free joomla slider module
Друк

ОБ’ЄДНАННЯ ЗУСИЛЬ ЗАРАДИ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ – ДОСВІД МІСТА ТОКМАКА ТА УКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ СОЦІАЛЬНИХ ІНВЕСТИЦІЙ

Є такий вислів: «Велике можна побачити здалеку». Саме цю фразу доречно застосувати, намагаючись охарактеризувати тривалий час спільної співпраці між виконавчим комітетом Токмацької міської ради та Українським фондом соціальних інвестицій.f

Споглядаючи назад, у 2014 рік, здається майже нереальним той шлях, який пройшли пліч-о-пліч фахівці органу місцевого самоврядування та фонду. Але цей шлях пройдено. І пройдено успішно.

За результатами співпраці два об’єкти комунальної власності міста взяли участь в конкурсі по створенню житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та облаштування соціального об’єкта соціальної сфери.

Нагадаємо, що безпосередньо конкурс та співпраця проводилися в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ V», який фінансується Урядом Федеративної Республіки Німеччини через Німецький банк розвитку KfW. До цих об’єктів увійшли нежитлова будівля дитячої лікарні по вул. Революційна, 55к та будівля ЗОШ №5.n

Варто зазначити, що в рамках проекту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури, УФСІ V» на затвердження наглядової ради Українського фонду соціальних інвестицій було винесено 87 мікропроектів у Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях. Саме тому особливо приємно розуміти, що і місто Токмак долучено до великої сім’ї тих міст, яким надано допомогу від Уряду Німеччини та Українського фонду соціальних інвестицій.

Протягом усього періоду співпраці, Український фонд соціальних інвестицій не полишав своєю увагою місто і всіляко підтримував, залучаючи своїх консультантів та експертів. Безліч суто технічних питань були вирішені консультантом з технічних питань, головним інженером проекту та головою агенції по впровадженню з міста Токмака.

Крім того, що вся робота у проекті вимагала злагодженої та скоординованої співпраці, велике значення мало і підтримка міського голови – Ігоря Вікторовича Котелевського, і депутатів міської ради, і керівництва Запорізької області. Безліч складних питань було вирішено саме спільними зусиллями.

Слід також зауважити, що участь у проекті передбачала тісну взаємодію із громадськістю та представниками внутрішньо переміщених осіб. Так, задля вдалої організації спільної діяльності, було створено Агенцію по впровадженню проекту, до складу якої увійшли найактивніші представники зазначених категорій.5

За цей тривалий час багато чого було досягнуто та зроблено, і не тільки у напрямку розбудови місцевої соціальної та житлової інфраструктури.

Так, у місті Токмак на базі Центральної дитячої бібліотеки стартував новий соціальний проект «Гідна праця», який також впровадив Український фонд соціальних інвестицій за фінансової підтримки Уряду Німеччини, наданої через Німецький банк розвитку KfW.

З усієї Запорізької області участь у проекті взяли лише міста Токмак та Мелітополь, а також Камиш - Зорянська ОТГ. Проект зорієнтований на представників місцевої громади та внутрішньо переміщених осіб. Близько 500 переселенців та місцевих мешканців вдосконалили свої професійні навички, завдяки чому зможуть знайти нову роботу або відкрити власну справу. Також у програмі взяли участь старшокласники, які готуються почати професійний шлях.

Проектна діяльність передбачала певну етапність: грудень 2017 року – стартові тренінги, на яких учасники отримають базові навички самопрезентації, пошуку роботи та інформацію про особливості ринку праці в регіоні; у січні-лютому 2018 року пройдуть два навчальні модулі для здобувачів вакансій, найманих працівників, осіб, що бажають перекваліфікуватися та для самозайнятих осіб, починаючих приватних підприємців та потенційних приватних підприємців; у березні відбувся тренінг з профорієнтації для старшокласників партнерських шкіл у вищезазначених громадах, а вже у квітні курси перекваліфікації.rh

Сподіваємося, що мета і цього проекту – розвиток самозайнятості населення міста Токмака, впровадження та розвиток неформальної освіти та створення робочих міст – буде досягнуто.

А як запам’яталося жителям міста «Світове кафе» - інтеграційний захід, завдяки якому вдалося згуртувати громаду навколо обговорення спільних проблем, розробки варіантів їх вирішення, формування громадянського суспільства та громадської активності.

Всі цілі, які ставили перед собою усі зацікавлені сторони – вже реальність.

Можна довго перераховувати кількісні показники проекту, такі як створення 17 нових квартир для внутрішньо переміщених осіб та заселення 60 осіб з цієї категорії у нове житло; охоплення проектом «Гідна праця» більш ніж 40 представників громади та ВПО; участь у інших просвітницьких заходах більш ніж 20 осіб з числа активних представників громади; вкладення більш ніж 20 мільйонів гривень у розбудову соціальної інфраструктури міста; ремонт 1 закладу освіти, а саме ЗОШ №5 із повною заміною вікон на енергозберігаючі.

Проте основним досягненням проекту є те, що він об’єднав зусилля багатьох за для того, щоб сприяти розбудові Токмацької громади, сприяти повній інтеграції ВПО у громаду, що приймає та започаткував процеси формування справжнього громадянського суспільства.