free joomla slider module
Друк

«Подарунок» з області, або як токмацькі вулиці перейменували вдруге

З весни минулого року, коли вступив  в дію закон про декомунізацію, почалися масові перейменування всіх об’єктів, які мали назви радянського періоду. Нові назви отримали міста, села, вулиці, проспекти та провулки. Цей процес триває і до сьогодні. Спочатку час дається місцевим органам самоврядування аби ті, погодивши з громадою, придумали найменування. Потім, якщо на місцях не вкладаються у визначений законом термін, або знаходять невідповідні, на думку спеціальної комісії, назви, за перейменування береться область.

 

В Токмаку 28 вулиць, чотири  провулки та сквер отримали нові назви ще в січні поточного року. До цього списку ввійшли п’ять вулиць, які орфографічно не змінили своєї назви, але їм придали іншого смислового значення. Наприклад, вул. Пролетарську «перейменували» на честь заводчан, вул. Щорса – Олександра Щорса (залізничника), вул. Революційну – це узагальнююча назва на честь всіх революцій, а не однієї, вул. Жовтнева – на честь місяця жовтня, вул. Володарського – наголос на другий склад. Очевидно, це було зроблено для того, аби в подальшому токмачанам було менше мороки з документами. Але такий варіант не влаштував керівництво області. 

Тому голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль 19 травня розпорядився перейменувати ці п’ять вулиць. Таким чином, вул. Пролетарська стала вул. Перемоги, вул. Щорса – вул. Залізнична, вул. Революційна – вул. Центральна, вул. Жовтнева – вул. Героїв України та вул. Володарського – вул. Василя Вишиваного. Якщо з чотирма вулицями більш-менш зрозуміло, то з Василем Вишиваним – далеко не всім.

Отже, якщо вірити інтернет-джерелам, Василь Вишиваний – це псевдонім Вільгельма Габсбурга, який походив із відомого австрійського імператорського роду Габсбургів. Це український військовий діяч, політик, дипломат, поет, полковник Легіону Українських Січових Стрільців. Вільгельма Габсбурга знали в Україні як Василя Вишиваного, під ім'ям, яке йому дали українські вояки під час Першої Світової Війни. Дуже тісно повязаний з Прикарпаттям – як своїми помислами, так й життєвим шляхом.

Нагадуємо, структури та служби Токмаку запевняють, що у зв’язку зі зміною назв вулиць, спеціально змінювати адресу в документах не обов’язково.

Олена Повещенко