free joomla slider module
Друк

Працюємо згідно трудового законодавства!

Статтею 43 Конституції України гарантовано право громадянина  на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується; право  на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом. Цією ж статтею Конституції  передбачений захист законом права на своєчасне одержання винагороди за працю.

 

Проте, деякі роботодавці ігнорують зазначені права і норми, та віддають перевагу застосуванню  праці  без  належного оформлення трудових відносин. Після такого «співробітництва» роботодавці мають звинувачувати тільки себе в разі розкрадання «найманцями» їхнього майна та коштів, недотримання ними правил трудового розпорядку та норм поведінки, не говорячи вже про якість виконуваних робіт за фактичної відсутності функціональних обов’язків. Громадяни ж, які погодились працювати, не ознайомившись з наказом про прийняття на роботу та не переконавшись про зроблений запис у трудову книжку, ризикують працювати без відповідної оплати праці, не бачити  ніяких видів відпусток та інших соціальних гарантій, працювати понад встановлену норму тривалості робочого часу, очікувати раптового розірвання усіх домовленостей щодо продовження співпраці без всіляких підстав та пояснень тощо. Одним словом, все, що передбачено чинним трудовим законодавством України, без належного  оформлення трудових відносин, в даному випадку не діє. При цьому, в разі виникнення спору, обом сторонам  доведеться неабияк «попотіти» у суді для того, щоб довести свою правоту та отримати відповідні кошти, доплати і компенсації, як того вимагає діюче законодавство України.  

Крім того, ще раз звернути увагу на дотриманні норм чинного законодавства щодо утримань податків та зборів, а також відрахувань до Пенсійного фонду України, в даному випадку не буде зайвим…

 

Шановні роботодавці!

Легалізуйте працю найманих працівників та відмовтесь від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо негайно зареєструвати належним чином трудові відносини зі своїми найманими працівниками. У випадку ігнорування цієї вимоги контролюючі органи  будуть застосовувати всі заходи впливу за порушення  трудового законодавства у межах їх компетенції.

 

Шановні працівники!

Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення належного рівня свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця, кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав (Головне управління Держпраці в Запорізькій області,  управління соціального захисту населення Токмацької міської ради), а також до суду.

 

Підготував:

головний спеціаліст, інспектор праці УСЗН Токмацької міської ради

Таран В.О.