free joomla slider module
Друк

Відбулось засідання комісії з питань ТЕБ

Сьогодні, 30 березня, у залі засідань міськвиконкому відбулось позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста, яку очолив міський голова Ігор Котелевський. У заході взяли участь керуючий справамивиконавчого комітету Токмацької міської ради, Віктор Загуменний, секретар Токмацької міської ради Олександр Чуб, начальник Токмацького ВП ПВП ГУНП в Запорізькій області Андрій Собецький; начальник ТРУ ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області, Ігор Левченко, депутат Токмацької міської ради Сергій Капінус.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – перший заступник голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Токмак Олександр Баглай порушив питання щодо Приведення вимог місцевої комісії з питань ТЕБ та НС з дотриманням постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМУ № 215 від 16.03.20 та № 239 від 25.03.20.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – заступник голови місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Токмак Наталія Мамчак запропонувала членам комісії розглянути колективне звернення громадян щодо відкриття міського ринку для здійснення підприємницької діяльності.

 

Отже, на виконання ст.ст. 29, 30 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», ч. 2 ст. 19 Кодексу цивільного захисту України, постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» із змінами внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 16.03.2020 року № 215 та від 25.03.2020 № 239:

2.1 заборонити на території міста Токмак:

2.1.1 відвідування закладів освіти її здобувачами до 24 квітня 2020 року;

2.1.2 з 00 години 01 хвилини 17 березня 2020 року до 24 квітня 2020 року проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

 2.1.3 до 24 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом, засобами зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

2.1.4 до 24 квітня 2020 р.:

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, крім перевезення:

- легковими автомобілями;

- службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів під час таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, погодженими з органами Національної поліції, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- в одному міському автомобільному транспортному засобі, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах, кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

- в одному транспортному засобі та автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, кількості пасажирів, яка одночасно не перевищує половини кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу та визначених у реєстраційних документах, за умови перевезення людей у засобах індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів;

заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;

4. Засобам масової інформації незалежно від форми власності у разі виникнення епідемії чи спалаху інфекційної хвороби сприяти структурним підрозділам Токмацької міської ради у проведенні необхідної роз'яснювальної роботи серед населення.

5. Закладам охорони здоров’я, що дислокуються на території міста Токмак забезпечити:

5.1 тимчасове припинення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних;

5.2 максимальну готовність та перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

6. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, організацій забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості – також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

7. Рекомендувати Токмацькому відділенню поліції Пологівського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області вжити заходів, спрямованих на виконання цього рішення.

8. Рекомендувати підприємствам, установам, організаціям, незалежно від форм власності та підпорядкування, забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості - також роботи в режимі реального часу через Інтернет.

Натомість, директорКП «Токмацька БЛІЛ» ТМР Віталій Пасєвін, начальник ТРУ ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області, Ігор Левченко та завідувач ВП Токмацького МРВ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Бажан виступили категорично проти цього рішення, адже в умовах карантину варто дотримуватись профілактичних заходів.

Завідувач ВП Токмацького МРВ ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» Микола Бажан відзначив, що на теперішній час у населення м. Токмак проблем з закупівлею товарів першої необхідності немає, відповідно до прогнозів МОЗ, очікується сплеск захворювання населення на коронавірус, в умовах стану нашої медицини, цей сплеск можливо попередити лише перевентивними заходами, такими, як обмеження контакту між фізичними особами, це на сьогодні, єдиний шанс зберегти здоров’я та життя населення. Якщо поглянути на економічну точку зору, то закритий ринок м. Токмак, це є дійсно проблемою, щодо фінансового стану осіб, що займаються торгівельною діяльністю. Але як представник Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України, рекомендує не відкривати міський ринок.

Начальник ТРУ ГУ Держпродспоживслужби у Запорізькій області, Ігор Левченко, визначив, що проти відкриття ринку. Закритий ринок є профілактикою розповсюдження не лише такого захворювання, як коронавірус, але і інших інфекційних захворювань. Сутньою перепоною боротьби з коронавірусом є те, що не дивлячись на епідемію, ні держспоживслужба, ні обласний лабораторний центр МОЗ не мають права проводити позапланові та раптові перевірки суб’єктів господарювання.

Також у виступі він визначив, що не всі торгівельні заклади, які працюють під час карантину, дотримуються карантинних заходів в повному обсязі, тому необхідно створити робочу групу з проведення роз’яснювальної роботи щодо карантинних заходів при здійсненні торгівельної діяльності з числа представників різних структур.

На противагу членам комісії виступивдепутат Токмацької міської ради Сергій Капінус, який повідомив, що профілактичні заходи проти коронавірусної інфекції є дійсно вірним шагом, але потрібно звернути увагу щодо осіб, які займаються роздрібною торгівлею продукцією, яка дозволена постановою КМУ 211, ці особи залишились без засобів існування. Окрім того, на свіжому повітрі (територія ринку), за умови виконання протиепідемічних заходів, шанс заразитися коронавірусною інфекцією набагато менше, ніж в закритому приміщенні магазину. Також закриття ринку сприяє виникненню стихійної торгівлі неперевіреною продукцією, у той час, як відкриття ринку дозволить позбутися зазначеної проблеми. Зважаючи на зазначене, він попросив дослухатись членів комісії до його думки, та надати дозвіл на відкриття ринку.  

Директор КП «Міський ринок» ТМР Олександр Шпагін, який повідомив, що вважаючи звернення підприємців, необхідно разом з останніми провести переговори та прийняти остаточне рішення щодо можливості роботи ринку за умови суворого дотримання підприємцями, під час трудової діяльності, протиепідемічних заходів.

Після жвавого обговорення питань порядку денного члени комісії вирішили доручити відділу з питань НС, ЦЗН, ВПО та МР виконкому ТМР створити робочу групу з проведення роз’яснювальної роботи щодо карантинних заходів; директору КП «Міський ринок» ТМР Олександру Шпагіну провести роботу з підприємцями щодо обговорення питання відкриття ринку за умови суворого дотримання підприємцями, під час трудової діяльності, протиепідемічних заходів, та про результати роботи повідомити в строк до 03.03.2020 до відділу з питань НС, ЦЗН, ВПО та МР виконкому ТМР.

 

Пресслужба виконкому Токмацької міської ради