнтів, зокрема в районах, невеличких селах та селищах.g

 - Нині ми маємо п’ять  госпітальних округів у Запорізькій області. І найголовніше для нас завдання на сьогодні - зробити так, аби кожен житель у разі необхідності мав можливість вчасно дістатися до лікарні, де йому нададуть допомогу. Отже, крім реформування медичної галузі влада регіону приділятиме увагу ремонту доріг до лікарень. Цей напрям має стати пріоритетним для влади в цьому та наступному роках, - заявив  Костянтин Бриль.

Наостанок керівник області підкреслив, що влада регіону приділяє чималу увагу придбанню якісного та сучасного медобладнання.

 - Вже в січні наступного року в обласному медичному центрі серцево-судинної хірургії буде встановлено ангіограф, придбаний за кошти державного та обласного бюджетів. Цей центр працюватиме 24 години на добу без вихідних. Крім цього, допомога людям у  випадках гострих інфаркту міокарду, встановлення стентів надаватиметься в них безкоштовно. Адже стенти закуплені за бюджетні кошти. Це врятує життя тисячам жителів регіону, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю