free joomla slider module
Друк

Про зміни у Програмі житлових субсидій з 1 травня 2018 року

Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради доводить до відома всіх громадян-одержувачів житлових субсидій, що з 1 травня 2018 року діє нова програма житлових субсидій.

         З метою збільшення адресності надання житлових субсидій, контролю за цільовим використанням коштів державного бюджету, які спрямовуються на надання вказаної допомоги, Уряд затвердив постанову від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2016 № 1022» (далі - Постанова).

 

      Вищевказаною Постановою внесені суттєві зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива». Якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер  це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні.

       На виконання вимог нового Положення Міністерством соціальної політики України найближчим часом буде затверджений новий зразок «Декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії».

      У зв’язку з введенням нових правил з 1 травня 2018 року до управління соціального захисту населення потрібно буде звернутися за переоформленням субсидії деяким категоріям громадян, а саме: повторно - Заяву і Декларацію - потрібно буде подати:

 

- орендарям житла;

- внутрішньо переміщеним особам;

- тим сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а    фактично проживаючих в помешканні осіб;

- тим сім’ям, де є непрацюючі громадяни працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати (на 01.05.2018 розмір мінімальної заробітної плати складає 3723 грн.);

- тим сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї протягом останнього року;

- тим сім’ям, які станом на травень 2018 року матимуть понад двомісячну заборгованість, за житлово-комунальні послуги і не погасять її до червня 2018 року (загальна сума заборгованості, що не впливає на призначення субсидії, не повинна перевищувати 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або - 340 грн. (17 грн. х 20=340 гривень).

       Також Постановою внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».

       Громадян, які отримують субсидії і не мають щойно куплених предметів розкоші, нових автомобілів, або у складі сімей яких немає працездатних осіб, що декларують нульові ставки доходу, як і раніше державна допомога буде перепризначена в автоматичному режимі і без необхідності звертатися до органів соціального захисту.

    Для отримання більш детальних роз’яснень щодо умов надання житлових субсидій з 1 травня 2018 року радимо звертатися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання.

 

Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради