free joomla slider module
Друк

ЗАВЕРШЕНО РОБОТУ НАД МІСЦЕВИМ ЕКОНОМІЧНИМ АНАЛІЗОМ

Сьогодні у виконавчому комітеті Токмацької міської ради відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки плану місцевого економічного розвитку, яка проходить в рамках участі міста Токмак в ініціативі Європейського Союзу «Мери за економічне зростання».в

Протягом майже 5 місяців проводилася робота над аналізуванням місцевої економічної структури, співробітництва і взаємодії на місцевому рівні, доступності до фінансування, земельних ресурсів та інфраструктури, правової та інституціональної бази, кваліфікованих трудових ресурсів та інклюзивності, зовнішнього позиціонування та маркетингу.

Цікавими виявилися і результати проведеного аналізу. Так, найбільшу питому вагу у розрізі видів економічної діяльності серед фізичних та юридичних осіб займають оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів (24%), будівництво (12%), промисловість (12%). Найбільшу кількість підприємств у місті складають підприємства з кількістю працівників від 2 до 50 осіб, їх у нашому місті – 321 одиниця із загальною кількістю працюючих 1967 осіб.

Основними проблемами, що стоять перед галузями та підгалузями, та які згодом можуть бути вирішені за допомогою нових або існуючих послуг і форм сприяння виявилися нестача сучасних знань щодо тенденцій у світовій та регіональній економіках, обмеженість доступу до інформаційних ресурсів; обмежений доступ до контактів з іноземними партнерами та їх представництвами; нестача обігових коштів, фінансування; недостатність знань та досвіду для розширення власного бізнесу; важкість ведення бізнесу саме у агропромисловому комплексі та сукупність там усіх перерахованих вище проблем.

Найбільшу кількість безробітних зареєстровано за такими видами економічної діяльності як оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів та мотоциклів; сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство та серед демобілізованих з військової строкової служби, звільнених з установ, що виконують покарання або здійснюють примусове лікування, випускників закладів освіти, особи, що працювали за кордоном, особи, які зареєструвалися у службі зайнятості пізніше 1 року після звільнення, ін.

Попереду – проведення якісного SWOT – аналізу, розробка бачення та цілей (включаючи очікувані результати), плану дій, схеми фінансування та показників/механізмів моніторингу.

Обговорення цих моментів буде відбуватися за допомогою проведення партисипативного воркшопу із залученням громади міста. Про час проведення заходів буде повідомлено додатково. Для проведення воркшопу буде запрошено експерта Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) – доктора Штефана Дрегера.