free joomla slider module
Друк

У МІСТІ ТОКМАК ПРОЙШЛА ЧЕТВЕРТА ХВИЛЯ СЕМІНАРІВ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У ГРОМАДАХ ІІ»

gb21-22 січня 2019 року у місті Токмак пройшла четверта хвиля семінарів в рамках участі у проекті Уряду Німеччини «Енергоефективність у громадах ІІ», що впроваджується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).fg За традицією, кожна хвиля семінарів проводиться в одному з міст-учасників певного кластеру. Тож, до міста Токмак завітали представники міст Білгород-Дністровського, Глухова, Олешків та Покровська. Протягом двох днів учасники, під керівництвом старшого координатора проекту – Володимира Перегудова та експертів – Олександра Шумельди, Андрія Баруліна – навчалися і працювали над створенням дієвої системи енергоменеджменту та подальшому її впровадженню у своїх містах.

Семінар відвідали та виступили із вітальними словами міський голова – Ігор Котелевський та депутат обласної ради – Олександр Рєпкін. Багато було сказано ними про альтернативну енергетику, про її розвиток в Україні та місті Токмаку, про соціально-економічну значущість розміщення об’єктів альтернативної енергетики на території міст тощо. Слово не розбіглося із ділом, і за сприяння Олександра Рєпкіна, учасники змогли відвідати найбільшу в Україні сонячну електростанцію «ТокмакСоларЕнерджі» і, звичайно, були вражені цим об’єктом.gf

Крім теоретичних занять із дослідження питань енергомоніторингу, звітності, кліматичного корегування даних, експрес-аудитів, учасники проходили і практичні вправи. Одна з них – проведення експрес-аудиту на прикладі ДНЗ № 1 «Олімпійський». Спільно із директоркою закладу – Зальотіною Тетяною, учасники та експерти разом вимірювали рівень СО2 у групах, коридорах, пральні, музичній залі та інших приміщеннях закладу; досліджували рівень вологості та рівень достатності світла люксометром; заміряли температуру зовнішніх та внутрішніх поверхонь пірометром та багато іншого. До речі, відповідне обладнання було надане Урядом Німеччини та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) місту Токмаку безкоштовно в рамках проекту. А, отже, кожна бюджетна установа міста може провести такий же самий аналіз у себе. Хочеться зазначити, що ДНЗ № 1 «Олімпійський» перевірку пройшов із гідністю, не отримавши критичних зауважень.nnb

Ну а культурну частину заходів радо забезпечив Краєзнавчий музей та його співробітники, провівши оглядову екскурсію, після якої всі змогли дізнатися про багату історичну та культурну спадщину, що дав Україні Токмацький край та місто Токмак, зокрема.

Наступними кроками у рамках проекту стануть нові семінари, грантова підтримка певних проектів, запровадження системи енергомоніторингу, подальше навчання співробітників виконавчого комітету Токмацької міської ради.