free joomla slider module
Друк

МОЛОДІЖНА РАДА ТОКМАКА НА ЕКО-ВИСТАВЦІ У БЕРДЯНСЬКУ

У місті Токмак тривають Дні енергії – 2020, а ми продовжуємо розповідати про усі заходи, що відбуваються протягом та напередодні цього тижня та стосуються реалізації ініціативи Європейської комісії «Угода мерів».

Як ми повідомляли раніше, 17 вересня 2020 року Молодіжна рада Токмака відвідала місто Бердянськ з метою ознайомлення з прикладами соціального підприємництва, соціально відповідального бізнесу, діяльності молодіжних та студентських рад.

Після відвідання Бердянського державного педагогічного університету, наступною зупинкою стала Приморська площа та знайомство із засновницею соціального підприємництва у Бердянську – Ксенією Клейнос, яка розповідала про свою діяльність, поєднання бізнесу та вирішення соціальних проблем громади, реалізацію проектів креативних індустрій тощо.

 

Один з таких проектів Ксенія Клейнос одразу ж і продемонструвала, організувавши екскурсію екологічною виставкою в рамках проекту UcanUkraine.

Екологічний проект «UcanUkraine» об’єднав навколо проблем довкілля митців, бізнесменів та активістів.

Протягом 4 місяців в 4 містах Півдня України, а саме в Херсоні, Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі, «UcanUkraine» задавав тренд на екологічність.

За цей час проведено по 2 воркшопи в кожному місті-учаснику. У заходах задіяні активні жителі, представники малого та середнього бізнесу, громадських організацій, еко-активісти, урбаністи.

На воркшопах містяни дізналися, як локально впливати на екологічну ситуацію, а місцеві активісти після навчання разом з експертами проекту змогли проінспектувати муніципальні екологічні програми та разом розробили дорожню карту для співпраці з місцевою владою.

Що стосується місцевого бізнесу, то у результаті проведення воркшопів підприємці у співпраці з активістами та командою проєкту визначили ідеї для екологічних ініціатив. Найкращі екологічні проєкти отримали фінансову підтримку на реалізацію, а також у майбутньому будуть нагороджені спеціальною екологічною відзнакою та нанесені на локальну мапу дружніх до екології закладів.

Під час проєкту, окрім воркшопів, планується і проведення інтерактивної виставки, яка покаже приклади успішних громадських ініціатив та за допомогою арт-об’єктів продемонструє реальний стан довкілля міст-учасників.

Саме на цю виставку і завітали токмачани.

Під час екскурсії, учасники Молодіжної ради Токмака дізналися і про екологічне волонтерство, і про екологічну складову бізнесових процесів, і про екологічну катастрофу, що загрожує нашій Планеті, якщо не вжити відповідних попереджувальних заходів.

Відвідання еко-виставки «UcanUkraine»  - чудовий інформаційний захід для молоді і громади і щодо енергоощадного ставлення до енергоносіїв. Сподіваємося, що у майбутньому році зможемо реалізувати аналогічний проект у Токмаку.

Захід проводиться за фінансової підтримки Institut für Auslandsbeziehungen (Berlin) з використанням ресурсів Міністерства Закордонних Справ Німеччини в рамках проекту «Подолання кризи та розбудова України – Час діяти!», який реалізує ГО «Регіональне об’єднання молоді».