free joomla slider module
Друк

Цифровий простір для сучасної молоді : в Токмаці фінішував проект «IT-Токмак»

Кожен підліток рано чи пізно  задає собі питання  : «Куди піти навчатися чи працювати після школи? Ким працювати у майбутньому? Як заробити достатньо грошей? Як зробити так, щоб майбутня професія приносила не тільки гарний дохід, але й задоволення?».  Щоб допомогти молоді зорієнтуватись в сучасному світі та не загубити себе у теренах буденного життя неможна недооцінювати важливість профорієнтаційної роботи під час навчання у школі або інших навчальних закладах. Саме тому проект «IT-Токмак», який реалізовувався в нашому місті громадською організацією «YES»  на чолі з Валерією Овчаровою у жовтні цього року, став особливо цінним для тієї молоді, яка бажає поєднати своє життя з цифровим світом. Заходи в рамках проекту «IT-Токмак» проводились за фінансової підтримки SAP у партнерстві з Ресурсним центром ГУРТ  в рамках Європейського тижня кодування в Україні.

На першому етапі реалізації проекту для учнів найбільших шкіл міста провели низку профорієнтаційних  тренінгів, на яких вчились аналізувати світ сучасних професій, знайомились з професіями в сфері інформаційних технологій. Другим етапом проекту став конкурс з написання есе “ІТ- моє майбутнє?” серед учнів, які брали участь в профорієнтаційних заняттях. Автори найкращих робіт  отримали  можливість відвідати ІТ-компанії Запоріжжя та на власні очі подивитися, як та в яких умовах працюють IT-спеціалісти. Учасниками екскурсійної подорожі стали учні шкіл № 2,5, 6 та НВК № 12, юні журналісти  проекту «Шкільна газета «Шкільна ліга» та активісти ЦРПМІ. Під час екскурсії до Запоріжжя токмацька молодь відвідала сучасний офіс компанії  S-PRO  і на власні очі подивилась, як круто проводять свій день ІТ- спеціалісти та розвінчали міфи навколо сфери IT, наприклад, що це тільки чоловічі професії, або треба бути великими математиками, тощо. Насправді, сфера ІТ- професій настільки широка, що знайти себе в ній зможе людина з різними здібностями і захопленнями, звичайно, треба завзято навчатись, та повірте – воно того вартує, бо найкращі інвестиції – це інвестиції в свій розвиток та навчання.  Другою компанією, яку відвідали токмачани під час екскурсії, стала Brain Academy, в якій молодь ознайомили з тенденціями розвитку українського ринку інформаційних технологій. Останньою локацією, яку відвідали учасники проекту став бізнес-інкубатор  та лабораторія кіберфізичних систем  на базі ЗНТУ.  Тут, як-то кажуть, наша шкільна молодь відвела душу – керували роботами, відвідали світ віртуальної реальності, познайомились з принципом роботи 3D-принтера та рукавиці зі стробоскопом, мали можливість створити макети об’ємних фігур, а потім їх роздрукувати на 3D-принтері, і звичайно – послухати цікаві розповіді викладачів кафедри.

Учасники «IT-Токмак» були у захваті від заходів, проведених в рамках даного проекту. Приємно відзначити, що значна частина учасників профорієнтаційної програми одноголосно заявили, що вибір їх майбутньої професії буде пов’язаний зі сферою IT.

Реалізований профорієнтаційний проект зацікавив міського голову Ігоря Котелевського, який завжди  підтримує інціативи, направлені на розвиток , виховання та навчання токмацької молоді :

-         Із захопленням спостерігав за реалізацією проекту «ІТ-Токмак» у нашому місті та мав можливість особисто поспілкуватись з учасниками цього проекту. – зазначив мер, спілкуючись з журналістами «Шкільної ліги» - Зі свого боку завжди готовий підтримати подібні ініціативи та надати допомогу в реалізації молодіжних проектів, направлених на навчання та змістовний відпочинок молоді.

Організатори програми «ІТ-Токмак»  також висловлюють  подяку  відділу освіти Токмацької міської ради та  адміністраціям шкіл міста за організаційну допомогу у проведенні заходів.

                                 

                                        Учасники проекту  «Шкільна газета «Шкільна ліга»