Друк

Про звіт виконкому міської ради щодо виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку міста Токмак за 2017 рік

             

УКРАЇНА

ТОКМАЦЬКА МІСЬКА РАДА

 

                                                         сесія                                      скликання     

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

                                                                                                       №              

 

 

Про звіт виконкому міської ради щодо

виконання Програми соціально – економічного

та культурного розвитку міста Токмак

за    2017 рік

 

Відповідно до ст. 25, п. 22  ч.1 ст. 26 Закону України „ Про місцеве самоврядування в Україні”, ст. 11 Закону України „ Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України” та ст. 71 Статуту територіальної громади

м. Токмака, на виконання рішення міської ради від 17.11.2016 № 7 « Про затвердження Програми соціально - економічного та культурного розвитку м. Токмака на 2017 рік», заслухавши звіт виконавчого комітету Токмацької міської ради  за  2017 рік  Токмацька міська рада 

            ВИРІШИЛА:

            1. Звіт виконавчого комітету Токмацької міської ради  щодо виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку м. Токмака за  2017 рік взяти до відома, ( додаток 1,2.)

2. Розмістити дану інформацію у Центральній бібліотеці.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійні комісії Токмацької міської ради.

 

 

 

Міський голова                                                                                          І.В. Котелевський

 

Проект внесено

 

відділом економіки виконавчого комітету

Токмацької міської ради                                                    

Начальник відділу                                                                                      Л.М.Аненко

Начальник юридичного відділу

виконавчого комітету  Токмацької міської ради                                    Т.Р.Левченко

 

 

 

 

 

                                                                                              Додаток 1

                                                                                              до рішення міської ради

                                                                                                          від       02.2018р. № 

 

Звіт про хід  виконання Програми соціально –

економічного та культурного розвитку міста Токмак

за  2017 рік

 

Пріоритет 1. Розвиток реального сектору економіки – основа соціально-економічного зростання.

На протязі звітного періоду підприємства промислової галузі міста, як і в цілому України, працювали під впливом складних зовнішніх і внутрішніх процесів.

            За   10 місяців  2017 р. було реалізовано продукції (робіт, послуг) на суму 204,4 млн. грн. (у відпускних цінах без ПДВ та акцизного збору), що на 61,3 % більше проти в.п. минулого року та складає 104,0 % до річного Програмного завдання. Обсяг реалізованої продукції на 1 особу населення склав близько  6468,4 грн. Сьогодні підприємства здійснюють заходи щодо переорієнтації ринків збуту продукції ,пошуку закордонних та вітчизняних компаній, зацікавлених у співпраці.

            За 9 місяців 2017 року   підприємствами та організаціями усіх форм власності

м. Токмака  освоєно інвестицій в основний капітал 297,2 млн. грн. що більше в 40 разів  проти показника в. п. минулого року та більше в 3,6 рази  річного Програмного завдання.

Прямі іноземні інвестиції станом на 01.10.2017року  склали 330,0 тис. дол. США та збільшився  на 2,5 %  до показника на початок року , до програмного завдання 84,6%.

Рівень середньомісячної заробітної плати одного найманого працівника у   м. Токмак за 9 місяців 2017 року становив 5165,27 гривень, що  49,3% більше проти в. п. минулого року, але складає  78,0% до середньо обласного показника. У ІII кварталі  2017 року   заробітна плата штатних працівників склала 5720,28 грн., це  80,9 % до середньо обласного показника.

Фонд оплати праці працівників без урахування  малих підприємств  склав 187,7  млн. грн.., що більше   проти в. п. минулого року на 44,6%.

Середньооблікова кількість штатних працівників за 9 місяців 2017 року   зменшилась проти в. п. минулого року на 3,1% та склала 4037 осіб. Середньооблікова кількість штатних працівників в  III кварталі  2017 року   склала  4070 осіб.  В III кварталі 2017 року  прийнято 137 працівників, вибуло 232 працівника, що складає відповідно до середньооблікової кількості штатних працівників 3,4% та 5,7%.

Станом на 01.01.2018 зареєстровано 1251 осіб безробітних, що менше проти в.п. минулого року на 19,8%.

Постійно проводиться робота по залученню інвестицій.

Оновлено  та надано до Запорізької облдержадміністрації та виконавчого апарату Запорізької обласної ради соціально-економічний паспорт та інвестиційний паспорт міста, в якому висвітлено інформацію про привабливість окремих галузей економіки.

В лютому місяці 2017 року підписані додаткові угоди з Українським фондом соціальних інвестицій (УФСІ) щодо збільшення коштів фонду на фінансування проекту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло  по вул. Революційна,55к м. Токмак, Запорізької області» (14,6 млн. грн. замість 13,0 млн. грн.) та проекту «Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак Запорізької області» (7,3 млн. грн. замість 4,5 млн. грн.).

В травні поточного року УФСІ разом з Агенціями по впровадженню мікропроектів підписали договори на виконання будівельних робіт з переможцями тендерів. З червня місяця на обох об’єктах розпочаті будівельні роботи.

Протягом 2017 року освоєно кошти УФСІ по проектах:

-«Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул.Революційна,55к м.Токмак - «Створення житлових умов для ВПО в м.Токмак, Запорізька область (соціальне житло – квартири)/KfW». Сума використаних коштів, обсяг та вартість виконаних робіт за проектом (програмою) – 5787,616 тис. грн. Будівельні роботи виконано на 44,5 % від запланованих.

-«Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак Запорізької області - «Покращення умов надання послуг шкільної освіти для громади м.Токмака. Першочергові заходи по капітальному ремонту та енергоефективності ЗОШ І-ІІІст. №5, навчання громади. Токмацький район, Запорізька область/KFW» Сума використаних коштів, обсяг та вартість виконаних робіт за проектом (програмою) –  6250,426 тис. грн. Будівельні роботи виконано на 81,2 % від запланованих.

Сумісно з громадською організацією, створеною батьками при ДНЗ «Журавлик», підготовлено та подано проектну пропозицію «Влаштування  ігрового дитячого майданчика «ІГРОЛЕНД» в ДНЗ» для участі у конкурсі мікрогрантів «Посилення соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньопереміщених осіб у Східній Україні». Загальна вартість – 117 000,00 доларів Головні завдання – проект спрямований на підтримку внутрішньопереміщених осіб, забеспечення прав дітей, якнайшвидче відновлення регіонів, що ростраждали від подій на сході Донецької та Луганської областей.  Міжнародна організація (або іноземна держава), яка є донором допомоги – дитячий фонд ООН ЮНІСЕФ.

По субпроекту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3 м. Токмак, Запорізької області» сума зазначеної Субвенції на місто Токмак протягом 2017-2018 років складає 3035,633 грн., у тому числі на поточний рік -  910,690 тис.грн.

У 2017 році кошторисна вартість об’єкта будівництва «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3, м. Токмак, Запорізької області» пройшла коригування та отримала позитивний експертний звіт у цінах станом на 30.10.2017 року (експертний звіт № 9921 від 30.10.2017р., виданий ТОВ «Експериза МВК» в Запорізькій області») складає 6856,342 тис.грн.

Згідно рішення сесій Запорізької обласної ради від 26.01.2017 № 56 «Про регіональну програму будівництва, реконструкції, модернізації об’єктів інфраструктури, соціально-культурного та екологічного призначення по Запорізькій області на період до 2020 року» (зі змінами та доповненнями) по об'єкту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3, м. Токмак, Запорізької області» за рахунок іншої субвенції з обласного бюджету у поточному році  передбачено кошти у сумі 1580,139 тис.грн. .

Залишок кошторисної вартості станом на 01.01.2018 по об’єкту складає 5178,575  тис.грн.

Враховуючи обмеженість місцевого бюджету, для завершення робіт у 2018 році по об’єкту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3, м. Токмак, Запорізької області» Токмацька міська рада вернулась до Запорізької обласної ради з проханням щодо додаткового виділення бюджетних коштів з обласного бюджету.

Згідно розпорядженні Запорізької обласної адміністрації від 14 грудня 2017 року № 687 «Про затвердження заходів щодо стимулювання розвитку м.Токмак на 2018 рік» планується  виділення коштів з обласного бюджету сумі 2089,026 для завершення будівельних робіт по об’єкту «Реконструкція частини нежитлової будівлі під житло по вул. Шевченка, 3, м. Токмак, Запорізької області».

Крім того 5 інших проектів на загальну суму 50715,766 тис. грн. попередньо відібрані до фінансування у 2018 році.

 Для  участі в конкурсному відборі інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку у 2018 році підготовлено та направлено до регіональної комісії пакети документів по наступним проектам:

- Покращення якості послуг з централізованого водопостачання в місті Токмак Запорізької області шляхом придбання спеціального транспорту та обладнання.

- Підвищення якості надання первинної медико-санітарної допомоги в місті Токмак Запорізької області шляхом придбання спеціального транспорту.

-. Реконструкція будівлі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 імені В.Н.Нерез по вул.. Серьогіна,2 м.Токмак Запорізької області.

- Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак Запорізької області.

            1.2  Збільшення частки малого підприємництва в економіці міста, підвищення його ролі у вирішенні завдань соціальної сфери

З метою спрямування дій органів місцевого самоврядування на створення і підтримання сприятливих умов для розвитку малого підприємництва та  реалізації державної політики у сфері підприємництва розроблена та реалізується Комплексна програма розвитку малого підприємництва міста Токмака на 2017-2018 роки, яка  затверджена рішенням сесії  міської ради від 20.10.2016р  № 7 .

31 січня 2017року Токмацькою міською радою розглянутий проект та прийнято рішення №4 «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у м.Токмаку» на 2017рік, яким встановлено додаткові пільги із сплати податку на об'єкти нежитлової нерухомості , що належать суб’єктам господарювання, а саме: зокрема звільнено від сплати податку об'єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності комунальних підприємств, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами. Ця пільга надана для покращення фінансового стану комунальних підприємств та сприятиме збільшенню бажаючих взяти в оренду приміщення, що належать міській раді. На 50% звільнено від сплати податку об'єкти нежитлової нерухомості, що перебувають у власності підприємств, статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку, які здійснюють військово  – патріотичну, технічну підготовку призовників і військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом і резервістів для Збройних сил України.

31 січня 2017року Токмацькою міською радою розглянутий проект та прийнято рішення №3 «Про встановлення єдиного податку у м.Токмаку» на 2017рік для платників першої групи єдиного податку у розмірі 6% від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

22 червня 2017року сесією міської ради по регуляторній процедурі прийняті два рішення про встановлення єдиного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки на 2018рік.

З метою інформаційного забезпечення та вирішення нагальних проблем розвитку малого і середнього бізнесу у першому півріччі поточного року проведено 9 засідань Координацйної  ради  на яких обговорюються регуляторні акти та інші питання.

Відповідно до вимог статті 7 Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" 17 листопада 2016р. Токмацькою міською радою (рішення № 6) і 24 листопада 2016р. виконавчим комітетом Токмацької міської ради (рішення № 251) були затверджені плани діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2017 рік. У десятиденний строк плани оприлюднені.

Затверджені плани протягом року доповнювалися і змінювалися Токмацькою міською радою п’ять разів та виконкомом три рази .

Згідно з вимогами Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" протягом 2017 року Токмацькою міською радою прийнято п’ять регуляторних актів  та затверджено один звіт про повторне відстеження та  шість звітів про періодичне відстеження регуляторних актів. На виконання вимог статті 34 ЗУ «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» всі проекти регуляторних актів направлялися на погодження до Департаменту державної регуляторної політики  Державної регуляторної служби України для розгляду та надання висновків.

Виконавчим комітетом Токмацької міської ради протягом 2017 року прийнятий один регуляторний акт та затверджено один звіт про повторне та два звіти про періодичне  відстеження регуляторних актів.

За даними Об’єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Запорізькій області кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва у місті становить 2270 одиниці,що складає 92,4% до показника минулого року.

 З них: фізичних осіб - підприємців 1655 осіб, підприємств 615 одиниць, у тому числі середніх 5 одиниць,малих 610 одиниць.

Чисельність зайнятих в секторі  малого та середнього підприємництва (включаючи фізичних осіб - підприємців) складає 3144 осіб.,що на 24,6% менше ніж в минулому році.

Частка надходжень від фізичних осіб підприємців до бюджетів усіх рівнів складає 13,0%, або 10214,8 тис.грн.

Із-за обмеженості  коштів в місцевому бюджеті у 2017 році не виділялись кошти на  підтримку малого підприємництва. Станом на 01.01.2018 року 2 особи-безробітні

 м. Токмака  виявили бажання отримати одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

      Велика увага приділяється підвищенню кваліфікації кадрів малого підприємництва на навчання незайнятого населення основам  підприємницької діяльності, постійно проводиться  день відкритих дверей, в якому  беруть участь учні випускних класів шкіл міста.

Токмацьким  міськрайцентром зайнятості протягом 2017року проведено 1341 семінар.

     З метою створення доступних та зручних умов для отримання адміністративних послуг, отримання дозвільних документів, запобігання та протидії корупції в місті  діє Центр надання адміністративних послуг.

     Суб'єкт господарювання за одержанням документів дозвільного характеру, що видаються місцевими дозвільними органами, звертається лише до державного адміністратора.  Протягом  2017рік надійшло 4704 звернень по адмінпослугам, по яких видано 4630 рішень  та 10 звернень по документам дозвільного характеру, по яких видано 10 рішень.

       1.3  Розвиток внутрішнього ринку.

       За 9 місяців  2017р. підприємствами та організаціями міста, для яких надання нефінансових послуг було основним видом діяльності, реалізовано послуг (у ринкових цінах) на суму 38789,9 тис.грн., що на 35,3 % більше в.п. минулого року та 114,1 % до річного програмного завдання.

      У структурі обсягу реалізованих послуг за видами економічної діяльності найбільшу питому вагу займали послуги транспорту, складського господарства, поштової та кур’єрської діяльності .

      Частка послуг, реалізованих населенню, становила 31,1% загального обсягу реалізованих послуг (12059,8 тис.грн). Послуги що реалізовані населенню збільшилися в порівнянні з в.п. минулого року на 43,8%.

З метою запобігання безпідставного  зростання цін проводиться щотижневий моніторинг цін на основні продукти харчування.

За січень- листопад  2017 року  у. м. Токмак перевезено  539,5 тис. чол. пасажирів автотранспортом загального користування з урахуванням  пасажирообігу фізичних та юридичних осіб, що більше   на 22,4 % до показника відповідного періоду минулого року та 113,6 % до річного Програмного завдання. Пасажирообіг досяг 5,6 млн.пас.км та складає до в.п. минулого року  140,5%.

Вантажів автотранспортом загального користування  перевезено  29,0 тис.тн., що більше  в.п. минулого року на 69,5 % через збільшення замовлень на перевезення. До річного Програмного завдання складає  159,3 %. Вантажообіг  досяг 10,7 млн.т.км та склав до показника в.п. минулого року 229,7 %.

Пріоритет 2.   Забезпечення наповнення дохідної частини міського бюджету

За 2017 рік доходи бюджету міста Токмака склали 320 669,0 тис. грн., з  них  до  загального фонду бюджету надійшло 71 494,4 тис. грн., спеціального – 7 392,7 тис. грн., отримано офіційних трансфертів – 241 781,9 тис. грн.

Станом на 01.01.2018 доходи загального фонду бюджету міста Токмака без врахування міжбюджетних трансфертів виконано в сумі 71 494,4 тис. грн., що становить 102,4 % до затверджених планових показників на відповідний період. Мобілізовано надходжень на 1 705,5 тис. грн. більше від запланованого.

В порівнянні з 2016 роком надходження збільшились на 19 818,7 тис. грн., або на 38,4 %.

Питома вага найбільших доходних джерел в загальній сумі надходжень доходів загального фонду (без врахування міжбюджетних трансфертів) складає:

1. податок та збір на доходи фізичних осіб – 51,5 % або 36 819,5 тис. грн., що складає 105,7 % до плану, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 12 863,5 тис. грн., або на 53,7 % за рахунок збільшення мінімальної заробітної плати до 3 200 грн. з 01.01.2017;

2. внутрішні податки на товари та послуги  (акцизний податок)  – 11,9 %, або 8 552,1 тис. грн., що складає 86,9 % до плану. У порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 605,2 тис. грн., або на 7,6 %, в тому числі надходження акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів зменшились на  4 927,2 тис. грн., або на 62 % у зв’язку із скасуванням акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі пального законом України від 20.12.2016 № 1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».  Протягом 2017 року до бюджету міста надійшло 1 141,4 тис. грн. акцизного податку з виробленого в Україні пального та 4 391,0 тис. грн. акцизного податку з ввезеного на митну територію України пального  відповідно до пункту 43 Прикінцевих положень Бюджетного кодексу України з урахуванням змін, внесених законом Українивід 20.12.2016 № 1789-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо удосконалення складання та виконання бюджетів)»;

3. податок на майно – 15,6 %, або 11 169,8 тис. грн., що складає 103,7 % до плану, у порівнянні з минулим роком надходження збільшились на 2 441,6 тис. грн., або на 28 %, що пояснюється індексацією нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення, коефіцієнт якої складає 106 % у 2017 році та застосуванням коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку нормативної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 25.11.2016  № 489;

4. єдиний податок – 15,2 %, або 10 831,9 тис. грн., що складає 102 % до плану, у порівнянні з 2016 роком надходження збільшились на 3 298,8 тис. грн., або на 43,8 %, що пов’язано із збільшенням мінімальної заробітної плати з 01.01.2017 до 3200 грн., в залежності від якої розраховується ставка податку для платників ІІ групи.

Протягом 2017 року до загального фонду бюджету міста Токмака надійшло офіційних трансфертів у сумі 225 421,3 тис. грн., або 99,9 % до плану, в тому числі:  базової дотації – 10 422,0 тис. грн. (100%), субвенцій – 213 573,2 тис. грн. (99,9 %), у т.ч. медичної субвенції – 39 201,9 тис. грн. (100%), освітньої – 21 367,1 тис. грн. (100%).

До спеціального фонду міського бюджету надійшло доходів без врахування міжбюджетних трансфертів у сумі  7 392,7 тис. грн. (165,5 % до плану на відповідний період), що на 1 099,0 тис. грн. або на 17,5 % більше надходжень 2016 року.

Видатки міського бюджету за 2017 рік виконані в сумі 322 413,4 тис. грн., що на 84 884,1 тис. грн. більше проти видатків за 2016 рік.

2.1. Реформування відносин власності

Протягом звітного періоду укладено 10 договорів оренди та 5 договорів позички нежитлових приміщень, будівель з юридичними та фізичними особами, що здійснюють підприємницьку, громадську, управлінську, творчу та іншу діяльність. Передача всіх об’єктів оренди відбувалась виключно після вивчення попиту на оренду, через засоби масової інформації, мережу INTERNET. З метою пошуку потенційних орендарів вільних нежитлових приміщень, постійно оновлюється та розміщується інформацію про об’єкти оренди на офіційному сайті міської ради, в мережі INTERNET. Протягом звітного періоду продовжено термін дії 16 договорів оренди нерухомого майна комунальної власності. Під час продовження терміну дії договорів, обов’язково, перевіряється технічний стан об’єктів, складено 26 актів перевірки.

