free joomla slider module
Друк

УВАГА!

головам ОСББ та ЖБК та

Управителям багатоквартирних будинків

м. ТОКМАК

 

Шановні голови ОСББ та ЖБК м. Токмак, в зв’язку з прогнозованим зниженням середньодобової температури повітря на наступний тиждень, погіршення погодних умов, рекомендуємо головам ОСББ та ЖБК міста та управителю багатоквартирних житлових будинків по підвідомчий території перевірити стан підвальних приміщень вентиляційних отворів, прорізів, каналів в підвальних приміщеннях багатоповерхівок. З метою забезпечення температурно-вологісного режиму приміщень підвалів і технічних підвалів,  відповідно до санітарних норм.

*- більш детальну інформацію щодо особливостей утримання підвалів і технічних підвалів Ви маєте змогу переглянути у п.3.3 наказуДержавного комітету України з питань житлово-комунального господарства
від 17 травня 2005 року № 76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій».

 

З повагою,

Управління комунального

господарства виконавчого комітету

Токмацької міської ради 

 

ВИКОПІЮВАННЯ

з наказуДержавного комітету України з питань

житлово-комунального господарства

від 17 травня 2005 року № 76

 

«Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій»:

 

«…3.3. Особливості утримання підвалів і технічних підвалів

3.3.1. У підвалах і технічних підвалах повинен забезпечуватися:

- температурно-вологісний режим приміщень підвалів і технічних підвалів, що перешкоджає випаданню конденсату на поверхнях огороджувальних конструкцій;

- доступ до всіх елементів підвалу і технічного підвалу і чистота;

- захист приміщень від проникнення тварин: гризунів, кішок, собак;

- належне освітлення підвальних приміщень.

3.3.2. Підвали і технічні підвали повинні мати температурно-вологісний режим відповідно до встановлених вимог.

3.3.3. Підвали і технічні підвали повинні провітрюватися регулярно протягом усього року за допомогою витяжних каналів, вентиляційних отворів у вікнах і цоколі або інших пристроїв при забезпеченні не менше ніж одноразового повітрообміну.

Продухи в цоколях будинків мають бути відкритими. Провітрювання підвалу слід проводити в сухі і неморозні дні.

3.3.4. У разі випадання на поверхнях конструкцій конденсату або появи цвілі необхідно усунути джерела зволоження повітря і забезпечити інтенсивне провітрювання підвалу або технічного підвалу через вікна і двері, встановлюючи в них дверні полотна і віконні рами з ґратками або жалюзі.

У підвалах і технічних підвалах із глухими стінами за необхідності слід пробити в цоколі не менше двох вентиляційних отворів у кожній секції будинку, розмістивши їх у протилежних стінах і обладнавши жалюзійними ґратками або витяжними вентиляторами.

3.3.5. Вхідні двері в технічний підвал, підвал повинні бути замкнені (ключі зберігаються у виконавця послуг, про місце зберігання робиться спеціальний напис на дверях).

Доступ представників виконавця послуг до транзитних інженерних комунікацій, що проходять через приміщення, повинен бути забезпечений у будь-який час доби.

3.3.6. Використовувати технічні підвали та підвали не за призначенням забороняється.

3.3.7. На всі прорізи, канали й отвори технічного підвалу повинні бути встановлені сітки (розмір вічка 0,5 см), що захищають будинки від проникнення гризунів…»