free joomla slider module
Друк

ПРОХОДЯТЬ НАВЧАЛЬНІ СЕМІНАРИ ДЛЯ ЗАВГОСПІВ

Уже третій рік поспіль місто Токмак бере участь у проекті Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Енергоефективність у громадах ІІ», що фінансується Урядом Німеччини.

Одна з отриманих переваг участі у такому проекті – це можливість залучати додаткові кошти для реалізації інших активностей та заходів, що напряму стосуються підвищення енергоефективності будівель, впровадження принципів енергозбереження, покращення стану інформаційно-роз’яснювальної роботи серед громади тощо.

Майже рік додатковим «бонусом» участі міста у проекті «Енергоефективність у громадах ІІ» є участь у окремому його напрямку «Механізм підтримки послуг з підвищення енергоефективності в громадських будівлях», що фінансується з коштів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) від імені Уряду Німеччини.

Чергова «хвиля» оголошень на отримання гранту для фінансування заходів з підвищення енергоефективності відбулася у січні 2020 року.

Подані на конкурс проекти можуть включати в себе реалізацію наступних заходів:

  • Енергетичний аудит та розробка енергетичних сертифікатів для громадських будівель
  • Розробка проектно-кошторисної документації для теплової модернізації громадських будівель (комплексні або окремі заходи)
  • Встановлення муніципальної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними будівлями включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом;
  • Розробка плану дій зі сталого енергетичного розвитку ПДСЕР(K) – (або SE(C)AP – Sustainable Energy (and Climate) Action Plan) та інвестиційного плану впровадження ПДСЕР(K);
  • Послуги з фінансового інжинірингу для залучення інвестицій в заходи з підвищення енергоефективності: підготовка техніко-економічних обґрунтувань, конкурсної документації для концесії або приватно-публічного партнерства, тощо;
  • Інші заходи спрямовані на розвиток організаційної спроможності виконавчих органів муніципалітетів, комунальних підприємств/установ тощо з питань розробки та реалізації місцевої енергетичної політики, проектного управління тощо.

Місто Токмак підготувало та надало заявку на отримання грантового фінансування для встановлення муніципальної системи моніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними будівлями включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом.

Заявку міста Токмака «Розвиток системи енергоменеджменту міста Токмак шляхом встановлення програмного забезпечення для впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу в бюджетних установах, включаючи навчання працівників роботі з програмним продуктом та подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації для імплементації проєкту з термосанації найбільш енерговитратної будівлі» відібрано для реалізації.

Усього із Запорізької області подано 20 заявок, проте переможною стала заявка міста Токмака, єдина з Запорізької області. Строк реалізації заходів проєкту – травень 2020 року.

У рамках реалізації цього проекту у місті Токмак проходять навчальні семінари для завгоспів бюджетних закладів міста, в рамках яких вони отримають необхідні знання щодо користування програмним забезпеченням для впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу, загальні правила внесення даних до системи тощо.

Уже з червня 2020 року продовжиться розробка нормативно-правової бази щодо організаційного оформлення порядку роботи із програмним забезпеченням. Можна впевнено стверджувати, що наразі місто Токмак єдине місто у Запорізькій області, яке встановило в себе подібний софт за кошти гранту, та провело відповідне навчання для завгоспів, залучаючи фахівців.