free joomla slider module
Друк

Роботу комітету мікрорайону «Ковальський» оцінено на «відмінно»!

У четвер, 2 лютого, в актовому залі ЗОШ № 6 пройшли громадські слухання стосовно роботи мікрорайону «Ковальський» за участі Токмацького міського голови Ігоря Котелевського, радника міського голови Сергія Степури, заступника міського голови Олександра Баглая, депутатів Токмацької міської ради, керівників комунальних підприємств, голови мікрорайону «Ковальський» Людмили Яковлевої, а також небайдужих жителів мікрорайону.2

Захід розпочався з найприємнішого – нагородження! Переможці міського конкурсу з благоустрою за 2015 рік в номінації «Краща прибудинкова територія» – ОСББ: «Фортеця 46», «Промінь», «МЖК - 60» та «Альянс - 62», отримали грамоти, таблички  на будинки та грошове заохочення. Як відзначив Сергій Степура, «Ковальський» є найбільш «урожайним» серед мікрорайонів, адже має аж чотири будинки-переможці.

Після нагородження до мешканців «Ковальського» звернувся міський голова Ігор Котелевський:

  – Шановні жителі мікрорайону! Я хотів би, в першу чергу, подякувати вам за активну співпрацю. Мікрорайон «Ковальський» є прикладом для інших. Тут створені перші ОСББ, і на сьогодні більшість будинків перейшли на самостійне обслуговування. Приємно, що ви шануєте традиції, відзначаєте державні та міські свята – це говорить про те, що тут дійсно дружний колектив, який складається з небайдужих до того, що відбувається в місті, токмачан. Я знаю всі проблеми мікрорайону – першочергові та ті, які треба вирішувати в перспективі. На наступній сесії ми будемо затверджувати «Бюджет розвитку», який в першому читанні зафіксований на рівні 200 тис. грн., проте у нас попереду ухвалення надходження коштів від продажу землі та нерухомості – джерела поповнення основного бюджету, за рахунок якого будуть ремонтуватися вулиці, лататися дахи та вирішуватися інші нагальні проблеми. Також у нас є направлення по грантовим програмам, залучення коштів із фондів. Тому разом з вами будемо реалізовувати поставлені завдання для розвитку мікрорайону.

 

Потім очільник міста відповів на всі питання жителів мікрорайону.

Людмила Яковлева, голова мікрорайону «Ковальський», прозвітувала про роботу комітету за минулий рік. За рейтинговими результатами підведення підсумків за рік, мікрорайон "Ковальський" вп'яте займає почесне перше місце серед дев'яти районів міста. За 2015 рік до депутатів ТМР звернулися зі своїми проблемами 123 мешканці мікрорайону, до голови мікрорайону – 92. Регулярно проводяться загальні збори, зустрічі з депутатами, правлінням ОСББ та просто активними мешканцями, де ставляться на розгляд проблемні питання. Людмила Яковлева від імені всього комітету та громади мікрорайону висловила щиру подяку Надії Чулаковій, Вадиму Вітеру, Володимиру Ситнику, які активно відстоювали інтереси мікрорайону, керівникам правління ОСББ, старшим будинків та всім небайдужим жителям «Ковальського» за проведення результативної роботи.

Про виконання плану розвитку мікрорайону доповів заступник міського голови Олександр Баглай, який повідомив, що минулого року мікрорайон «Ковальський» отримав з «Бюджету розвитку» 483 тис. грн. Ці кошти витратили на ліквідацію аварійних дерев, підсипку вулиць, нанесення 30-ти метрів дорожньої розмітки, заміну ламп вуличного освітлення, прибирання 100 куб. м. кладовища, ремонт дахів по вул. Кірова, 87 і вул. Куйбишева, 44, 46, 52, 62,  виготовлення технічної документації, полагодження електромережі по вул. Куйбишева, 50, ремонт ліфтів по вул. Куйбишева, 52, придбання електроплити в дитсадок «Журавлик», виготовлення проектно-кошторисної документації для ЗОШ № 6, заміну ділянки водопровідної магістралі довжиною 243 м., придбання насосу для покращення теплозабезпечення школи, ремонт тепломереж.

Проект розвитку мікрорайону «Ковальський» на 2016 рік озвучила депутат ТМР Надія Чулакова. Першим досить об’ємним питанням, внесеним у план розвитку, було реконструкція вулиці Куйбишева. Серед основних завдань прозвучали: відновити пошкоджені металеві огорожі, провести виїмку і вивіз зайвого ґрунту, облаштувати пішохідну доріжку від стадіону до 6-ї школи, укласти асфальтове покриття площею 500 кв. м. для зупинки таксі, облаштувати тротуарною плиткою прилеглу територію біля будинку по вул. Куйбишева, 31. Другим питанням поставлено установку дорожніх знаків, обмежуючих швидкості їзди по вул. Куйбишева та лежачих поліцейських поблизу ЗОШ № 6 та ринку. Також включили питання про облаштування у приміщенні, прилеглому до гуртожитку (вул. Куйбишева, 39) кімнату для проведення культурних заходів. Ще хотіли б відновити на базі 6-ї школи філіал музичної та художньої школи; перед орендарем ринку поставити питання завершення облаштування та благоустрою; зробити футбольне поле для дітей біля будинку № 31 по вул. Куйбишева; провести роботи по очистці території за будинком № 42а; висадити дерева на місцях ліквідації сухих, протягом літнього періоду проводити на території заходи по очистці від бурянів. У процесі обговорення плану розвитку надійшли деякі пропозиції від жителів, які доповнять основний план.

Дуже емоційним був процес обговорення проблем, котрі найбільше хвилюють мешканців «Ковальського». Але, завдяки тому, що на громадські слухання прийшли керівники комунальних підприємств, на більшість питань жителі отримали відповідь на місці. Багато нарікань було на роботу КП «Токмак-Теплоенергія» – люди говорили, що в квартирах холодно і що нараховують оплату за місця загального користування в тих домах, де всі труби подачі тепла давно ізольовані. Всі ці питання роз’яснювала керівник КП «Токмак-Теплоенегргія» Олена Ялсукова. Щодо проблем водозабезпечення населення  мікрорайону повідомляла Наталія Лісова, керівник КП «Водопровідник». Роз’яснив  питання про оформлення субсидії, порядок начислення виплат соціальної допомоги одиноким матерям та зміни в законодавстві стосовно перевозки в громадському транспорті пасажирів пільгової категорії начальник Управління соціального захисту населення ТМР Ігор Мащенко.

Олена Повещенко