free joomla slider module
Друк

ЗВІТ про підсумки роботи Токмацького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області за 2018 рік

Упродовж 2018 року об’єднаним управлінням виконувалися завдання, які стоять перед органами Пенсійного Фонду України, визначені основними пріоритетами діяльності, положенням про Управління та відповідними планами роботи, спрямованих на забезпечення своєчасного призначення, фінансування і виплати пенсій; подальший розвиток пенсійної системи, зміцнення її фінансової стабільності; удосконалення системи надання послуг, підвищення прозорості діяльності Фонду

 

    Станом на 01.01.2019 об’єднаним управлінням виплачуються пенсії 23129 пенсіонерам. Впродовж звітного року призначено та взято на облік 654  нових пенсій, призначено 16 пенсій за особливі заслуги перед Україною та проведено 7055 перерахунків пенсій, з них, відповідно до ст.42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” - 455, поточних перерахунків пенсій – 1940. В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії станом на 1 січня 2019 року склав 2200,60 грн. по м.Токмаку та Токмацькому районі, по Чернігівському районі – 2110,70 грн.

Загальна сума видатків на пенсійні виплати  за 12 місяців 2018 року склала 593344,35 тис. грн. Забезпеченість власними коштами з початку року склала  0,74%. Надходження коштів з Державного бюджету на фінансування окремих бюджетних програм та коштів, що надійшли по перерозподілу, дозволили своєчасно та в повному обсязі забезпечити фінансування та виплату пенсій з  урахуванням проведених перерахунків.

Впродовж 2018 року надходження власних коштів становили 158004,0 тис.грн., з яких 123935,5 тис. грн. (97,2%) – надходження частини єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження власних доходів збільшилися на 29689,2 тис. грн. або на 24,0%. Планові показники виконано на 100,7%.  Кошти, контроль за сплатою яких здійснюється об’єднаним управлінням, надійшли в сумі 4379,9 тис.грн., що становить 85,7%  планових показників. Порівняно з аналогічними показниками минулого року обсяги власних надходжень зменшилися на 321,6 тис.грн. Зменшення надходження відбулося за рахунок новоствореного боргу у сумі 253,7 тис.грн. по КУ „Токмацька ЦРЛ ТМР”, а також за рахунок переплати (на початок року) у сумі 73.8 тис.грн по КУ „Молочанська психіатрична лікарня”, установою у 2018 році сплачено коштів менше на суму переплати.

Станом на 1 січня 2019 року загальна сума заборгованості перед бюджетом Пенсійного фонду становить 1488,4 тис.грн., яка з початку року збільшилась на 147,8 тис.грн. або на 11,0%.

Управлінням вживались заходи передбачені законодавством щодо детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості. З метою зменшення кількості осіб, які отримують заробітну плату в розмірах менше мінімальної за 2018 рік направлено 48 інформацій до місцевих адміністрацій та Головного управління ДФС України в Запорізькій області щодо порушення трудових прав працівників та легалізації заробітної плати по 267 суб’єктах господарювання. Надано 21 інформацій до місцевих адміністрацій по видам економічної діяльності в розрізі страхувальників у яких середня заробітна плата нижче середньої по 5 галузям. На 30 засіданнях комісії з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати, 2 колегіях, 1 засіданні виконавчого комітету заслухано 126 суб’єктів господарювання щодо дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці. Станом на 01.01.2019 року результати заходів з легалізації заробітної плати, зайнятості населення по суб’єктах господарювання, які були заслухані такі: зменшення кількості осіб, які отримують заробітну плату менше законодавчо визначеного мінімуму на 126 осіб (23 страхувальники), збільшення середньої заробітної плати по підприємствах на 7,1 тис.грн (5 страхувальників).

Управління по виконанню Плану заходів щодо координації спільних дій по виявленню фактів використання праці неоформлених працівників протягом 2018 року передано інформацію до Головного управління Державної фіскальної служби України у Запорізькій області щодо страхувальників, які у звітному місяці за даними поданих звітів недотримуються вимог частини 5 статті 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме несвоєчасно донараховують єдиний внесок до мінімального страхового внеску застрахованим особам по 101 страхувальникам (392 застрахованих осіб). В результаті наданої інформації Токмацьким управлінням  ГУ ДФСУ у Запорізькій області за 2018 рік донараховано єдиного соціальногвнеску в сумі 29,0 тис.грн., застосовано фінансових санкцій в сумі 7,4 тис.грн.

До Головного управління Держпраці у Запорізькій області за 2018 рік передано інформацію, що нараховують заробітну плату менше мінімальної заробітної плати в умовах повного відпрацьованого місяця по 25 страхувальникам. Держпрацею проведено перевірку по 5 страхувальникам та виявлено порушення по 81 застрахованій особі

Ведеться постійний облік створення нових робочих місць. Відповідно до показників звітності, яка надається роботодавцями області, впродовж звітного періоду створено 191 робоче місце та та укладено 191 договір з працівниками, з них осіб із заробітною платою не менше, ніж три мінімальні не має.

В об’єднаному управлінні створено належні умови для своєчасного та всебічного розгляду звернень громадян. Єдині стандарти обслуговування забезпечили прозорість та відкритість у наданні послуг, підвищили їх якість. За звітний період відділом з обслуговування громадян надано 16924 консультації. Переважна більшість питань, які  порушуються у зверненнях громадян (на особистих, виїзних прийомах та у письмових зверненнях) є призначення та перерахунок пенсії  41%.

З метою підвищення якості та оперативності обслуговування громадян, послуги в управлінні Фонду надаються в електронній формі – з  використанням веб-порталу Пенсійного фонду України та дистанційно - за «гарячими» і «прямими» телефонними лініями. Упродовж звітного року здійснено 283 дзвінка ввічливості, вшановано 9 почесних Громадян міста та району, 960 СМС інформування, в режимі Skyp зв’язку  надано 10 консультацій. На “гарячу” лінію  за  звітний  період  звернулось – 3579, на  “пряму“ – 65 громадян.

 

Голова комісії з припинення

об’єднаного управління                                                               Л. БІЛЕЦЬКА