free joomla slider module
Друк

У Токмаку пройшов унікальний семінар з модернізації системи теплозабезпечення для мерів всіх міст Запорізького регіону, організований Всеукраїнською громадською організацією "Клуб мерів".

В перший день лютого у місті Токмак Запорізької області відбувся семінар "Модернізація системи теплозабезпечення та підвищення енергоефективності міст". Організаторами та партнерами виступили - Всеукраїнська громадська організація «Клуб мерів», компанія "Дімол", Токмацька міська рада, ТОВ "Токмак Солар Енерджі", ТОВ "ДЕТЕК ЕНЕРГО" за підтримки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України і Запорізької обласної державної адміністрації. 
Посадовці та енергоменеджери з усього регіону навчались модернізувати систему опалення в сучасних умовах та дізнавались про можливості фінансування цієї системи. Окрім того, експерти розповіли про ЕСКО контракти та успішний досвід переходу на автономне опалення міста Трускавця. За інформацією ВГО «Клуб мерів», подібний регіональний семінар проводиться вже вдруге в Україні, минулого року у листопаді дебютний захід з тепломодернізації вже відбувся у Чорткові. 

            Відкрив семінар Президент ВГО «Клуб мерів» Володимир Петрович Удовіченко. Місцем зустрічі учасників «Клубу мерів» не випадково було обрано місто Токмак. За словами міського голови Ігоря Вікторовича Котелевського, зараз дуже важливо знайти ті інноваційні способи, які дозволять відійти від газової складової та перейти на поновлювану енергетику. Енергозбереження та енергоресурси – актуальні проблеми не тільки для окремих громад, а і для країни в цілому.  Необхідно йти в ногу з часом та забезпечувати краще безпечне майбутнє для всієї Ураїни. Міський голова розповів про плани щодо модернізації теплозабезпечення у місті Токмак.

              Ініціатива – всеукраїнська, тому зацікавлені всі! Варто відзначити, що Україна приєдналась до Парижської угоди по боротьбі з глобальною зміною клімату. Угода направлена на зміцнення  в усьому світі реагування на загрозу зміни клімату. Так, Україна разом з іншими країнами повинна сприяти стримуванню росту температури на 1,5 – 2 оС.

        В своєму виступі мер Токмака відзначив, що на території міста та Токмацького району знаходяться важливі об’єкти компанії «Токмак Солар Енерджі». Компанія , головою наглядової ради якої є депутат Запорізької обласної ради Олександр Олександрович Рєпкін, успішно реалізовує свій другий проект в Токмацькому районі, який буде самим потужним в Запорізькій області в плані сонячних електростанцій, а через пару років стане найбільшим в Україні.

       Варто зазначити, що компанія «Токмак Солар Енерджі» - це  вагоме джерело для бюджету міста. Це – і поповнення міського бюджету коштами за оренду землі, і ПДФО. В свою чергу компанія виступає в якості спонсорів для багатьох міських спортивних та культурно-масових заходів. Ось він – соціально активний бізнес, який позитивно впливає на  розвиток громади, довкілля та клімат.

      Під час семінару вже діючими прикладами у сфері модернізації теплозабезпечення поділився Олег Якобчук, директор компанії «Дімол», акцентувавши увагу на тому, як його компанія допомагає в цій сфері. Про велике майбутнє електроенергетики в Україні розповів керівник офісу по стратегічним проектам «ДТЕК Енерго» Ігор Маслов. Проектний менеджер фондів Європейської комісії Сергій Омельчук розповів,  де взяти кошти на сучасну модернізацію своїх міст. І за його словами, такі кошти є.              

        Про поновлювані джерела енергії та про можливості проектування та монтажу сонячних електростанцій розповів представник компаній «Токмак Солар Енерджі» Олександр Іванович Рєпкін. Компанія має можливості будувати, проектувати, виконувати багато функцій, пов’язаних з підключенням енергетичних систем – в промисловому масштабі та для приватних будинків. ТСЕ – лідер та локомотив розвитку галузі отримання електричної енергії з поновлюваних джерел в Запорізькій області. За його словами, данні заходи, на прикладі семінару, цікаві як для українських міст в цілому, так і для представників енергетичної галузі. Багато хто не має достатньої інформації. Гроші виділяються європейськими організаціями  на роботу та на підприємства.

    -  Безперечно, існують певні труднощі, - зазначив Олександр Іванович. – Але той, хто володіє інформацією та цілеспрямовано крокує вперед, зможе успішно увійти в сферу поновлюваної енергетики.

     Після виступу всіх спікерів учасники семінару працювали в робочих групах(в залежності від того, на якій стадії реконструкції знаходяться населені пункти, які вони представляють). Наприкінці заходу провели спільне обговорення та обмінялись цікавими ідеями.

Варто відзначити унікальність даного проекту, адже в рамках заходу всім учасникам семінару надають повний інформаційний та практичний цикл для реалізації проектів. В цьому році команда «Клубу мерів» проведе подібні семінари у всіх областях України. Наступний захід відбудеться 15 лютого у Хмельницькій області.