free joomla slider module
Друк

Безпечного Нового року!

Новий рік один з найсвітліших і найрадісніших свят. Цілих дванадцять місяців його чекають з нетерпінням, а потім відзначають по повній програмі, так щоб запам'яталося на весь наступний рік. Але навіть в це свято не варто занадто розслаблятись. Адже відомо, як зустрінеш Новий рік, так його і проведеш. У новорічні свята лікарні переповнюються постраждалими дорослими і дітьми, а кількість викликів швидкої допомоги збільшується. Які ж небезпеки частіше зустрічаються, як їх уникнути?
Перша небезпека - отруєння. За святковим столом можна отруїтися або отримати алергічні реакції від нових екзотичних продуктів. Найчастіші збудники харчових алергій - морепродукти, арахіс, цитрусові, а також зловживання дітей шоколаду, солодощів. Великий ризик отруїтися неякісними алкогольними, газованими напоями, вчорашнім салатом, або нарізкою чи тортом, які простояли в теплі всю новорічну ніч. Купуючи продукти, перевіряйте термін їх придатності. Не готуйте страви на кілька днів вперед. Їжте тільки свіжу їжу.
Друга небезпека - травми. При необережному русі, особливо в стані алкогольного сп'яніння, легко можна впасти і вдаритися, отримати травму - забиття, розтягнення, вивих, перелом та ін. Навіть пробка від шампанського, вилітаючи з пляшки, легко може стати причиною пошкодження очей, аж до втрати зору. Будьте обережніше з ріжучими предметами. Найчастіше люди отримують порізи при відкритті кришок консервних банок, при спробі щось розрізати. Травмуються від осколків розбитого посуду і ялинкових іграшок. Тому все, що б'ється, прибирайте подалі від дітей. 
Третя небезпека - опіки. Їх причиною можуть бути гарячий посуд, духовка, гірлянди, свічки, бенгальські вогні, петарди тощо. Опіки відбуваються найчастіше через недотримання заходів безпеки: схопилися за гаряче, поставили свічки поряд з легкозаймистими предметами, неправильно користувалися петардами, розмахували бенгальськими вогнями тощо. Ялинку потрібно прикрашати тільки якісними гірляндами, не використовувати вату і свічки. Йдучи з дому, не залишайте без нагляду, навіть на короткий час, ялинку з включеними гірляндами, а також маленьких дітей і осіб, які потребують стороннього догляду.  Купуйте піротехніку у тих постачальників, які мають всі необхідні дозвільні документи на таку діяльність і сертифікати якості на відповідну продукцію. Не всі новорічні феєрверки однакові в обігу. Перш ніж використовувати їх за прямим призначенням, важливо ознайомитися з інструкцією. Будь-яка новорічна піротехніка не повинна потрапляти в руки дітей, навіть якщо мова йде про нешкідливі «хлопушки» або «бенгальські вогні», не говорячи  вже про більш потужні салюти. Новорічні салюти можуть бути причиною поранень  людей, що  близько розташувались, або  випадкових перехожих. Найпоширеніші травми при запуску піротехніки - це ушкодження обличчя та рук. 
Четверта небезпека - переохолодження і обмороження. Судячи з інформації синоптиків, цього року у наших краях на новорічні свята великих морозів не передбачаються, але календарна зима буде продовжуватись і надалі можливо все...  При тривалому перебуванні на морозі багато людей піддаються переохолодженню та обмороженню. Відбувається пошкодження кінцівок і різних ділянок тіла, так як людина не в повній мірі відчуває справжню температуру тіла, всі відчуття притуплені через холод. У дітей терморегуляція організму ще не повністю сформована. Тому, відпускаючи дитину гуляти на вулицю, пам'ятайте, що йому бажано кожні 15-20 хвилин повертатися в тепло і зігріватися. При обмороженні не слід обтирати уражені ділянки снігом, занурювати кінцівки в холодну або гарячу воду. Необхідно зняти вологі  взуття та одяг, укрити обморожену поверхню теплою ковдрою або іншим підручним засобом, випити теплий чай. 
Для того щоб не постраждати в новорічну ніч, не затьмарити свята неприємними моментами, дотримуйтесь заходів безпеки. Пам'ятайте, кращий спосіб вийти з неприємного становища - це зовсім в нього не потрапляти.
 

                                                                                                       Підготував відділ питань праці управління соціального захисту населення Токмацької міської ради