free joomla slider module
Друк

Оновлений Центр надання адміністративних послуг у Токмаку чекає на своїх клієнтів.

Нове приміщення ЦНАП розташоване за адресою: м.Токмак, вул. Центральна, 55В. Воно включає в себе: велику зону прийому громадян на 7 робочих місць для адміністраторів (3 з них – для обслуговування жителів міста, 4 – району), кабінети для роботи керівників міського і районного ЦНАП та державних реєстраторів. Також в приміщенні облаштовано  зону очікування для громадян.

ЦНАП працює з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00, в п’ятницю – з 8.00 до 16.00. Але прийом документів здійснюється до 16.00 з понеділка по четвер і до 15.00 – у п’ятницю. На даний час керівництво міста, з метою надання послуг у зручний для громадян час, узгоджує з керівництвом Токмацької районної державної адміністрації питання щодо функціонування ЦНАП по суботах.

Сутність роботи ЦНАП полягає в тому, що, звернувшись до адміністратора центру, суб’єкт звернення (громадянин або підприємець) може отримати вичерпну інформацію або консультацію щодо вимог та порядку надання тієї чи іншої послуги, здати пакет документів, необхідний для отримання послуги, і в подальшому – отримати оформлений результат запитуваної адміністративної послуги або відмову в її наданні.

Концепція роботи ЦНАП передбачає, що адміністратор ЦНАП виступає в якості державного «посередника», який унеможливлює прямий контакт заявника із суб’єктом надання адміністративної послуги і, таким чином, виключається корупційна складова, спрощуються доступ та умови отримання послуг органів державної влади та місцевого самоврядування, значно скорочуються строки оформлення таких послуг.

Найбільш затребуваними у містян є послуги з:  

- реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб;

- отримання довідок про реєстрацію фізичних осіб, які потрібні для отримання субсидій, соціальної допомоги, паспортних документів тощо;

- державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень;

- державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

- державної реєстрації земельних ділянок, видачі відомостей з Державного земельного кадастру.

Також до ЦНАП можна звернутись за отриманням документів дозвільного характеру з питань містобудування та архітектури, ветеринарної медицини та з наданням документів, які стосуються реєстрації громадських об’єднань. 

Варто розуміти, що перелік адміністративних послуг, що надаються через ЦНАП, з часом може розширюватися в залежності від потреби мешканців громади та спроможності самого ЦНАП (кадровий потенціал, стан матеріально-технічного забезпечення, рівень взаємодії з ключовими суб’єктами надання адміністративних послуг, підтримка депутатського корпусу, інше).

 Можна зазначити, що відповідно до чинного законодавства передбачене надання послуг з реєстрації нерухомості та бізнесу на умовах екстериторіальності. Тобто громадяни міста та інших районів області можуть звертатись саме до нашого ЦНАП для отримання цих послуг. А вже справа нашого ЦНАП створити умови, щоб громадяни з інших територій області обрали саме  нас.

Міська влада підтримує розвиток ЦНАП та строїть амбітні плани на майбутнє щодо надання послуг громадянам у сфері реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), у сфері містобудівної діяльності (в разі прийняття повноважень)  та послуг, що надаються державною міграційною службою. Згідно з вимогами чинного законодавства повноваження щодо прийому заяв та видачі оформлених документів (паспорта громадянина України у формі картки та паспорта громадянина України для виїзду за кордон) надаються ЦНАП, які після закупівлі відповідного обладнання за рахунок місцевого бюджету зможуть стати основним фронт-офісом з оформлення зазначених документів.

В недалекому майбутньому, задля зручності громадян, заплановано також надання можливості отримання «супутніх послуг»,зокрема банківських через POS-термінали. Тобто за надання послуги можна буде сплатити карткою не відходячи від робочого місця адміністратора.

Усі ці послуги мають надаватися за принципом – «ДОСТУПНО ВСІМ – ЗРУЧНО ДЛЯ КОЖНОГО!»,тобто максимально зручно, доступно, зрозуміло, якісно за спрощеними процедурами і, що головне, в територіальній близькості до заявника.

Тому в цьому контексті ЦНАП є найбільш ефективним інструментом надання послуг громадянам і бізнесу!

 

Ольга Удод, начальник відділу надання  адміністративних послуг та реєстрації виконавчого комітету Токмаацької міської ради