free joomla slider module
Друк

ПОЧАТОК РОБОТИ НАД НОВИМ ПРОЕКТОМ

Уже два роки в Україні впроваджується ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді». Меморандум щодо впровадження в Україні програми «Громада, дружня до дітей та молоді», fgfcякий було підписано 28 березня 2018 року партнерами Ініціативи, а саме: Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством молоді та спорту України, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» та Громадською спілкою «Національна молодіжна рада України».

Реалізація Ініціативи ґрунтується на інвестиціях у людський капітал, насамперед у дітей та молодь, з одночасним підтвердженням відданості захисту прав дитини та розвитку молоді в контексті децентралізації.

Міста та об’єднані територіальні громади можуть долучитися до програми та розпочати роботу для отримання офіційного статусу ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».

Саме для того, щоб допомогти у започаткуванні цієї ініціативи, у місті Ірпінь 31 жовтня – 01 листопада 2019 року пройшов навчальний тренінг для муніципалітетів-ініціаторів приєднання до руху «Громада, дружня до дітей та молоді».

Захід відвідали представники 23 громад з 13 регіонів, серед яких – і з міста Токмака, радниця міського голови з питань залучення інвестицій та міжнародної діяльності, кандидат економічних наук, Криворучко Наталя.

 

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це програма, що ініціюється ЮНІСЕФ та підтримує міста і громади в їх зусиллях, спрямованих на створення сприятливого середовища для дітей і молоді. Це також мережа, яка об’єднує органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування та інші зацікавлені сторони, такі як організації громадянського суспільства, приватний сектор, академічні спільноти, засоби масової інформації та, головне, організації для дітей та молоді, які хочуть зробити їхні міста та громади більш дружніми до наймолодших мешканців.

Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, започаткований 1996 року як практичне втілення резолюції, прийнятої на Другій Конференції ООН з населених пунктів (Хабітат ІІ).

Нині ініціатива поширюється в усьому світі, її підтримали вже понад 3000 муніципальних округів у 38 країнах на п’яти континентах. Сьогодні ініціативою «Громада, дружня до дітей та молоді» охоплено понад 30 мільйонів дітей. У найменшому з муніципалітетів, що беруть участь, мешкають 337 осіб (Бене-Ларіо, Італія), а населення найбільшого становить 12 мільйонів осіб (Сан-Паулу, Бразилія).

Місто Токмак також хоче отримати цей почесний статус – «Громади, дружньої до дітей та молоді». Для цього треба, спочатку долучитися до ініціативи на сесії міської ради, потім сформувати відповідну робочу групу та підготувати якісну аналітичну записку щодо стану дітей та молоді у громаді. А вже після цього – переходити до створення «Плану дій розвитку дітей та молоді у місті Токмаку на 2020-2022 роки».

Тож, у листопаді вже розпочнеться підготовка до виконання перших етапів ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді».