free joomla slider module
Друк

До уваги бухгалтерів! Правильно формуємо місячну звітність.

          Токмацьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, з метою недопущення помилок страхувальниками, надає відповіді на запитання, які найчастіше виникають під час заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - ЄСВ).

Якщо нарахований дохід працівника менше мінімальної зарплати, то які додаткові реквізити необхідно заповнювати?

         У звітному місяці виникає потреба нараховувати єдиний внесок з додаткової бази нарахування, щодо працівника в таблиці 6 Звіту з ЄСВ необхідно заповнити

два рядки: у першому рядку вказується фактична заробітна плата й нарахування єдиного внеску; у другому рядку вказується додатково код типу нарахувань «13», а в реквізиті 19 «сума додаткової бази нарахування» - різниця між фактичною базою нарахування єдиного внеску і розміром мінімальної заробітної плати. Код типу нарахування «13» застосовується тільки в звітному місяці за звітний період. У разі донарахування сум до мінімальної заробітної плати за минулий період донарахування відображається з кодом типу нарахування «2». При цьому в таблиці 1 обов’язково потрібно зазначити зміст помилки (наприклад, донарахування сум до мінімальної заробітної плати за ... місяць ... рік).

Коли ставити «ознаку неповного робочого часу» та «ознаку наявності трудової книжки»?

          Реквізит 24 «Ознака неповного робочого часу» таблиці 6 Звіту з ЄСВ з позначенням «1» (так) у графі 24 проставляється у випадку, якщо особа працює:

неповний робочий день (тобто зменшення тривалості щоденної роботи на зумовлену кількість годин);

          неповний робочий тиждень (коли зберігається нормальна тривалість робочого дня, але зменшується кількість робочих днів на тиждень);

поєднання неповного робочого дня і неповного робочого тижня (наприклад, тривалість робочого дня 5 годин при 4 робочих днях на тиждень).

          Тобто, якщо працівник трудиться в умовах неповного часу, до графи впишіть «1» (так), якщо такий режим незастосовується, то зазначайте «0» (ні).

В таблиці 6 реквізит 22 «Ознака наявності трудової книжки» заповнюється значення «1», якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору з оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення «0» — якщо особа працює за сумісництвом.

          Реквізит«19» «Ознака наявності трудової книжки», Реквізит «20» «Ознака наявності спецстажу» та Реквізит «24» «Ознака неповного робочого часу» в усіх рядках по одній застрахованій особі заповнюється однаково.

 

 

Заступник фінансово-економічного

відділу-заступник головного

бухгалтера Токмацького об’єднаного управління                              В. Панченко