Завдяки вжитим заходам надходження від оренди нерухомого майна комунальної власності, у звітному періоді, склали 2 034,7тис.грн грн., з них до міського бюджету надійшло 1 200,5 тис.грн., на користь підприємств, установ, організацій міської ради надійшло 834,2тис. грн. У порівнянні з 2016 роком  надходження від оренди нерухомого комунального майна  збільшились на 34,0 тис. грн.

В2017 році укладено 20 нових договорів оренди землі. Поновлено шляхом переукладання 15 договорів оренди землі, укладено 46 додаткових угод до діючих договорів оренди землі.

     З метою реалізації та захисту прав власності територіальної громади міста Токмака,  в тому числі завдяки міській програмі  «Проведення   технічної  інвентаризації   нерухомого майна територіальної  громади міста Токмака у  2015-2017 роках», проведено інвентаризацію та отримано технічні паспорти на 5 об’єктах комунальної власності, підготовлено та направлено до реєстраційної служби матеріали, на підставі яких, в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровано право комунальної власності на 5 об’єктів нерухомості та 37 земельних ділянок. 

      З метою реалізації соціально важливих проектів у місті, завдяки міській програмі «Розроблення проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок у м.Токмак на 2015-2017 роки»,  відведено земельні ділянки під об’єктами нерухомості – комунальною власністю.

            Протягом звітного періоду було продано 7 земельних ділянок під об’єктами нерухомості – власністю фізичних осіб загальною площею 18 233 м2, на загальну суму 867, 1 тис.  грн., з них до місцевого бюджету надійшло 852, 1 тис. грн.  За  2017 рік укладено 7 договорів купівлі-продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, заборгованість за вказаними договорами – відсутня. Укладено 7 договорів про оплату авансового внеску в рахунок оплати земельних ділянок.

Пріоритет 3: Соціальний та гуманітарний розвиток:

Протягом 2017 року проведено 4 засідання міської тристоронньої соціально-економічної ради.

За 2017 рік проведено перевірено  колективних договорів на відповідність чинному законодавству, також проведено 7 реєстрацій  змін та доповнень до колективних договорів підприємств, установ та організацій міста. В місті діє 95 колективних договорів підприємств, установ та організацій, які пройшли процедуру повідомної реєстрації.

З метою реалізації державної політики у сфері безпечної життєдіяльності населення щодо профілактики травматизму невиробничого характеру, забезпечення виконання Плану першочергових заходів з профілактики травматизму невиробничого характеру у Запорізькій області на 2017-2020 роки, затвердженого облдержадміністрацією 20.12.2016, виконавчий комітет Токмацької міської ради продовжує роботу, спрямовану на профілактику невиробничого травматизму  та у місті. Питання  щодо  поліпшення роботи  з  профілактики травматизму, нещасних випадків невиробничого характеру та робота щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах, організаціях, установах міста  регулярно розглядаються на засіданнях міської координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення. Протягом 2017 року було проведено 4 засідання ради, під час яких були розглянуті  17 питань, в тому числі  з урахуванням пропозицій обласної ради.

      В Управлінні соціального захисту населення  Токмацької міської ради прийом громадян, які звертаються за призначенням різних видів допомог, здійснюється за принципом “єдиного вікна” щодня, без обідньої перерви. Проведено 12 виїзних  прийомів  в «мобільному соціальному офісі», надано послуги 72 громадянам, обстежено 43 сім’ї, які одержують допомогу при народженні дитини.

      Протягом 2017 року до управління звернулося 6987 сімей за призначенням різних видів державних соціальних допомог, з них  3517 сім’ї за призначенням субсидії на оплату ЖКП.  Станом на 01.01.2018 субсидію на житлово-комунальні послуги отримують 10705 сімей. Сума призначень станом на 01.01.2018 року склала 104170,2 тис. грн. Субсидію на тверде паливо та скраплений газ призначено  872 сім’ям на загальну суму  2691,9 тис. грн.  

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату послуг з централізованого опалення (теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення» ( зі змінами) були повернуті до бюджету невикористані суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуги з централізованого опалення( теплопостачання), постачання холодної та гарячої води і водовідведення та послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення. Сума повернутих до бюджету коштів склала 13607,5 тис. грн.

Протягом липня-вересня 2017 року до управління соціального захисту населення звернулося 3417 осіб з заявами щодо виплати частини невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на оплату послуг з газо-, електропостачання для індивідуального опалення( монетизація). Сума перерахованих коштів на особові рахунки одержувачів субсидії склала 2172,5 тис. грн.

       На обліку в управлінні перебуває  2789 сімей, які  одержують  різні види державних  допомог. Всі допомоги сплачуються своєчасно в повному обсязі, ведеться моніторинг щодо призначення, фінансування та виплати державних допомог.

      З початку року призначено і виплачено  всіх видів  допомог та компенсацій на суму 49745,7 тис. грн. Допомогу сім’ям з дітьми  призначено і виплачено 1447 особам на суму 24286,5 тис. грн., 517 сімей одержували державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на загальну суму 17073,4 тис. грн. Проведено призначення та виплати держаної  соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам 349 одержувачам на суму 6419,1 тис. грн. Проводиться виплата щомісячної грошової допомоги  особам, які проживають разом з інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, на догляд за ним. Протягом  2017 року ця допомога виплачена 77 особам на загальну суму 1612,1 тис.

Протягом 2017 року 22 військовослужбовців, звільнених з військової строкової служби отримали матеріальну допомогу на загальну суму 29,8 тис.грн.

В поточному  році проведено 26 засідань комісії з питань призначення державної соціальної допомоги, на яких розглянуто 1451 заяв одержувачів будь-яких видів державної соціальної допомоги, субсидії, пільг тощо.

Компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги,виплата якої здійснюється за міською програмою «Комплексні заходи найбільш вразливих верств населення» отримали 142 особи на загальну суму 76,8 тис.грн. З 01.04.2017 року кошти на виплату цієї компенсації не виділялись у зв’зку з обмеженними асигнуваннями за програмою «Комплексні заходи найбільш вразливих верств населення» напрямку компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги.

Станом на 01.01.2018 року в місті проживає 9570 громадян, які знаходяться на обліку та занесені до Єдиного державного автоматизованого Реєстру осіб, які мають право на пільги, з них 2 інваліда війни (АТО) ІІІ групи, 168 учасника бойових дій (АТО) та 4  сім’ї загиблих військовослужбовців в зоні АТО. Загальна сума нарахованих протягом 2017 року житлово – комунальних пільг склала 3581,86 тис. грн. На отримання готівки на тверде паливо та скраплений газ протягом року звернулося 104 особи на суму 137,7 тис.грн.

Відповідно до обласної програми «Назустріч людям», затвердженою рішенням Запорізької обласної ради від 25.12.2014р. № 28, протягом 2017 року  6 сім’ям (в т.ч. 3 сім’ям АТО) нараховано компенсацію на надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та територіях проведення антитерористичної операції на Сході України компенсації вартості ЖКП послуг у розмірі 50% знижки в межах норм,  на суму 2.96 тис. грн.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2017 року № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту ” і “ Про жертви нацистських переслідувань ” передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни до Дня Перемоги. Станом на 01.01.2018 р. разова допомога виплачена 1026 ветеранам війни на суму 953,12 грн., в т.ч. 102 учаснику бойових  дій, які приймали участь в антитерористичній операції на суму 125400,0 грн., 2 сім’ям загиблих військовослужбовців учасників АТО на суму 1200,0 грн.

Згідно обласної програми «Назустріч людям» надана одноразова грошова допомога до Дня Перемоги  45 учасникам бойових дій, які безпосередньо брали участь у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у розмірі 500 грн. кожному, на загальну суму 22.6 тис.грн. До Дня захисника України 14 жовтня по програмі ««Назустріч людям» була виплачена допомога 162 учасникам бойових дій в зоні АТО по 500,0 грн. кожному, на суму 81,0 тис грн.

Також цією програмою передбачено надання одноразової адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, на компенсацію витрат, пов’язаних з розробленням документації із землеустрою для відведення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, особистого селянського господарства, садівництва, городництва. З 2016 року звернулися за отриманням земельної ділянки 33 особи. Протягом 2017 року 6 учасникам бойових дій виплачено  одноразову адресну грошову допомогу у сумі 8,1тис.грн. Інвалідам війни АТО 3 групи з жовтня 2016р. проводиться виплата щомісячної допомоги по 500 грн. кожному. Станом на 01.01.2018р. 2 інвалідам війни АТО 3 групи виплачена допомога на загальну суму 12,0 тис. грн.

         На виконання  розпорядження голови облдержадміністрації  від 08.10.2015 р. № 373 «Про створення Центру допомоги учасникам Антитерористичної операції при облдержадміністрації та затвердження Положення про нього», відповідно до рішення   виконавчого комітету Токмацької міської ради від 22.10.2015р. №205 «Про створення Центру допомоги учасникам Антитерористичної операції та затвердження Положення про нього» створено Центр допомоги учасникам Антитерористичної операції (Центр АТО). Станом на 01.01.2018р. на обліку в управлінні перебуває 168 учасників бойових дій, 2 інваліда війни (АТО) ІІІ групи та 4 сім’ї загиблого військовослужбовця.

Станом на 01.01.2018 р. укладено договір з Токмацькою технічною школою ТСО України на проф. адаптацію 6 учасників бойових дій АТО. З початку року 1 учасник бойових дій АТО пройшов психологічну реабілітацію. Станом на 01.01.2018 р. 5 учасників бойових дій АТО отримали санаторно-курортне лікування (з яких 3 особи шляхом відшкодування коштів за надане сан-кур. лікування  у сумі 18,9 тис.грн.)

