free joomla slider module
Друк

ВІДБУЛИСЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ В РАМКАХ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

З метою максимально якісної та повної підготовки та впровадження енергоефективних заходів, у Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України, 22 серпня проходив семінар «Енергоефективність: підходи та інструменти для забезпечення сталого розвитку громад».

Нагадаємо, що місто Токмак не тільки стало підписантом ініціативи Європейської комісії «Угода мерів», не тільки бере участь у проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Уряду Німеччини «Енергоефективність у громадах ІІ», а ще й у ІІ етапі конкурсу на розробку Плану дій зі сталого екологічного розвитку та змін клімату до 2030 року. Саме тому захід відвідали представники міста, відповідальні за розвиток та впровадження зазначених ініціатив.

 

Семінар був дуже корисним для усіх учасників - і більш досвідчених, і менш. Розглянуті теми – актуальні та важливі. Серед них питання реалізації проектів з енергоефективності у малих містах, селищах та ОТГ, інвестиційні можливості та рівень спроможності малих громад України, підвищення спроможностей щодо впровадження енергетичного менеджменту, SECAP та Європейський стратегічний розвиток тощо.

Семінар проводився Президентом Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» - Русланом Щербаковим, який також розповів і про проект «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки». В рамках цього Проекту групою українських та європейських експертів були розглянуті та визначені варіанти та моделі співпраці владних структур, МФО, технічних експертів, громадських організацій, які нададуть додаткову можливість фінансування короткострокових та довгострокових проектів в галузі енергоефективності та сталого розвитку для малих міст та новостворених ОТГ.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» у напрямках максимально якісної та повної підготовки та впровадження енергоефективних заходів для міста Токмака.