free joomla slider module
Друк

ПРОДОВЖУЮТЬСЯ НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ ВІД ПРОЕКТУ «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ У ГРОМАДАХ ІІ»

Одразу два семінари від проекту «Енергоефективність у громадах ІІ» від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) пройшли минулого тижня.

Так, 25 листопада у місті Київ пройшов семінар на тему «Від ідеї до успішного проекту: підготовка грантових заявок від А до Я» для міст партнерів Проекту. Участь у заході прийняли представники Глухова, Добропілля, Ізюму, Миргороду, Мирнограду, Олешків, Первомайського, Сєвєродонецьку та Токмаку.

Консультанти Проекту Ігор Комендо та Анастасія Кліміна надали учасникам семінару інформацію щодо підготовки документації для подачі грантів, а також провели практичну роботу на основі заздалегідь підготованих учасниками заявок. Перша частина програми була присвячена теоретичним знанням та передбачала детальне розклинення процесу розробки концепції проекту, основних правил заповнення заявок, моніторингу та звітності.

Друга частина семінару пройшла у форматі практичного семінару, де учасники виконували практичні завдання, активно ділилися власним досвідом та мали можливість поставити питання. Темами обговорення стали: правильне встановлення цілі та мети проекту, ролі бенефіціарів проекту, можливі ризики, підготовка ефективного кошторису, тощо.

Місто Токмак на цьому семінарі представляло проект з капітального ремонту ЗОШ №6, а доповідачкою виступила радниця міського голови, кандидат економічних наук - Криворучко Наталя Володимирівна.

А вже 27 листопада пройшов семінар «Підвищення ефективності публічних закупівель» також від проекту «Енергоефективність у громадах ІІ» від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Участь у ньому взяв енергоменеджер міста – Синиця Володимир Павлович.

Під час заходу були розглянуті питання щодо використання технічних та якісних критеріїв при виборі товарів та послуг, що дозволять більш ефективно використовувати бюджетні кошти, а також забезпечать закупівлю більш якісних екологічних та енергоефективних товарів зі зменшеним негативним впливом на навколишнє середовище.

Усі заходи – абсолютно безкоштовні, що дозволяє містам-учасникам проекту брати участь у семінарах на постійній основі.

Попереду – ще низка навчальних тренінгів для співробітників виконавчого комітету Токмацької міської ради, відповідальних за енергоефективність та енергозбереження у нашому місті.