 З початку року одноразова грошова допомога при взятті на облік виплачена 45 учасникам бойових дій АТО на загальну суму 45,0 тис. грн.

Серед пільгових категорій громадян знаходиться в управлінні на обліку перебуває  130 осіб, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС та мають право на пільги.  За рахунок коштів державного бюджету 81 особам виплачено допомогу на оздоровлення у сумі 7,82 тис.грн., 5 осіб отримали санаторно-курортне лікування. Компенсацію на харчування щомісяця отримують 72 особи на суму 238,79 тис.грн. Виплачено компенсацію на додаткову відпустку 10 особам у сумі 33,38 тис.грн. За рахунок коштів обласного бюджету 7 особам надано послуги з безоплатного зубопротезування на суму 20,44 тис.грн, та безоплатно видано 63 особам ліки за рецептами лікарів на суму 23,41 тис.грн. 

З 01.01.2017р., відповідно до постанови КМУ від 28.12.2016р. № 1045 « Деякі питання виплати соціальних стипендій студентам( курсантам) вищих навчальних закладів» (зі змінами), управління соціального захисту населення здійснює виплату соціальних стипендій через вищі навчальні заклади пільговим категоріям студентів. Станом на 01.01.2018 року 28 студентам  вищого навчального закладу ТМТ ЗНТУ була виплачена соціальна стипендія у сумі 257,01 тис.грн.    

Працює штаб по роботі з внутрішньо переміщеними особами. Управлінням ведеться Єдина інформаційна база даних внутрішньо переміщених осіб, в якій, станом на 01.01.2018 р, на обліку перебувало 674 внутрішньо переміщених особи. З їх числа 161 осіб працездатного віку, 390 пенсіонерів, 92 дітей та 31 особа з інвалідністю. Спеціалістами управління надаються вичерпні консультації щодо вирішення нагальних потреб ВПО, соціального захисту, правової підтримки. На стендах управління розміщена інформація щодо призначення державних допомог, контактні дані організацій та установ міста, візитки з координатами Бюро правової допомоги,благодійних організацій, місць видачі гуманітарної допомоги.

Станом на 01.01.2018 р. 69 родинам призначена і виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання, в тому числі  на оплату житлово-комунальних послуг. Загальна сума виплат за звітний період склала1350,5 тис.грн.  Державні допомоги отримують 25 родин, з їх числа 14 родин отримують допомогу при народженні дитини, 3 - допомогу на дітей одиноким матерям, 5 - допомогу малозабезпеченим сім’ям, 3 родини - допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам. Заборгованості з виплати цих допомог немає.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 08 червня 2016 року № 365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» рішеннями виконавчого комітету Токмацької міської ради від 11.07.2016 № 155 та № 156 створено Комісію виконавчого комітету Токмацької міської ради з питань призначення( відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам та робочу групу по здійсненню контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання. Спеціалістами управління  обстежено 707 родин з числа внутрішньо переміщених осіб. Проведено  23 засідання комісії. Призначено(поновлено) соціальні виплати 535 внутрішньо переміщеній особі. Відмовлено в призначенні (поновленні) соціальних виплат за результатами актів обстеження (не підтвердився факт проживання) 143 особам. Робота по перевірці фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб проводиться щодня.

          Управлінням забезпечується внесення даних індивідуальних програм реабілітації (ІПР) інвалідів до Централізованого банку даних з проблем інвалідності. Всього протягом поточного року введено 617 ІПР осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю.

      На обліку в управлінні  для забезпечення санаторно-курортними путівками перебуває 562 особи. Протягом поточного року забезпечені путівками для отримання санаторно-курортного лікування  70 ветеранів війни та осіб з інвалідністю, з них за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів управлінням закуплено та оздоровлено  в межах області - 20 осіб з інвалідністю. За рахунок обласної програми   «Назустріч людям»  всього оздоровлені  14 ветеранів війни, праці та інваліди. Відповідно до затвердженого Порядку грошова компенсація вартості санаторно-курортного лікування надана 23 інвалідам війни та інвалідам загального захворювання на загальну суму 7700,0 грн.

Відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 28.10.2004р.   № 1445 «Про затвердження Порядку проведення безоплатного поховання померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед батьківщиною, і учасників бойових дій», відшкодовано витрати на проведення поховання 18 учасників бойових дій на загальну суму     16551,13 грн.

В місті продовжує діяти міська програма «Комплексні заходи щодо соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2015-2020 роках», затверджена рішенням Токмацької міської ради від 19.02.2015 №4 «Про затвердження Програм»,  якою забезпечується надання необхідної матеріальної допомоги мешканцям міста. Матеріальна допомога на лікування в цьому році призначена 341 мешканцю міста на загальну суму 173900,0 грн. та   8 мешканцям міста у зв’язку з пожежею на загальну суму 70000,0 грн.  Безкоштовно забезпечені дровами 165 осіб на загальну суму 24255,0 грн. Також отримана допомога на поховання 32 незастрахованих осіб на суму 27030,0 грн.

З метою  здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час  призначення (перерахунку) та виплати   пенсій Токмацького об’єднаного управління  Пенсійного фонду України в Запорізькій області  управлінням соціального захисту населення протягом поточного року перевірено 351 призначених та 781 по яким проведено перерахунки  пенсійних справ.

            Станом на 01.01.2018  року взято на облік 2021 одиноких та самотньо проживаючих громадян міста, які потребують надання соціальних послуг в територіальному центрі соціального обслуговування.   858 осіб  похилого віку  обслуговуються на   платній основі у територіальному центрі відповідно до договору та тарифів на платні соціальні послуги.

Середнє навантаження на 1 соціального робітника відділення соціальної допомоги вдома – 12 осіб  в розрахунку на  одну ставку. 

            Станом на 01.01.2018 року робітником  з комплексного обслуговування  та ремонту будівель обслуговано 170 мешканців міста та надано 1020послуг.

                  У  відділенні денного перебування працюють  клуби спілкування пенсіонерів

“ Ветеран ” та “ Дозвілля ”.

У відділенні діє соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку». За звітний період 62 особи отримала знання на факультеті  комунікаційних та інформаційних технологій та 15 продовжують навчатися.

          При центрі запроваджено та діє мультидисциплінарний підхід  з надання соціальних послуг. Мета - забезпечення доступності соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб, а також потреб тих осіб, які проживають у віддалених районах міста. Надано 207 послуг 24 одиноким  громадянам, які проживають  у віддалених районах. 

            Керівництвом центру протягом звітного періоду було здійснено 24 перевірки соціальних робітників з виїздом за адресою проживання 326 громадян, які обслуговуються відділенням соціальної допомоги вдома.      

                 Пріоритет 4:   Надання якісних і доступних комунальних послуг для населення.

До бюджету розвитку, що входить до складу спеціального фонду міського бюджету, надійшло – 933,4 тис. грн., що на 438,5 тис. грн., або більше ніж у 1,5 рази надходжень 2016 року за рахунок збільшення надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту у порівнянні з минулим роком на 68,1 тис. грн., або більше ніж у 2 рази та надходження коштів від продажу землі у сумі 810,9 тис. грн..

У 2017 році профінансовані Програми: на благоустрій міста в сумі  2223,8 тис. грн.; на реконструкції, ремонт та утримання доріг – 2074,9 тис.грн.; на поліпшення стану будівель соціальної сфери м. Токмак – 1158,3 тис.грн.;

Спрямовано коштів:

- установам освіти  на  придбання буд.матеріалів для поточного ремонту павільйону  на  6,5 тис.грн., придбання вікон ДНЗ «Вербиченька»  на  5,5 тис.грн.;

- відділу культури ТМР   на придбання електротоварів сантехнічного обладнання  для проведення ремонту громадського туалету – 3,0 тис.грн., поточного ремонту  каналізаційної системи дитячої бібліотеки – 10,0 тис.грн., придбання металопластикових дверей для центральної бібліотеки – 8,6 тис.грн., поточного ремонту системи водопостачання дитячої музичної школи – 6,5 тис.грн.;

-  на розвиток фізичної культури і спорту  321,9 тис.грн;

-  на реформування та розвиток ЖКГ м.Токмака – 803,8 тис.грн.;

- на підтримку створення та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Токмак – 383,5 тис.грн.;

- для забезпечення житлом учасників АТО та громадян вимушено переселених із зони АТО в м.Токмак – 24,4 тис.грн.

       По спеціальному фондуна реалізацію міських програм  профінансовані  видатки всього  у сумі  - 18 035,0 тис. грн., з них за рахунок коштів «Іншої субвенції» - 16 360,6 тис.грн.

На оплату за виконання проектно-кошторисної документації та проведення експертизи по капітальному ремонту  ліфтів житлового будинку по вул. Перемоги,9 направлено – 7,8 тис. грн.    

На капітальний ремонт м’якої покрівлі житлового будинку ОСББ «Вежа Добробуту»   спрямовано – 22,0 тис.грн.,  ОСББ «Мрія-87» - 17,0 тис.грн.;

на капітальний ремонт внутрішньобудинкової електромережі ОСББ «Володимирська, 23» – 9,0 тис.грн.;  на оплату за виконання проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту ліфтів житлового будинку  по вул. Шевченко, 12 для ОСББ «Космос» №7 – 6,3 тис.грн.;   за рахунок коштів «Іншої субвенції» на оплату капітального ремонту покрівлі житлового будинку та виготовлення проектно-кошторисної документації направлено по ОСББ «Гармонія» -124,7 тис.грн., ОСББ «Мрія-87» направлено – 124,9 тис.грн.

