free joomla slider module
Друк

На засіданні виконкому

У четвер, 28 квітня, відбулося чергове засідання виконавчого комітету Токмацької міської ради, на якому розглядали важливі для суспільства питання. Головуючий, міський голова Ігор Котелевський провів засідання відповідно всіх вимог порядку денного. Для розгляду було представлено 21 питання щодо бюджету міста, комунальної сфери, архітектури, служби у справах дітей, соціального захисту та забезпечення правопорядку. Коротко – про основні.

6

 

Район платить лікарні лише третину від необхідного за лікування своїх хворих

Першою доповідала начальник фінансового управління ТМР Олена Тищенко про підсумки виконання бюджету м.Токмак за перший квартал 2016 року. За її словами, доходи бюджету міста Токмака за зазначений період склали 61 483,8 тис. грн., а видатки – 61 892,1 тис. грн. Проблемним питанням є фінансування лікарні з боку районної ради. Протягом 1 кварталу цього року на лікування мешканців Токмацького району спрямовано видатки в сумі  2332,7 тис.грн., одержано медичної субвенції з районного бюджету станом на 1.04.2016р. – 897,2 тис.грн., отримана субвенція задовільняє лише  38,5 % фактичних видатків спрямованих на лікування сільського населення, за рахунок міського бюджету було додатково спрямовано  1 435,5 тис. грн. Проліковано ЦРЛ всього 1938 чол., з них 679 хворих сільського населення, що становить  35,0 % від усіх пролікованих хворих, всього хворими проведено  25392  ліжко-днів, з них мешканців Токмацького району – 8722 ліжко-дня, або   34,3 % .  Такі невтішні дані дуже «б’ють» по бюджету міста, адже півтора мільйони гривень, які були витрачені з міськбюджету для лікування сільського населення, можна було б направити на більш нагальні для міста потреби, яких останнім часом не мало.

 

Чи будуть влітку цього року оздоровлюватися діти?

Потім присутні заслухали питання про організацію оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків влітку поточного року. В результаті серед іншого було затверджено: організувати роботу міських таборів відпочинку для дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки віком від 6-ти до 12-ти  років на базі загальноосвітніх шкіл № 1, № 5 тривалість кожної зміни 15 днів. Над загальною кількістю дітей, яких пришкільні табори зможуть прийняти, ще не визначилися, але спеціалісти плідно працюють в цьому напрямку.

 

Що знижує показники погашення заборгованості?

Відповідь одна і та ж, та, на жаль, не змінюється тривалий час. – Підприємство «Токмацький Райавтодор» під керівництвом Миколи Ніколаєнка. Про це повідомила начальник відділу економіки Людмила Аненко у доповіді про погашення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, сплати страхових внесків та єдиного внеску. Нагадаємо, що на сьогоднішній день єдиним економічно активним підприємством, де є заборгованість з виплати заробітної плати, є «Райавтодор». Сума заборгованості складає 201 тис. грн. Хоча підприємство є платіжноспроможним, періодично збільшує штат працівників. Така картина значно знижує рейтинг міста у питанні соціально-економічного розвитку. Відділом економіки міської ради в березні було підготовлено та відправлено листи в департамент економіки та департамент соцзахисту населення облдержадміністрації з проханням розглянути причину заборгованості на головному підприємстві, зараз очікують відповідь.

 

«Сухий» закон для військовослужбовців

Згідно проекту «Про заборону продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовослужбовцям на території міста Токмак», пропонувалося заборонити суб’єктам господарювання у місті, які здійснюють торгівельну діяльність продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв особам, які мають ознаки належності до будь-якого військового формування та при наявності військової форми одягу або зброї. Також сере іншого рекомендувалося командирам військових частин, військовослужбовці яких дислокуються на території м. Токмак, посилити контроль щодо недопущення розпивання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов’язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об’єктів або виконання ними обов’язків військової служби в нетверезому стані. Проект рішення в такому вигляді прийнятий за основу, але направлений на доопрацювання для більшої ефективності.

 

Платний культурний відпочинок для токмачан та гостей міста

Був затверджений перелік платних послуг відділу культури Токмацької міської ради, які надаються підвідомчими закладами культури – Будинком Культури, краєзнавчим музеєм, дитячою музичною школою для проведення заходів іншими організаціями. Таке рішення цього року  – не новина, це вимушена міра своєрідного «виживання» відділу культури. Щоправда, дещо підвищилася вартість деяких послуг.

Також були затверджені ряд проектів рішень щодо житлових питань, будівництва та архітектури, заяв громадян. Члени виконкому та запрошені під час обговорення питань вносили зауваження та пропозиції щодо змін і доповнень до проектів рішення.

Олена ПОВЕЩЕНКО