free joomla slider module
Друк

Хто і чому мітингував у центрі міста?

Останній день червня ознаменувався акцією протесту на центральній площі , який згодом плавно пересунувся до будівлі поліції. Ганьба! – кричать невдоволені мітингуючі, піднімаючи до гори плакати, зміст яких вказує на те, що у людей хтось намагається забрати землю. Підходимо ближче і запитуємо, що сталося.2

Дізнаємося від учасників своєрідного бунту, що вони мешканці села Виноградне та приїхали вимагати пояснень у районної влади та поліції з приводу того, чому їм забороняють користуватися землею та збирати урожай в розпал жнив. Справа в тому, що у вихідний день, 26 червня, на поле, розташоване на території  СВК «Мирний», де селяни збирали ячмінь,  приїхали троє осіб у штатському і двоє співробітників правоохоронних органів. Зі слів очевидців, непрохані гості, не пред’являючи документів , що посвідчували їх особи,  вимагали від комбайнера припинити косовицю ячменю, назвавши це незаконним. Двоє зі штатських перешкоджали рухові комбайну, ставши перед жаткою. Та комбайнер не розгубився і зателефонував односельчанам, які примчали на підмогу. В результаті, отримавши стійкий моральний опір, несподівано завітавші полишили поле. В одному із «людей у штатському» аграрії впізнали керівника апарату Tокмацької райдержадміністрації Віталія Козачка. Ось і приїхали за роз’ясненнями під адмінбудівлю.

Як повідомила голова Виноградненської сільради Олена Гнида, селянам наділили землі для користування під час розпайовки ще на початку 90-х. З того часу люди обробляли земельні ділянки, платили податки, дехто віддав свої наділи у суборенду. Потім відбулися зміни в законодавстві, згідно яких треба було робити переоформлення право установчої документації на землю. Більше трьох сотень жителів Виноградного почали займатися виготовленням документів, але зупинилися на стадії затвердження. Люди впевнені, що процес навмисно гальмувався  з боку установи, що займається земельними питаннями. Маючи досвід селян із Покровського (Жовтневе), коли за подібним сценарієм землі для ведення особистого господарства були передані іншим особам, мітингуючі були не на жарт стурбовані, тому атмосфера на масовому заході панувала дуже напружена.

Люди по завершенні акції протесту люди зібрали чималу кількість підписів для звернення до губернатора в надії, що їм допоможуть пришвидшити затвердження земельної документації і надалі ніхто не буде перешкоджати господарювати на власній землі – чи не єдиного джерела доходу в селі.

Олена Повещенко