        За рахунок коштів «Іншої субвенції» на придбання елементів для дитячих майданчиків міста та елементів для облаштування місць відпочинку спрямовано – 160,0 тис.грн.

       На оплату за виготовлення проектно-кошторисної документації по реконструкції водогонів по вул. Гоголя, вул.Дружба,  вул. Олега Кошового направлено  – 150,0 тис.грн.  

       На оплату експертизи проектно-кошторисної документації   реконструкції частини нежитлової будівлі під житло для забезпечення житлом громадян вимушено переселених із зони  АТО в м. Токмак  спрямовано 10,7 тис.грн. ; на оплату за виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення експертизи по реконструкції зовнішніх мереж електропостачання частини будівлі по вул. Центральна, 55 К  спрямовано – 43,6 тис.грн.; на оплату за коригування  проектно-кошторисної документації на проведення реконструкції частини нежитлової будівлі по вул.Шевченко,3 під житло для забезпечення громадян вимушено переселених із зони  АТО – 71,2 тис.грн.; за рахунок коштів «Іншої субвенції» на реконструкцію частини нежитлової будівлі по вул.Шевченко,3 під житло для забезпечення громадян вимушено переселених із зони  АТО – 1526,2 тис.грн. 

       На оплату за виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію нежитлової будівлі для розташування центру надання адміністративних послуг по вул.Володимирській, 265 спрямовано – 32,0 тис.грн.; на оплату експертизи проектно-кошторисної документації по    реконструкції  будівлі ЗОШ № 5 – 8,2 тис.грн.; за рахунок «Іншої субвенції»

на реконструкцію нежитлової будівлі для розташування центру надання адміністративних послуг по вул.Володимирській, 265 – 1160,3 тис.грн. 

По установам освіти спрямовано всього 441,8 тис. грн.- в тому числі найбільші  на оплату за розробку проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту будівлі ЗОШ № 4 – 62,0 тис.грн.;  на оплату за виконання проектно-кошторисної документації та проведення капітального ремонту приміщення інклюзивного класу по ЗОШ №6  спрямовано- 41,5 тис.грн.

По центральній районній лікарні спрямовано 453,2 тис.грн., з них найбільші  на проведення капітального ремонту ліфтів хірургічного корпусу 53,3 тис.грн., на капітальний ремонт покрівлі пральні – 100,0 тис.грн.,

За рахунок коштів «Іншої субвенції» на оплату капітального ремонту покрівлі дорослої поліклініки спрямовано – 205,3 тис.грн.

КП «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради направлено на придбання посадкових майданчиків для пасажирів міського громадського транспорту з встановленням навісу або павільйону   30,0 тис.грн.,на придбання елементів для дитячих майданчиків міста спрямовано – 67,3 тис.грн.

На проведення експертних грошових оцінок земельних ділянок по вулицях Василя Вишиваного, 558, К.Лібкнехта, 103, Ломоносова, 23,  Ковальська, 45-Б, Центральна, 57-Б/3 та Центральна, 5, Чкалова, 1д, Чкалова 1е,  направлено – 20,0 тис.грн.

На виконання програми «Охорона довкілля, раціонального використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки  м.Токмак» спрямовано – 12725,0 тис.грн., з них на проведення заходів до Дня довкілля, за вивіз побутових відходів - 4,7 тис.грн.; для здійснення заходів з озелення вулиць міста спрямовано на придбння багаторічних насаджень – 39,5 тис.грн.; за рахунок коштів «Іншої субвенції» направлено – 12680,8 тис.грн., з них на проведення експертизи, розробку проекто-кошторисної документації та  реконструкції контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів- 739,1 тис.грн.; на проведення підрядних робіт по реконструкції споруд для збирання та очищення вод поверхневого стоку вулиць міста –10710,3 тис.грн.; на реконструкцію зеленої зони центральної частини міста спрямовано- 1231,4 тис.грн.

В 2017 році продовжуючи екологічну діяльність у сфері поводження з відходами, виконавчим комітетом Токмацької міської ради було сформовано екологічний запит на облаштування місць збору ТПВ, в результаті  виділено кошти на його реалізацію. 

Керуючись робочим проектом «Реконструкція контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів у місті Токмак Запорізької області» загалом було відремонтовано близько 80 контейнерних майданчиків, які розташувалися на територіях багатоквартирних мікрорайонах, в закладах освіти, культури, кладовищах міста.

Облаштування контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів у м. Токмак., спрямоване на локалізацію та недопущення розповсюдження твердих побутових відходів на прилеглих територіях будинків, установ та організацій. Встановлення контейнерних майданчиків з кількістю контейнерів 3 і більше, з’явилася можливість розробити і втілити в життя новий економічно та екологічно ефективний   маршрут збирання ТПВ.         

З метою забезпечення поліпшення рівня розрахунків за спожиті енергоносії, поліпшення розрахунків за житлово-комунальні послуги рішенням виконкому від 26 .01. 2012 року  № 16   „ Про створення міської робочої групи виконавчого комітету Токмацької міської ради з питання поліпшення рівня розрахунків за спожиті енергоносії та затвердження її складу”.

Пріоритет 5.  Забезпечення умов для сталої роботи організацій і установ соціально культурної сфери.

5.1 Охорона здоров’я

                Протягом року в  стаціонарах лікарні пройшли лікування 6820 хворих, в амбулаторно- поліклінічних підрозділах здійснено 382114 лікарських відвідувань.

На реалізацію заходів „Цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз у місті Токмаку на 2017 рік ” за 2017 рік  використано 131,4 тис.грн. на проведення ренгенфлюрографії. Проведено туберкулінодіагностику дитячого населення 479 дітям на суму 19,1 тис.грн..

За звітний період на реалізацію заходів « Цільової соціальної програми протидії  ВІЛ- інфекції/СНІДу на 2015-2018 роки” з місцевого бюджету були використані кошти у сумі 88,4  тис.грн: на обов’язкове страхування медичного персоналу 0,1 тис.грн. та придбання деззасобів та засобів індивідуального захисту – 88,3 тис.грн..

Видатки на реалізацію заходів « Комплексної програми Цукровий діабет” склали 1,4 тис.грн. з місцевого бюджету та 1570,4 тис.грн. за рахунок централізованих поставок.

В звітному періоді з місцевого бюджету також були виділені кошти на виконання заходів  « Програми боротьби з онкологічними захворюваннями» у сумі 63,9 тис.грн, які були використані на безкоштовне лікування онкологічних хворих в амбулаторно-поліклінічних умовах.

            Видатки на проведення амбулаторного гемодіалізу за «Програмою удосконалення системи допомоги хворим нефрологічного профілю на 2013- 2017 роки» склали  265,1 тис.грн. для придбання фленоксу, гепарину, деззасобів, шприців та інших медикаментів для функціонування палат для амбулаторного гемодіалізу. За цією ж програмою 2 хворих  з імплантованими нирками було забезпечено імуносупресорами на 121,6  тис.грн.

           За програмою «Доступні ліки» для відшкодування вартості лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань,  цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми  були використані кошти у сумі 590,1 тис.грн.

                    Рішенням Токмацької міської ради від 20.07.2017р. № 2 «Про припинення

      КУ Токмацької районної лікарні шляхом її ліквідації» ліквідовано центральну районну лікарню,  а рішенням сесії Токмацької міської ради від 20.07.2017р. № 1 «Про створення КП «Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Токмацької міської ради» створено багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування. Внаслідок цих заходів відбулося скорочення штатної чисельності працівників  лікарні та зменшення видатків на заробітну плату, що забезпечить утримання лікарні в 2018 році і в подальшому в межах виділених асигнувань.

         Всі працівники КУ Токмацької центральної районної лікарні звільнені в зв’язку з ліквідацією підприємства з 29 грудня 2017 року.

             5.2 Освіта

У 2017 році відділом освіти Токмацької міської, закладами дошкільної (далі - ЗДО), загальної середньої (далі - ЗЗСО), позашкільної (далі - ЗПО) здійснювалася реалізація основних завдань Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 385; Програми розвитку освіти м. Токмака на 2013-2017 роки (рішення міської ради від 21.02.2013 № 8).

Основне завдання, яке вирішувалося протягом 2017 року у дошкільній ланці – це задоволення попиту населення міста на освітні послуги закладів дошкільної освіти.

Мережа дошкільних навчальних закладів становить 8 дитячих  ясла-садків та 2 НВК, які мають дошкільні групи .

В дошкільних закладах міста виховується 1264 дитини, що складає 93 % дітей віком від 3 до 6 років, з них 336 дітей п’ятирічного віку, які охоплені 100-відсотково різними формами дошкільної освіти. На 100 місць виховується 103 дитини.

Наявна мережа дошкільних закладів задовольняє потреби батьків в здобутті дітьми дошкільної  освіти, про це свідчить відсутність черги   на влаштування дітей  в дошкільні закладі. В методичному кабінеті відділу освіти складено банк даних дошкільників по мікрорайонах міста. Облік дітей проводиться щорічно. Моніторинг середньої наповнюваності груп дозволяє зробити висновок про динаміку зниження контингенту дітей за останні два роки в зв’язку зі зменшенням народжувальності.

На сьогодні мешканці нашого міста мають змогу обирати для дітей  заклади дошкільної освіти  творчо-розвивального характеру: гуманітарного, фізкультурно-оздоровчого, художньо-естетичного.

Особливо плідно працювали методичні об’єднання музичних керівників дошкільних закладів (керівник Дяченко Н.Л.) та методичні об’єднання педагогів груп компенсуючого типу (керівник Доля О.В.).      Цікаво пройшли семінари практикуми на базі ЗДО № 7 «Калинка» з питань національно-патріотичного виховання дітей та з питань гендерного виховання дошкільників на базі ЗДО № 23 «Вербиченька».

