free joomla slider module
Друк

У місті почалась реконструкція Пам’ятника радянським танкістам.

        Для токмачан меморіальний комплекс «Токмачанам, загиблим в роки Великої Вітчизняної Війни 1941-1945» - це данина загиблим воїнам – захисникам, які полягли на фронті, захищаючи наше місто Токмак  та Україну від німецько - фашистських загарбників. Незамінною складовою цього меморіалу є Пам’ятник радянським танкістам, який складається з постаменту, на якому є напис «Танкистам, освобождавшим Токмак от немецко-фашистских захватчиков 20 сентября 1943 г.» та танк Т-34-85  IV гвардійського полку. Цей пам’ятник було встановлено в роковини звільнення Токмака восени,   20 вересня 1975 року.  Обов’язком кожної громади є збереження пам’яток історичної спадщини та підтримання їх у належному стані.

     В січні 2018 року  Департамент культури, туризму, національностей та релігії  Запорізької обласної державної адміністрації надав дозвіл  на проведення робіт на пам’ятці історії місцевого значення – Пам’ятника радянським танкістам. Роботи буде проводити громадська організація «Авто-мото клуб «ФАЕТОН»», яка звернулась з відповідною пропозицією до відповідного департаменту та до Токмацької міської ради. Ремонтні роботи та відповідне зберігання пам’ятки культурної спадщини буде проводити громадська організація «Авто-мото клуб «ФАЕТОН»» за власний  рахунок в рамках освоєння грантових коштів1 від АТ «Мотор Січ», » на чолі з В’ячеславом Богуслаєвим, Героєм України, політиком і меценатом, який є також  членом  правління Українського фонду культури . Це означає, що бюджет міста Токмака не понесе жодних витрат.  Зазначена організація має всі дозвільні документи  на проведення ремонтних робіт, включаючи дозвіл Департаменту культури, туризму, національностей та релігії  Запорізької обласної державної адміністрації та голови Запорізької обласної державної адміністрації Костянтина  Бриля, а також, відповідне рішення сесії  Токмацької міської ради Про здійснення ремонту пам’ятки культурної спадщини. В процесі реконструкції планується відновлення деталей, пошкоджених іржею, піскоструминне очищення, фарбування хімічним розчином, який відповідає фарбі часів війни, антивандальні заходи та інше. Під час ремонтних робіт відділ культури Токмацької міської ради укладе договір відповідального зберігання пам’ятки культурної спадщини з громадською організацією «Авто-мото клуб «ФАЕТОН»» .   Реконструкцію Пам’ятника радянським танкістам планують виконати протягом півроку, тобто, до Дня Визволення Токмака 20 вересня 2018 року.  Під час ремонтних робіт на місці реконструкції буде встановлено інформаційний щит, щоб всі токмачани були проінформовані щодо реконструкції пам’ятника.

1 Грантові кошти  - це кошти, що надаються на безповоротній основі некомерційним організаціям або фізичним особам на реалізацію соціальних проектів, благодійних програм, на проведення досліджень, навчання, на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання