free joomla slider module
Друк

МІСТО ТОКМАК – ПЕРЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ З РОЗРОБКИ ПЛАНУ ДІЙ СТАЛОГО ЕНЕРГЕТИЧНОГО РОЗВИТКУ ТА КЛІМАТУ ДО 2030 РОКУ

У травні 2017 року місто Токмак рішенням сесії Токмацької міської ради долучилося до добровільної ініціативи Європейської Комісії «Угода мерів». Більше 6000 міст по всьому світу є її учасниками, а в Україні кількість сягнула 100. За умовами участі, кожне долучене місто повинно розробити та затвердити програмний документ «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» (SECAP). До таких Планів включають розрахунки базового кадастру викидів СО2 у атмосферу свого міста, визначають базову лінію або рік, готують перелік енергоефективних та енергоощадних проектів, які спрямовані на скорочення цих викидів, сприяють зменшенню витрат місцевого бюджету на сплату енергоносіїв та допомагають залучати інвестиції у розвиток території.

 

Розробка та підготовка програм «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» - справа складна та нелегка. Проте міжнародні фонди та організації, розуміючи це, проводять конкурсні відбори громад, у рамках яких - надають допомогу з написання таких документів. Завданням міста лишається тільки готувати відповідну інформаційну базу, надавати вчасно дані тощо.

Другий рік поспіль проходить конкурс з розробки та підготовки «Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» (SECAP) для малих та середніх міст в рамках проекту «Організація співпраці малих міст України, громадянського суспільства та експертного середовища у питаннях енергобезпеки», який фінансується Міністерством клімату та навколишнього середовища Королівства Норвегії. Крім усього, проектом передбачено проведення конкурсних відборів серед малих та середніх громад з розробки та підготовки «Планів дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» (SECAP). У минулому році участь у конкурсі взяли 74 громади, 24 з них – обрані переможцями. У цьому ж році конкурсний відбір став ще жорсткішим, оскільки заявки подали аж 106 громад, і тільки 36 з них пройшли конкурсний відбір. З цих 36 громад, малих та середніх міст – менше 10, усі інші – ОТГ.

Але радісним залишається факт, що місто Токмак – серед переможців, а, отже, протягом 2018-2019 років ми отримаємо від експертів Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» якісний та сучасний «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату міста Токмака до 2030 року». У 2019 році наше місто надасть його на розгляд до Брюсселю, продовжуючи участь у ініціативі «Угода мерів».

Зазначимо також, що зараз в Україні налічується 1100 малих та середніх міст, з них приєдналися до ініціативи «угода мерів» - 142 громади, підготували «План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року» - 59, а більш сучасні та актуальні «Плани дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» - лише 11. Нагадаємо, що наявна програма «План дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року» у місті – це високі оцінки в інвестиційних рейтингах та доступ до міжнародного інвестування.