free joomla slider module
Друк

Адаптивний карантин

         Уряд продовжив адаптивний карантин в Україні до 31 серпня.

         Регіони позначатимуть зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки поширення Covid-19, залежно від епідемічної ситуації. Маркуватиме регіони автоматизоване програмне забезпечення на основі алгоритмів і даних. Національна комісія ТЕБ та НС затверджуватиме дані.

         Зелена зона:

         немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.   Область та всі її райони перебувають у зеленій зоні, не потребують посилення протиепідемічних заходів. У зелених зонах запрацюють санаторно-оздоровчі заклади.

         Забороняється:

         проводити масові заходи не більше однієї особи на 5 м², у кінотеатрах, театрах дозволена заповненість на 50%, перевезення у громадському транспорті за кількістю сидячих місць.

         Жовта зона:

         якщо 5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%.

         Забороняється:

         відвідувати установи і заклади соціального захисту, в яких перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім’ям/особам у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово).

         Помаранчева зона:

         завантаження ліжок становить понад 50%.

         Забороняється:

         Проводити будь-які масові заходи за участі понад 100 людей, на одну особу має бути 20 м² площі будівлі або території. Надавати послуги з розміщення, крім готелів. Працювати розважальним та закладам харчування після 24-ї та до 7-ї години. Відвідувати заклади освіти групами понад 20 осіб, крім закладів дошкільної та загальної середньої освіти. Діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, закладів культури. Приймання дітей до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Закладам охорони здоров’я заборонено проводити планову госпіталізацію, крім випадків: допомоги при вагітності та пологах, новонародженим, допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями, паліативної допомоги у стаціонарах, або у невідкладних випадках.

         Червона зона

         у разі сплеску захворювань та завантаженості ліжок більше ніж на 75%.

         Забороняється:

         Регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів усіма видами громадського транспорту. Відвідування закладів освіти. Приймання відвідувачів закладів культури, громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, фітнес-центрів, торговельного і побутового обслуговування населення. Відвідування закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

 

         Адаптивний карантин:

         З 22 травня Україна на адаптивному карантині. Це період, під час якого знімається більшість обмежень, але в областях з високим рівнем захворюваності залишається карантин, або вводяться жорсткі протиепідеміологічні заходи. В Україні є області з вищим рівнем захворюваності на коронавірус, ніж в інших регіонах. Тому не можна послаблювати карантин скрізь однаково.

         Під час перехідного періоду, допоки епідемія не зникне, населення має дотримуватися визначених правил.

         Що є підставою для продовження чи скасування адаптивного карантину?

         Регіональні комісії ТЕБ і НС зможуть локально посилювати протиепідемічні обмеження у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям: 

         середня кількість випадків COVID-19 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення - менше як 12 осіб;

         завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19 - менше ніж 50%; 

         Кількість тестувань методом ПЛР та імуноферментного аналізу має складати більше ніж 12 на 100 тисяч населення, протягом останніх 7 днів.

         Тимчасові обмежувальні карантинні заходи в окремих районах можуть вводитися протягом року.

         Якщо епідемічна ситуація в конкретному регіоні протягом трьох діб поспіль  погіршуватиметься - регіональна комісія ТЕБ і НС зобов’язана зібратися позачергово та скасувати послаблення деяких карантинних обмежень.

         Контроль та відповідальність

         За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання. 

         Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців

         Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.

         Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб 

         Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Залишайтеся вдома. Збережімо Україну!