free joomla slider module
Друк

Токмак – місто, багате на проекти по залученню інвестицій

На сторінках преси та в соціальних мережах був опублікований замовний матеріал під назвою «Бездіяльність міської влади», в якому говориться про незацікавленість міського голови у наданні пропозицій щодо фінансування інвестиційних проектів. Але, якщо поцікавитися інформацією про інвестиційну діяльність виконавчого комітету, то картина зовсім протилежна. Така інформація періодично друкується в газетах, публікується на сайтах, зокрема на офіційному порталі Токмацької міської ради, також регулярно відбуваються засідання комісій, сесії та інші заходи за участі депутатів, на яких міський голова та інші представники виконкому звітують про свою діяльність, повідомляють про існуючі проекти, гранти, домовленості, угоди та інші результати інвестиційної діяльності.

Ось, наприклад, по завершенні останньої позачергової сесії 18 березня, міський голова Ігор Котелевський повідомив, що Токмаку на реконструкцію мереж водопостачання виділено 1,37 млн. грн. Таке рішення було прийняте в Запорізькій обласній раді.

Також на сайті Токмацької міської ради є інформація про те, що 14 березня Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, згідно якої на ремонт ділянки, протяжністю 6 км., дороги Т-04-01, яка проходить через територію Токмака по вулицях: Володимирській (Леніна) та Воровського, виділяється 23 млн. грн.

Було відомо та розміщено вже наступного дня на сайті міськради про підписання Рамкової угоди щодо реалізації проекту «Створення житлових умов для переселенців в м. Токмак» 18 лютого 2016 року в місті Запоріжжя в рамках проекту Українського фонду соціальних інвестицій (далі УФСІ). Мова йде про реконструкцію та перепрофілювання будівлі колишньої дитячої лікарні, яка розташована на вул. Революційна, 55 К. Приблизна вартість мікропроекту, який буде фінансуватися УФСІ, становить 13 млн. грн. Варто зазначити, що якщо взяти обсяг інвестування УФСІ, місто Токмак серед інших міст обласного підпорядкування в Запорізькій області отримало найбільше фінансування, навіть більше, ніж Мелітополь.

Неодноразово повідомлялося під час погоджувальних комісій та під час останньої позачергової сесії про інші проекти з УФСІ, такі як «Реконструкція школи» (мається на увазі ремонт загальноосвітньої школи № 5 на суму 4,5 млн. грн.), та «Ремонт будівлі охорони здоров’я», який буде розроблюватися до кінця цього року.

Ще на офіційному порталі в розділах: «Комунальне господарство» та  «Інвестиційна діяльність» є інформація про участь у регіональній цільовій програмі «Питна вода Запорізької області» на 2012 – 2020 роки» та участь у конкурсному відборі об'єднаних територіальних громад для створення центрів надання адміністративних послуг в рамках проекту «Реформа управління на сході України», який виконується німецькою федеральною компанією. Тут же для ознайомлення представлена стаття, в якій йдеться про те, що 5 лютого 2016 року Управлінням комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради за підтримки Відділу освіти Токмацької міської ради, розроблено проект «Капітальний ремонт зовнішнього освітлення з встановленням LED світильників м. Токмак, Запорізької області» та надано відповідний пакет документів щодо здійснення заходів цільових екологічних (зелених) інвестицій.

 І такі приклади можна ще наводити, адже є 95 проектів розроблених, які отримали позитивний експертний звіт, та 3 проекти, які знаходяться в стадії розробки.

Тому говорити при таких високих показниках про бездіяльність місцевої влади, по меншій мірі, несправедливо та безпідставно. Як бачимо, робота по залученню інвестицій ведеться, населення інформується.

До речі, Департаментом економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації визначено результати рейтингу соціально-економічного розвитку міст і районів області за підсумками 2015 року. Приємно бачити наш Токмак серед лідерів міст обласного підпорядкування за напрямами: «Промисловість та розрахунки за енергоносії», «Споживчий ринок», «Захист прав дитини», «Освіта, культура та охорона здоров’я», а також у сфері житлово-комунального господарства та будівництва житла. 

Слава Токмаку!

Олена Повещенко