free joomla slider module
Друк

«Первоцвіт – 2019»

hgНа виконання листа Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації від 12.03.2019 № 02.1-26/05.1/429 виконавчий комітет Токмацької міської ради оголошує про початок проведення операції «Первоцвіт – 2019».

На території міста Токмак Запорізької області, значний вплив на популяції рідкісних первоцвітів мають незаконне збирання букетів, заготівля частин лікарських рослин, випас худоби, сінокосіння. Степові первоцвіти гинуть також від частих пожеж, особливо на берегах р. Токмачки.

За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування збитків завданих природі.

Для збирачів червонокнижних рослин передбачено штраф – від 40 до 510 гривень, при продажі первоцвітів – від 1700 до 3655 гривень та відшкодувати державі 62 гривні за кожну зірвану рослину.

Важливо посилити охорону за незаконним збором квітів та інших органів рідкісних рослин. Цьому сприятиме проведення операції «Первоцвіт -2018» на території міста Токмак Запорізької області.

Під час операції здійснюватиметься боротьба з незаконним збиранням та торгівлею ранньоквітучими видами дикорослих рослин.  

Основними інструментами боротьби є:

-       проведення класних годин та бесід серед учнів та дітей дошкільного віку;

-       систематичний огляд місць розповсюдження первоцвітів у період цвітіння та рейди по місцям торгівлі рослинами;

-       трансляція оголошення про заборону на знищення первоцвітів за допомогою гучномовця на території міського ринку;

-       публікація освітньої статті на сайті Токмацької міської ради.

Виконавчий комітет Токмацької ради закликає мешканців міста не купувати червонокнижні первоцвіти та таким чином зробити свій вклад у боротьбу з їх торгівлею та знищенням.