free joomla slider module
Друк

Гемодіалізний центр розпочав свою роботу

З початку липня гемодіалізний центр, відкритий на базі анестезіологічного відділення Токмацької ЦРБ,  почав приймати пацієнтів.

Як розповів головний лікар Токмацької ЦРЛ Василь Марусенко, зараз  центр розрахований на надання допомоги п'яти хворим. Працюють там три лікаря, дві медичні сестри, санітарка та технік,  які проходили підготовку на базі лабораторії хронічного гемодіалізу, центру трансплантації та хронічного гемодіалізу Запорізької обласної клінічної лікарні.2

Враховуючи побоювання токмачан, що центр надання діалізної допомоги недовго пропрацює та припинить свою діяльність через брак коштів, головним питанням до керівництва лікарні було – чи всього зараз вистачає для повноцінного функціонування центру та які прогнози на майбутнє? На що отримали доскональну відповідь, що всього вдосталь, витратними матеріалами станом на 4 липня забезпечені повністю на півтора тижні вперед, потім теж поставки гарантовані.

Нагадаємо, що видатки на виплату заробітної плати, оплату комунальних послуг та медикаментів будуть здійснюватися за рахунок міського бюджету, а видатки на придбання витратних матеріалів – за рахунок медичної субвенції на обслуговування хворих з хронічною нирковою недостатністю.

Для більшої зручності та комфортності пацієнтів центр облаштований кімнатою відпочинку, закінчується ремонту роздягальні, а у палатах, де проходить сама гемодіалізна терапія, є кондиціонери та конвектори, планується ще встановлення сучасних телевізорів та інтернет-мережі WI-FI.

Аби особисто упевнитися в належному рівні функціонування закладу та поспілкуватися з медперсоналом і  пацієнтами, гемодіалізний центр відвідали міський голова Ігор Котелевський та помічник депутата обласної ради Олександра Рєпкіна Ольга Панфілова. Виходячи з центру, очільник міста сказав, що задоволений станом робіт та радий, що п’ятеро людей тепер мають змогу отримувати гемодіалізну допомогу на місці. Але, зауважив, що попереду ще багато роботи, тому питання завжди буде у нього на контролі.

Олена Повещенко