Систему закладів загальної середньої освіти міста складали сім шкіл. Станом на  кінець   2017  року контингент учнів шкіл міста складав 2972 учнів, які навчалися у 126 класах.

Приріст контингенту за останні чотири роки(2013-2016) складає 7,8% (227 учнів) .

На початок 2017/2018 н. р. до перших класів шкіл прийшли 322 першокласника. Пік набору учнів до 1-х класів спостерігався у 2014 році: їх було 363 чоловіка. І хоча питанню формування мережі 1-х класів приділяється увага як відділом, так і закладами освіти, кожною школою відстежується прогнозована кількість першокласників, та  тенденція зростання контингенту першокласників знову гальмує.      

У загальноосвітній ланці послідовно вирішувалося завдання забезпечення для населення міста державних гарантій доступності та рівних можливостей отримання повноцінної освіти незалежно від місця проживання і матеріального статку.

Запроваджено профільне навчання у 4 ЗЗСО, де у 9 класах навчається  213 учнів (природничо-математичний, філологічний, технологічний  напрями). Поглиблено вивчають предмети  782 учні у   22 класах  4  ЗЗСО.

З 2016 року у закладах освіти міста (ЗОШ №6 та ЗДО№24 «Журавлик») планово та послідовно вирішується питання створення інклюзивного середовища та реалізація Концепції «Нова українська школа».

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки та за підтримки Благодійного Фонду Порошенка з липня 2016 року в області здійснюється науково-педагогічний експеримент «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області», за результатами якого в 2017/18 навчальному році, зокрема  у місті Токмаку  створено 2 інклюзивні групи у ЗДО «Журавлик», в яких виховуються 5 дітей з різними вадами здоров’я. Крім вихователів з ними працюють 2 асистенти вихователя і корекційні педагоги: практичний психолог, дефектолог, логопед, музичний керівник, інструктор з ЛФК, сестра медичного масажу – всі спеціалісти призначені згідно з діагнозами дітей. За кошти Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) робиться капітальний ремонт в чотирьох групах, дві з яких будуть для дітей з особливими освітніми потребами (далі - ООП). За кошти міста в садку оновлюється  ганок  і будується пандус для дітей з вадами ОРА  згідно державних будівельних норм.

В одному закладі загальної середньої освіти (ЗОШ №6) відкрито три інклюзивні класи. Усього здобувають загальну середню освіту в інклюзивних класах школи 5 дітей з особливими освітніми потребами.  За гроші, виділені з державної субвенції на особливу дитину, у клас придбана дошка і принтер для роздрукування  матеріалів для роботи з дитиною з вадами зору. Сесією Токмацької міської ради (рішення від 21.12.2017.№10) затверджено створення інклюзивно-ресурсного центру в м. Токмаку.

З метою забезпечення процесу розбудови єдиного інформаційного освітнього простору регіону та виконання поставлених завдань всі заклади загальної середньої освіти міста забезпечені програмними комплексами «Курс. Школа», «Курс. Сайт», а дошкільна ланка освіти  – програмними засобами «Курс. ДНЗ», «Курс. Сайт. ДНЗ».

Завдяки запровадженню програмного забезпечення  «Курс» стало  реальністю автоматичне формування статистичних державних звітів, заповнення баз даних кадрового та учнівського складу навчальних закладів, створення єдиної освітньої мережі міста.

Здійснено підключення всіх закладів загальної середньої освіти міста до мережі швидкісного Інтернету, що у свою чергу забезпечило ефективну взаємодію з обласним порталом «Запорізька обласна освітня мережа» та Державною інформаційною системою освіти (ДІСО).

У складі  навчального комп’ютерного комплексу(далі – НКК) використовуються – 157 одиниць комп’ютерної техніки,  у адміністративній діяльності – 23, у  шкільних бібліотеках - 3,  в учительських кімнатах - 5,  у кабінетах навчального  призначення  – 67 одиниць.

З наявної комп’ютерної техніки безпосередньо у освітньому процесі використовується 197 одиниць  ПК, що становить 78% від загальної кількості. 

Щорічно покращується рівень комп’ютерного забезпечення закладів освіти міста. Сьогодні у освітньому просторі міста функціонують 10 комп’ютерних  класів, у складі яких використовуються 157 одиниць комп’ютерної техніки. Середнє навантаження на 1 ПК складає по місту 14 учнів на 1 ПК. Якщо порівнювати з 2013 роком (30 учнів на 1 ПК), то маємо зниження рівня навантаження на 1 ПК на 53%.

На сьогоднішній день у закладах загальної середньої освіти міста 42% кабінетів підключено до мережі Інтернет (з них 20% у початковій школі) і 22%  кабінетів обладнано комп’ютерною технікою.

Протягом 2013 – 2017 років триває процес оснащення закладів освіти інтерактивними комплексами SMART  BOARD. На сучасному етапі у  закладах освіти міста функціонують 17 інтерактивних комплексів SMART  BOARD.

Враховуючи те, що нині в освіті спостерігається зміщення акцентів від «ІКТ в освіті» до нової парадигми «освіта у хмаро орієнтованому навчальному середовищі», наступним важливим аспектом інформатизації освіти міста є впровадження хмарних технологій у освітній процес, створення на рівні закладу освіти хмарно орієнтованого освітнього середовища (ХОНС).

Заклади загальної середньої освіти міста долучилися до всеукраїнського проекту «Хмарні сервіси в освіті». На даний час  маємо два заклади у «освітній хмарі» – ЗЗСО №№ 1, 6. Хмарно орієнтоване середовище ЗЗСО № 1  розбудовується на домені shkola1tokmak.net, ЗЗСО № 6 – на домені s6tk.in.ua.

Відкритий освітній інформаційний простір міста активно розвивається і за рахунок різноманітних освітянських веб-ресурсів, побудованих на основі соціальних сервісів ВЕБ 2.0.

Наразі в інформаційному освітньому просторі міста функціонує 170  освітянських веб-ресурсів: 15 офіційних сайтів закладів освіти; 17 блогів міських методичних об’єднань; 131 авторський блог; 3 блоги бібліотекарів шкіл, 4 шкільні мережеві спільноти.

Простежується системна робота по моніторинговому забезпеченню впровадження Держстандарту в початковій школі: оформлений банк методичних рекомендацій, комплекс діагностичних досягнень в ЗЗСО професійної діяльності вчителів. З даного питання у вересні 2017 року проведено інструктивні семінари, ряд консультацій для різних категорій педагогічних працівників по впровадженню Держстандарту.

На міському рівні проведено конкурси з метою підвищення фахової майстерності педагогів, активізації діяльності учительських об’єднань, творчих груп: «Краще міське методичне об’єднання», «Кращий класний керівник», «Кращий авторський веб-ресурс», «Урок ХХІ століття», «Учитель року», Інтернет - конкурс «Учитель року», «Кращий SMART урок».

Успішно працювала «Школа молодого вчителя». Систематизовано досвід роботи з молодими  вчителями  в ЗОШ №6. Проведено традиційне щорічне свято-фестиваль для вчителів-початківців «Серце віддаю дітям».

Для піднесення соціального статусу і професіоналізму педагогічних працівників кращі вчителі міста з нагоди Дня вчителя нагороджувалися міською премією,  загальна   сума склала – 82 974 грн.

У 2017 році 139 учнів шкіл міста здобули перемогу на міському етапі учнівських олімпіад.        

            5.3 Підтримка сімей дітей та молоді

Станом на 01.01.2018 року на обліку перебуває  246 багатодітних родин, в яких виховується 827 дітей. Протягом  2017 року видано   27 посвідчень   багатодітних сімей   та 59 посвідчень дітей з багатодітних родин.

Проведено 6 засідань координаційної ради  з питань сімейної та молодіжної політики, на яких розглядалися питання щодо посилення захисту материнства і дитинства в місті, про надання допомоги багатодітним сім`ям та сім`ям з дітьми, про попередження насильства в сім`ї,про соціальний супровід сімей  ЦСССДМ, про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей в місті та підсумки оздоровчої кампанії.

На виконання  розпорядження голови облдержадміністрації  від 03.05.2017 № 202 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків влітку 2017 року», відповідно до рішення   виконавчого комітету Токмацької міської ради від 10.05.2017  № 81 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків влітку 2017 року»  здійснено своєчасну і в повному обсязі підготовку до проведення відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків влітку 2017 року

Координаційна рада з питань сімейної  та молодіжної політики, яка відбулася в травні 2017 року, розглянула питання «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей в місті» та у вересні 2017 року «Про підведення підсумків оздоровчої кампанії 2017 року».

Забезпечили обов`язкове погодження на відкриття дитячих закладів відпочинку при загальноосвітній школі  № 1 у встановленому законодавством порядку. Протягом червня-липня місяців в місті працювали  табори відпочинку з денним перебуванням  для дітей пільгових категорій, з міського бюджету витратили  21,12 тис.грн.

Згідно рішення виконкому була створена комісія з організації та проведення оздоровлення та відпочинку дітей і підлітків влітку 2017 року. Протягом оздоровчої кампанії було проведено 2 рейди з контролю за відпочинком, санітарно–гігієнічними  нормами та  пожежною безпекою в таборах відпочинку при загальноосвітніх школах.

Повноцінним відпочинком та оздоровленням забезпечили на 100%  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, дітей-інвалідів.

Вирішили  питання проведення своєчасного медичного огляду дітей, які від`їжджають до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Дитячі  дошкільні заклади працювали по санаторному режиму роботи з урахуванням збільшення видатків у літній період роботи на харчування.

