free joomla slider module
Друк

У ТОКМАКУ ПРОЙШЛИ ЗАХОДИ ДЛЯ МОЛОДІЖНОЇ РАДИ

Протягом двох днів, 23 та 24 липня 2020 року, у місті Токмак проходили заходи для молоді міста – учасників/учасниць Молодіжної ради міста Токмака, а саме воркшоп та діалогова зустріч. Організатором стала радниця міського голови Наталія Криворучко.

Активну участь у зустрічі взяв начальник з питань надзвичайних ситауцій, цивільного захисту населення, взаємодії з правоохоронними органами та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Токмацької міської ради Сергій Бєліков, який порушив питання, такі як безпека людини, самовідповідальність та проблеми виховання дітей.

Також на захід завітав міський голова Ігор Котелевський, який обговорив з присутніми актуальні проблеми молоді у нашому місті, які життєві цінності важливі для підростаючого покоління Токмака.

Обидва заходи проводилися запрошеними Інженерами порозуміння. Інженер порозуміння – це фахівець, який підтримує громади у пошуку мирного врегулювання деструктивних конфліктів та знаходження порозуміння між різними соціальними групами.

 

Інженери порозуміння — це майстри у сфері побудови миру, які:

• фасилітують діалоги для відновлення зв’язків між групами після деструктивних подій, зокрема насильницьких конфліктів;

 • виступають посередниками у деструктивних конфліктах з метою припинення чи запобігання ескалації напруги та насильству;

 • ведуть переговори з метою започаткування / відновлення мирних процесів у громадах;

• розробляють проекти для зміцнення мирної співпраці у громадах різних регіонів країни;

• проводять воркшопи, консультації та супервізії з цієї діяльності для інших.

Запрошеними інженерами порозуміння були: Акімченкова Марина Володимирівна, психолог, сертифікований фахівець з відновних практик та з практичної фасилітації; медіатор, тренер, коуч та Єхалова Людмила Василівна, психолог, психотерапевт, сертифікований фахівець з трансформації та супроводу конфліктів, тренер НАУКМа. Також у заході взяли участь

Темами зустрічі та обговорення стали обмін думками, існуючим досвідом та власними пропозиціями для поглиблення взаєморозуміння між учасниками, використовуючи інноваційну модель трирівневої суспільної взаємодії, а також ознайомлення з інноваційними світовими методами миротворчих  практик зокрема методом Ненасильницької комунікації (автор методики американський психолог Маршал Розенберг).

Основними завданнями зустрічі стали необхідність формування навичок ефективної комунікації у конфліктних ситуаціях за принципами Інженерії порозуміння; формування навичок побудови конструктивного діалогу у громадах та між соціальними групами зокрема в кризових ситуаціях; надання уваги навичкам усвідомлення у конфлікті; демонстрація на практиці, як ці знання сприятимуть налагодженню взаєморозуміння на особистому та суспільному рівнях.

Проект «Пряма дія Інженерів Порозуміння» здійснюється ГО «Український центр Ненасильницького спілкування «Простір Гідності» в Україні за фінансової підтримки данської організації CISU через партнерську ННС-асоціацію LIVKOM (Данія), а воркшоп - у рамках реалізації проєкту «Діалог задля вирішення конфлікту» за підримки міжнародної миротворчої організації ПАКС Нідерланди (Fund Peace Movement PAX) та ГО «Український центр Ненасильницького спілкування і примирення «Простір гідності».

А проведення цих заходів у Токмаці – завдяки співпраці із ГО «Платформа Суспільної Взаємодії».

Під час заходів молодь міста активно обговорювала проблеми громади, ранжувала їх за значущістю та шукала шляхи вирішення. Серед найболючіших проблем міста, молодь визначила екологічні проблеми, проблеми громадського транспорту, безпеки на вулицях та проблему незаконного продажу алкоголю тощо.

Попереду – ще багато подібних зустрічей, які допоможуть ефективно комуні кувати між собою владу та молодь міста, чути один одного та спільно вирішувати проблеми.