free joomla slider module
Друк

У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ ВІДБУЛОСЯ ВІДКРИТТЯ УНІКАЛЬНОЇ ВИСТАВКИ

ваДо Дня пам’яті та примирення у Краєзнавчому музеї міста Токмака відбулася презентація виставки «Український єврейський сімейний альбом». Двомовна (українська / англійська) виставка перебуває в школах та бібліотеках України. Основою експозиції стали сімейні фотографії та розповіді з архівів інтерв’ю євреїв, які пережили Голокост. Ця унікальна виставка складається з 16 панелей та розділена на дві частини: фотографії та історії з «буденного» життя та фотографії з відпусток, шкіл і робочих місць – і ще розділ під назвою «В темні часи». Поки що виставка була показана у      16 місцях. 16 містом стало місто Токмак, перше у Запорізькій області, до якого «завітала» виставка. Загалом її бачили близько 2000 людей в Україні.

Підготовку виставки здійснив інститут «Centropa» в рамках проекту «Trans.History».

Починаючи з 2000 року, інститут «Centropa» взяв інтерв’ю у 1200 літніх євреїв, які живуть у 15 країнах Центральної та Східної Європи, зібрав і відсканував їхні сімейні фотографії. На основі деяких найбільш захоплюючих біографій інститут «Centropa» потім відзняв короткі мультимедійні фільми, які використовуються в більш ніж 500 школах в 20 країнах.рпп

Під час презентації виставки у місті Токмак було також показано фільми «Повернення до Рівного: Історія Голокосту» та «Людина з обличчям». До речі, фільм «Людина з обличчям» - це фільм ГО «Мнемоніка» (партнер інституту «Centropa»), відзнятий в рамках проекту «Відповідальність за пам'ять» та за підтримки Rosa-Luxemburg-Stiftung в Україні за кошти Міністерства закордонних справ Німеччини.

На презентаційний захід завітали міський голова І.В. Котелевський, секретар міської ради – О.О. Чуб, начальник відділу культури – О.М. Корж, начальник відділу освіти – С.В. Черкасова, учні ЗОШ №1 міста Токмака, представники громади, активісти. Відкривав захід директор Краєзнавчого музею – В.І. Медведський. Виставка пробуде у нашому місті до 14 травня 2018 року.

Заходи проводяться за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.