Посилили  роботу з дітьми, підлітками за місцем проживання. Провели   рейди «Канікули» та «Літо-2017» для виявлення бездоглядних дітей та влаштування їх у соціальні заклади для дітей з метою соціальної реабілітації , організації їх оздоровлення. Під контролем перебувала  зайнятість учнів, які перебувають на обліку або виховуються в сім`ях, які не забезпечують належних умов виховання.

З метою організації змістовного дозвілля дітей і підлітків  в Центрі дитячої та юнацької творчості протягом періоду роботи таборів відпочинку  працювали гуртки.

Забезпечили безпечні умови перевезення дітей до місць оздоровлення, організували безкоштовне супроводження.

Засоби масової інформації  запровадили постійну рубрику «Оздоровлення дітей».

Впродовж  літньої оздоровчої кампанії 2017 року всього охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами  2408 дітей (79,6%  від загальної кількості дітей  - 3024). В  заміських оздоровчих закладах   оздоровлено  367 дітей   (12,1 % від загальної кількості дітей шкільного віку – 3024)  віком від 7 до 16 років, 2041  дитину  охоплено  відпочинком (67,5 %  від загальної кількості дітей шкільного віку). 

Всього в місті 1840 дітей пільгових категорій. 86,9% (1600 дітей) дітей пільгових категорій охоплено оздоровчими та відпочинковими послугами. 17, 3 % (319 дітей) охоплено оздоровчими послугами ( в оздоровчих заміських таборах, санаторіях, ДП «МДЦ «Артек» (м.Київ) та ДП «УДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса).

Кошти на оздоровлення дітей протягом літа були залучені з обласного та міського бюджетів, внесків профспілок, підприємств, установ, батьків, спонсорської допомоги.

За кошти  міського бюджету в заміському оздоровчому таборі «Ювілейний» (м. Приморськ) оздоровлено  30 дітей міста ( фінансування з міського бюджету –  182,998 тис.грн.). Рішенням виконавчого комітету Токмацької міської ради від 10.05.2017 № 81 визначено категорії дітей , що направлятимуться до ДЗОВ «Ювілейний» за рахунок коштів міського бюджету: дітей з багатодітних та малозбезпечених сімей – 15 та талановитих та обдарованих дітей ( переможці міжнародних, всеукраїнських та обласних олімпіад, конкурсів, змагань, спартакіад) – 15 .

Всього 149 дітей пільгової категорії охоплено відпочинковими послугами в міських  таборах  відпочинку  з  денним перебуванням (з них 94 дитини за кошти міського бюджету на загальну суму 21,12  тис.грн.)   .

З міського бюджету було використано коштів :

-   на придбання путівок  до заміського оздоровчого  табору «Ювілейний» (м.Приморськ)  -  156,6 тис. грн.

-   на відпочинок  дітей в міських  таборах відпочинку  -  21,12  тис.грн.

-   на перевезення  дітей до таборів  -  26,398 тис. грн.

Всього з міського бюджету на оздоровлення та відпочинок дітей   - 204,118  тис.  грн.

За рахунок обласного бюджету всього оздоровлено 49 дітей:  в ДЗОВ «Меотіда» (м. Приморський р-н)  26 дітей пільгової категорії, 3 дитини в ДЗОВ  «Весна»  (Бердянський р-н), 20 дітей в ДЗОВ «Лісова пісня»

( Якимівський р-н).

            Відпочивали діти  в дитячих заміських оздоровчих закладах за рахунок  залучених коштів : підприємств, установ, організацій, батьків, спонсорської допомоги.

У санаторіях України  оздоровилось 113 дітей  пільгових категорій населення .

  21 дитину  оздоровлено  в ДП «УДЦ «Молода гвардія» ( м. Одеса) та ДП «МДЦ «Артек» (м.Київ).

Протягом оздоровчої кампанії 2017  року було охоплено оздоровчими  та відпочинковими послугами  дітей пільгових категорій:

дітей-сиріт  та позбавлених батьківської опіки –  (100%);

дітей з багатодітних та  малозабезпечених сімей – 701(88,6%);

дітей-інвалідів –  (100%);

дітей, батьки яких визнано учасниками бойових дій 16 (69,6 %);

дітей, батьки яких загинули у райогі проведення АТО   - (100%).

Станом на 01.01.18 р. на  обліку в службі у справах дітей перебуває  17 дітей, які опинились у складних життєвих обставинах, 22 дитини – сироти і 38 дітей, позбавлених батьківського піклування. Сімейними формами виховання охоплено 53 дітей, або 88,3 % від загальної кількості.  Опікуни/піклувальники отримують державну допомогу на підопічного у розмірі 2 – х прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.  Відповідно до графіку спеціалістами служби обстежено  33 сім’ї опікунів, в яких проживає 38 дітей. Фактів порушення прав дітей не виявлено. Складено акти обстеження, надані рекомендації.  

 В державних закладах ( інтернати, навчальні заклади)   перебуває 7 дітей вищезазначеної категорії.  Йде робота по влаштуванню дітей до сімейних форм виховання. За звітний період усиновлено 2 дітей, одну дитину – інваліда  влаштовано  до ДБСТ, 3 дітей – під опіку в інший регіон. 

 В місті  функціонує 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 5 дітей, які забезпечені соціальною допомогою  на утримання дітей в повному обсязі. Прийомні батьки  отримують грошове забезпечення за надання соціальних послуг у розмірі 35 відсотків та двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину – вихованця.

  Позбавлено батьківських прав 7 батьків стосовно  5 дітей.  На засіданнях виконкому дітям  надано статус, вони   влаштовані: 4 -  до сімейних форм виховання, 1 – до навчального закладу.  Поновлено в батьківських правах 2  матерів, у зв’язку з чим діти повернуті їм  на виховання.

         Протягом звітного періоду  на  обліку перебувала 1 сім’я  усиновителів, яка  усиновила дитину. Усиновлено громадянами України 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, які були на первинному обліку служби.  На території міста проживає 24 усиновлених дітей, які виховуються в 19 родинах.  Згідно графіку перевірено 14 сімей.  Порушень прав дітей не виявлено.

               Проведено 14 засідань комісії з захисту прав дитини при виконкомі Токмацької міської ради, на яких розглянуто 32 питання, прийнято до виконання 32 рішення. Основними питаннями, які розглядались на комісії є: призначення опіки/піклування, перебування дітей в складних життєвих обставинах, тимчасове влаштування дітей в заклади соціального захисту, вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні дітей  та інше.

Взяли участь у 90 засіданнях суду за заявами органу опіки та піклування та громадян з питань позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, визначення місця проживання дитини, усиновлення та  з кримінальних справ з метою захисту прав  дітей.  По справах  надані відповідні висновки.

 На реалізацію Програми « Конвенція ООН про права дитини на 2015- 2017 роки» на 2017рік  з міського бюджету виділено  11,3  тис. грн. Усі кошти освоєні. Завдяки виділенню коштів на закупівлю 105 літрів  бензину  додатково обстежено 172 родини, які проживають на відокремлених від центру мікрорайонах, що дало змогу більш ретельно перевіряти  перебування дітей  у складних життєвих обставинах у зимовий період та захищати їх  права.  

Службою у справах дітей систематизовані списки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа, які перебувають на квартирному обліку. В базу даних  ЄІАС „ Діти ” внесені усі дані щодо 77 дітей, які перебувають на обліку.  Службою забезпечено своєчасне та якісне введення та поповнення інформації до обліково-статистичних карток.        

 Службою  разом з інспекторами  Токмацького відділення поліції   та ТМЦСССДМ  проведено 52 профілактичних  рейдів по неблагополучним сім’ям, в результаті яких  обстежено 448  сімей, попереджено - 387 батьків; ініційовано притягнення до адмінвідповідальності 61 батьків за недбале виконання батьківських обов’язків. Вилучено з родин та влаштовано до центрів соціально-психологічної реабілітації - 14 дітей, 10 -  тимчасово влаштовано до закладів охорони здоров’я; повернуто в сім’ю – 34 дитини. 

            На профілактичному обліку служби перебуває 2 неповнолітніх, схильний до правопорушень та відповідно до вироку суду отримали умовний термін. 1 раз в місяць вони  приходять до служби для проведення з ним індивідуальних бесід та 1 раз в місяць служба відвідує їх за місцем проживання.

            Станом на 01.01.2018 року у місті проживає 5986 дітей. Профілактичну роботу у службі у справах дітей повинні  виконувати 3 спеціалісти, але забезпечує її виконання разом з основною діяльністю начальник служби у справах дітей,  що не дає змоги проводити  роботу з питань безпритульності та бездоглядності, попередження правопорушень та скоєння злочинів серед дітей  на більш якісному рівні.

                   5.4 Розвиток культури

Протягом звітного року відділ культури керувався вимогами міських цільових програм:

- «Відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат у м.Токмак на  2015-2018 роки» (затверджено – 15,0 тис. грн., профінансовано – 14,995 тис. грн.

- «Комплексна програма розвитку галузі культури в м.Токмак на 2015-2018 роки»  (затверджено – 160,7 тис. грн., профінансовано – 160,6 тис. грн

- «Поліпшення стану будівель соціальної сфери м.Токмак на 2016-2018 роки» (затверджено – 62,0 тис. грн., профінансовано – 62,0 тис. грн

-  «Організація оплачуваних громадських робіт в м. Токмак на 2015-2017 роки» (затверджено – 14,9 тис. грн., профінансовано – 14,9 тис. грн. - у краєзнавчому музеї).

