free joomla slider module
Друк

Депутати надали згоду на реконструкцію та перепрофілювання колишньої дитячої лікарні

У п’ятницю, 18 березня, відбулася  восьма  сесія Токмацької  міської ради сьомого скликання, на якій на розгляд було винесене лише одне питання, проте дуже важливе для міста. Суть проекту рішення полягала в наданні згоди на проведення  реконструкції та перепрофілювання  об’єкту нерухомості комунальної власності, який знаходиться за адресою Запорізька область, м. Токмак, вул. Революційна, 55 К (колишня дитяча лікарня), а саме будівлю Б, ґанки №№ І, ІІ, ІІІ, ХІ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, під соціальне житло/соціальний гуртожиток.4
Передувало цьому підписання Рамкової угоди щодо реалізації проекту «Створення житлових умов для ВПО в м. Токмак Запорізька область (соціальне житло – квартири)/KfW» 18 лютого цього року в місті Запоріжжя в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури  УФСІ V», який фінансується урядом Німеччини та покликаний покращити умови проживання вимушених переселенців в місті. Мова йде про приблизну вартість мікропроекту в сумі 13 мільйонів гривень, який профінансує Український фонд соціальних інвестицій. Пізніше, 29 лютого, було підписано ще Додаткову угоду до вищезазначеної Рамкової. Згідно цього документу, Токмацька міська рада має у місячний термін з дати підписання Рамкової угоди надати рішення уповноваженого органу про проведення реконструкції та перепрофілювання об’єкту. Тому на останній день строку дії зобов’язань було скликано позачергову сесію, попередньо розглянувши це питання на засіданні планової комісії.
Після деяких сперечань в сесійній залі 26-ма депутатами, а саме стільки з’явилося на сесію, рішення було прийнято одноголосно. 
Щоправда, серед  токмачан ходили чутки, що приміщення згодом продадуть під квартири бажаючим. Але, це легко спростувати, бо, згідно всім домовленостям, будівлі колишньої дитячої лікарні нададуть статусу соціального житла. А це значить, що квартири будуть надаватися потребуючим житла громадянам, в даному випадку переселенцям з Донецька та Луганська, без права на приватизацію, тобто вони будуть постійно на балансі міста. 
Приємно, коли сесія завершається з позитивним результатом, що є запорукою вдалого старту для подальшого вирішення питань, важливих для нашого міста та його жителів. 
За словами заступника міського голови Андрія Мамчака, плануються ще спільні проекти з УФСІ. У разі успішної реалізації двох програм «Соціальне житло» та «Ремонт школи», наступним проектом буде «Ремонт будівлі охорони здоров’я», який буде розроблюватися до кінця цього року. Згідно цієї програми, обирати об’єкт, тобто приміщення, яке буде ремонтуватися, – прерогатива нашого міста. 
 
Олена Повещенко