Протягом звітного періоду заклади культури міста прийняли активну участь у 37 фестивалях, конкурсах:  Міжнародних – 10, Всеукраїнських – 12, обласних – 9, регіональних – 5,  міському – 1:

Міський Будинок культури

Протягом року проведено 148 масових заходів. На цих заходах були присутні 50 563 чоловіка. У тому числі для дітей та підлітків проведено 16  масових заходів, які  відвідали 2 995 чоловік.

Дитяча музична школа. В закладі здобувають  початкову мистецьку освіту 260 учнів. Відповідно до законодавства  України 60 учнів користуються пільгами та навчаються безкоштовно.  Згідно  рішень  виконавчого  комітету  Токмацької міської  ради  надано  право  безкоштовного  навчання  4  обдарованим  учням  дитячої   музичної  школи.  У групах самооплатності навчаються 33 учня. 

Значним досягненням дитячої  музичної  школи  та викладача Утєнкової С.В стала участь акордеоніста, учня 3 класу Грицуна Владислава у телевізійній  шоу-програмі «Україна має талант. Діти 2», де  він  став  фіналістом.

За вагомі успіхи  премією міського голови відзначені  учні Грицун  Владислав,   Корж Анастасія,  Щедрий  Максим.                                                                                                                                                            

                           У дитячій художній школі контингент налічує 107 учнів, 19 дітей користуються  пільгами.

Бібліотеки Централізованої бібліотечної системи обслужили бібліотечною книгою та надали інформаційні послуги 5 849 користувачам різного віку, в т. числі 2 490 дітям. Послугами Інтернет центру скористувалось 1 957 користувачів, кількість відвідувань Інтернет центру – 28 786 раз. Протягом звітного періоду користувачі відвідали бібліотеки 62 775 раз, читачам було видано  110 602 примірників книг.

Книжковий фонд ЦБС нараховує 98 368 примірників. У звітному періоді надійшло 1 408 примірників видань на суму 44 225,18 грн. 

Основним джерелом поповнення фондів є безкоштовні надходження книг за державними та обласними програмами (від КЗ «Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека» отримано 492 книги на суму 39,5 тис.грн.), дарунки від установ, організацій, авторів та читачів в кількості 124 екз. на суму 3,8 тис. грн. Кошти з міського бюджету на передплату періодичних видань у 2017 році не виділялись.

Бібліотеками досить активно використовується можливість втілення в свою роботу нових ідей, проектів та отримання допомоги на їх реалізацію. Таку можливість надають різноманітні міжнародні, вітчизняні організації та професійні об’єднання («Бібліоміст», Асоціація міст України (АМУ), IREX/Україна (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Федеральне міністерство економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) та німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”)тощо), які оголошують різноманітні конкурси.

Міський краєзнавчий музей.  Фонд музею становить 18 359 музейних предметів, , у тому числі 15 906 експонатів основного фонду та 2 453 експоната науково-допоміжного фонду. Протягом року надійшло  60 предметів основного фонду.

У 2017 році музей відвідали 4 063 чоловіка, в тому числі 2 916 учнів та студентів. Співробітниками музею проведено 67 екскурсій, 14 уроків-екскурсій – за програмами шкіл і дитячих садків. Проведено 4 масових заходів, прочитано 4 лекції, експонувалось 8 виставок.

  Охорона культурної спадщини. У місті Токмак на  обліку знаходяться 44 пам'ятки історичної та культурної спадщини, з яких 23 внесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України і входять до переліку пам'яток культури місцевого значення, 16 пам’яток на Державний облік не взято та 5 щойно виявлені.

            5.5 Фізична культура та спорт

  Фізкультурно-оздоровчою та спортивною діяльністю у місті охоплено понад 5,4 тис. населення, що складає 15,8 відсотка від загальної кількості мешканців міста. Із загальної кількості учнів загальноосвітніх шкіл (2926 чол.) в спортивних секціях ДЮСШ займаються 769  дітей та підлітків (26,3 %).

Значна увага у місті приділяється проведенню та подальшому розвитку фізкультурно- оздоровчої роботи:

- третій урок з фізичного виховання введено в загальноосвітніх школах міста, охоплено 2916 учнів.

У дошкільних закладах міста інструктори з фізичної культури відсутні,

заняття проводять вихователі груп, відвідують заняття з фізичного виховання 1262 дітей. В Токмацькому механічному технікумі ЗНТУ всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи займаються 241 чол.

Колектив фізкультури ПАТ «ТКШЗ» функціонує на громадській засаді. Кількість працюючих - 450 чоловік. Протягом цього року проводились змагання з футболу та шашок яких взяло участь 42 учасників. ДОЗ (дитячо-оздоровчий заклад) "Ювілейний" переданий в оренду.

Колектив фізкультури ЗФ ВАТ „Укртелеком” ЦТП № 17 (м. Токмак) функціонує на громадській засаді, налічує 44 чоловік. На підприємстві є спортивна база, що включає до себе комбінований майданчик для гри в теніс та волейбол, пристосоване приміщення обладнане тренажерами для занять ОФП та настільним тенісом. Проводилися змагання з великого тенісу, настільного тенісу, шахів, шашок, волейболу. У 2017 році взяли участь понад 20 робітників. Збірні команди підприємства брали участь в міських змаганнях з шахів, шашок, тенісу, великого тенісу, волейболу.

Для створення умов для занять фізичною культурою та спортом за місцем проживання населення у місті встановлено три майданчики загальної фізичної підготовки. Щоденно на тренажерах займаються ранковою гімнастикою мешканці мікрорайону «Ахрамєєвка» та «Залізничний», проводяться заняття з учнями спортивної школи відділу освіти Токмацької міської ради. На спортивному майданчику для ігрових видів спорту з синтетичним покриттям проводяться спортивно-масові заходи та тренувальні заняття з різних видів спорту. У травні проведено змагання з футболу серед учнів молодших, середніх та старших класів, взяло участь понад 140 дітей.

Для впровадження нових форм фізкультурно-оздоровчої роботи серед різних верств населення функціонує консультаційний пункт з питань організації та проведення оздоровчої роботи з колишніми спортсменами та мешканцями міста, які звертаються за порадами і мають бажання займатися в оздоровчих групах. У лютому 2017 року проведено семінар серед тренерів-викладачів "Загартування як засіб оздоровлення та профілактики захворювань";

З метою подальшого розвитку ветеранського руху у місті створена міська рада ветеранів та затверджено план заходів ветеранського руху у місті на 2017 рік. До складу ради ввійшли відомі спортсмени - ветерани спорту минулих років. Протягом цього року проведені змагання з шахів пам’яті В. Рожка, А.Приходи, турнір з футболу пам’яті Ю. Розсохача, турнір з волейболу пам’яті О.Ващишина та В.Свистуна. В спортивних секціях з гирьового спорту, пауерліфтингу, футболу, шахів, шашок, волейболу, займається 53 ветерани спорту. В 2017 році переможцями та призерами чемпіонатів України з гирьового спорту та пауерліфтингу серед ветеранів є : Петренко Г.П,Чепурний В.І. Щорічно, 31 грудня, проводиться легкоатлетичний пробіг ветеранів та кращих спортсменів силових видів спорту по вулицям міста. У 2017 році у цих заходах взяло участь 20 спортсменів-ветеранів;

З 2005 року у місті функціонує Центр фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” . Спільно з обласним центром фізичного здоров’я населення „Спорт для всіх” у вересні 2017 року були проведені змагання з футболу серед учнів загальноосвітніх шкіл, прийняло участь понад 100 школярів.

З вересня 2015 року на базі спортивного комплексу для вимушено переміщених осіб організовано групу з психологічно-оздоровчої йоги.

До Міжнародного дня інвалідів проведено змагання з настільного тенісу, шахів, шашок, баскетболу в колясках, армрестлінгу, гирьового спорту  Стрельцова Н., інвалід дитинства, взяла участь у Чемпіонаті та Кубку України з армрестлінгу (м. Харків, виборола 1 місця), на Чемпіонаті Європи у Болгарії вона стала чемпіонкою.

Спортивними та молодіжними організаціями міста з 30 листопада по 1 грудня 2017 року проведено марафон-підтримку зі збору коштів та речей; близько однієї півтони продуктів довготривалого терміну збереження, предметів особистої гігієни, взуття, одягу, передано українській армії в зону АТО.

Протягом 2017 року проведено понад 50 міських спортивно-масових заходи (23 з них проведено за кошти місцевого бюджету). Збірні команди міста, окремі спортсмени брали участь:

- Чемпіонат Світу з вільної боротьби серед дівчат - 2

- Чемпіонат Європи серед юніорок з вільної боротьби - 1;

- Чемпіонат Європи серед жінок з гирьового спорту -1

- в Чемпіонатах Світу з гирьового спорту - 3;

- у Кубках та чемпіонатах України - 37;

- у міжнародних та Всеукраїнських турнірах - 49 ;

- в чемпіонатах та кубках області - 87 .

Збірні команди міста взяли участь в чемпіонатах та кубках області з гирьового спорту, міні-футболу, футболу, вільної боротьби, пауерліфтингу, стрибках на акробатичній доріжці та батуті.

На території міста функціонують 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, де працює 25 тренери-викладачі та тренується 769 спортсменів; спортивний комплекс з середньодобовим навантаженням більш як 400 відвідувачів , два стадіони «Авангард» та «Торпедо» з навантаженням більш 50 відвідувачів за добу, 2 майданчики зі штучним покриттям де проводять тренування учнів ДЮСШ з навантаженням понад 100 чоловік, 3 майданчики загально фізичної підготовки (тренажерні), що встановлені на мікрорайонах міста з навантаженням понад 70 відвідувачів та 43 майданчики за місцем проживання з середньодобовим навантаженням більше 10 чоловік на кожному.

 

 

Начальник відділу економіки                                                                 

виконкому Токмацької міської ради                                                    Л.М.Аненко